Pikieta pod spółką Hans Pauly w Piekarach Śląskich

  Pikieta pod spółką Hans Pauly w Piekarach Śląskich

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  W czwartek 19 kwietnia o godz. 12.00 ponad 150 pracownic spółki Hans Pauly w Piekarach Śląskich będzie pikietować przed siedzibą firmy, domagając się wypłaty zaległych pensji. W tym czasie w zakładzie ma się rozpocząć komornicza licytacja maszyn i urządzeń.
  Kobiety zatrudnione w Hans Pauly ostatnią pensję otrzymały w styczniu, w trzech ratach. W zeszłym tygodniu wypłacono im po 400 zł zaliczki z pensji za luty.

  - Od lutego jesteśmy na postojowym. Dwa wnioski o rozpoczęcie postępowania upadłościowego w naszej firmie zostały odrzucone. Boimy się, że jeśli komornik 19 kwietnia sprzeda maszyny z naszego zakładu, to nigdy nie odzyskamy zaległych wypłat.
  Będziemy się domagać wstrzymania licytacji do czasu ogłoszenia upadłości spółki. Chcemy, żeby do zakładu wszedł syndyk masy upadłościowej, bo to jest chyba jedyna szansa, abyśmy nie zostały z pustymi rękami - mówi Bożena Cichocka, przewodnicząca Solidarności w Hans Pauly.

  - Wiemy, że już nie ma szans na uratowanie miejsc pracy w naszym zakładzie, ale chcemy odzyskać nasze pieniądze i uzyskać należne odprawy. Nasza firma zatrudnia w sumie 152 kobiety, w różnym wieku, od 25 do 55 lat. Wiele spośród nich to matki samotnie wychowujące dzieci. Są w dramatycznej sytuacji - podkreśla Cichocka.

  W zeszłym tygodniu zakładowa Solidarność spotkała się z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy w Piekarach Śląskich. - Mamy nadzieję, że urząd nas wesprze, pomoże w ewentualnym przekwalifikowaniu się i wszystkie znajdziemy nową pracę - mówi przewodnicząca zakładowej "S".

  Hans Pauly sp. z o.o w Piekarach Śląskich to producent tekstyliów mieszkaniowych: obrusów, poszew, poduszek i zasłon. Powstała w1995 roku jako spółka córka niemieckiej firmy Hans Pauly GmbH. W grudniu niemiecka spółka została postawiona w stan upadłości. Zarząd polskiej spółki szukał nowego inwestora dla zakładu w Piekarach, ale bez rezultatu.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *Nowy taryfikator mandatów SPRAWDŹ, ZA CO GROŻĄ WYŻSZE KARY
  *Sprawa Madzi z Sosnowca - ustalenia prokuratorów, zeznania rodziców, wielka ucieczka Katarzyny W.

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  *GWIAZDA PROGRAMU X-FACTOR nagrywała swój klip w Świerklańcu. ZOBACZ FOTKI
  * FOTOMATURA 2012. Zobacz tegoroczne maturzystki i maturzystów z całego województwa! ZAGŁOSUJ!

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama