Prognoza pogody na 21 i 22 kwietnia

  Prognoza pogody na 21 i 22 kwietnia

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Polska

  Jak informuje IMGW, nad przeważającym obszarem kontynentu będą dominowały niże z ośrodkami nad Morzem Północnym, Ukrainą, Finlandią i Morzem Śródziemnym. Polska będzie w zasięgu niżu znad Ukrainy, z południa będzie napływać ciepła polarnomorska masa powietrza.
  Ciśnienie w Warszawie wyniesie 990 hPa i będzie powoli rosło.

  W sobotę zachmurzenie umiarkowane lub duże. Okresami przelotne opady deszczu, po południu miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w burzach do około 15 mm. Temperatura maks. od 15 st., 17 st. na zachodzie do 20 st. lokalnie na wschodzie, tylko w rejonie Zatoki Gdańskiej około 14 st. Wiatr słaby, zmienny z przewagą kierunków południowych, w rejonach burz chwilami porywisty, w porywach do 60 km/h.


  W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, zwłaszcza na zachodzie. Przelotne opady deszczu od zachodu zanikające. Możliwe lokalne mgły ograniczające widzialność do bardzo słabej. Temperatura min. od 5 st. do 8 st., tylko lokalnie w kotlinach górskich 1 st., 3 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

  W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami przelotne opady deszczu, możliwe lokalne burze. Temperatura maks. od 13 st., 15 st. na północy do 19 st. lokalnie na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni, w czasie burz porywisty, w porywach około 55 km/h.

  W sobotę rano w Warszawie pogodnie. Po południu wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby zmienny, w czasie burzy porywisty w porywach do 50 km/h. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Początkowo przelotne opady deszczu. Temperatura min. 7 st. Wiatr słaby, zmienny. W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, po południu możliwa burza. Temperatura maks. 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama