Kolejny Orlik wylądował, a minister przeciął wstęgę i...

  Kolejny Orlik wylądował, a minister przeciął wstęgę i wręczył puchary

  Irena Bazan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Minister sportu Mirosław Drzewiecki gościł w niedzielę w podczęstochowskich Konopiskach. Tam, nad zalewem Pająk powstał 40. w kraju i pierwszy w regionie częstochowskim obiekt sportowy wybudowany przy udziale państwa w ramach akcji "Moje boisko- Orlik 2012". Minister oficjalnie otworzył obiekt, przecinając wstęgę na jednym z dwóch boisk.
  - Kolejny Orlik wylądował - powiedział Drzewiecki. - Koniec października zapamiętany zostanie pewnością z dwóch powodów - po pierwsze z dużej liczby ustaw przyjętych przez parlament, a po drugie z dużej liczby Orlików, które w ostatnich dniach października będą oddane do użytku w całej Polsce.
  Po Konopiskach w tym tygodniu podobne uroczystości odbędą się w kilku gminach w całym kraju. W kolejce po Orlika czekają już kolejne samorządy. Na przyszły rok rząd planował budowę 500 boisk, tymczasem zapisało się już na tę inwestycję 1200 gmin.

  - To najlepiej pokazuje, że był to dobry pomysł - mówi minister sportu. - Młodzi ludzie w naszym kraju będą mieli wreszcie warunki do uprawiania sportu zbliżone do tych, jakie mają mieszkańcy innych krajów europejskich.

  Mirosław Drzewiecki wręczył dyplomy zwycięzcom pierwszego turnieju sportowego, rozegranego na nowiutkim Orliku, wśród uczniów szkół gminy Konopiska, a także podpisał pamiątkowe piłki, które trafiły do kapitanów najlepszych drużyn.

  - Przystąpiliśmy do ogólnopolskiego projektu "Moje boisko - Orlik 2012" od razu, gdy pojawiła się taka możliwość - opowiada wójt Konopisk Jerzy Socha. - Nasza gmina ma wybitnie turystyczny i rekreacyjny charakter, a do tego zbudowaliśmy u siebie jeden z największych w województwie śląskim stadionów lekkoatletycznych, więc możliwość stworzenia bazy dla miłośników piłki nożnej bardzo nas ucieszyła.

  Samorząd ulokował Orlika tuż obok nowego stadionu . Pomysł okazał się podwójnie trafiony. Po pierwsze w tym rejonie powstała ciekawa baza sportowa do uprawiania różnych dyscyplin, po drugie dzięki temu dało się szybciej i taniej wybudować boiska dotowane przez rząd.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama