Beskidy: Panie i panowie, sezon narciarski czas zakończyć!

  Beskidy: Panie i panowie, sezon narciarski czas zakończyć!

  Witold Kożdoń

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Na nartach można jeszcze pojeździć tylko na Pilsku.

  Na nartach można jeszcze pojeździć tylko na Pilsku. ©arc

  Uwaga narciarze! Tegoroczny sezon narciarski przechodzi do historii. Ten weekend będzie ostatnim, w którym jest okazja, by oddać ostatnie szusy. Gdzie? Już tylko na Pilsku w Korbielo-wie. - Na Hali Miziowej leży jeszcze około metra śniegu, ale to tuż naprawdę narciarskie ostatki - mówią górale.
  Na nartach można jeszcze pojeździć tylko na Pilsku.

  Na nartach można jeszcze pojeździć tylko na Pilsku. ©arc

  W kwietniu większość ośrodków zakończyła sezon narciarski. Wyjątkiem jest stacja najwyżej położona, czyli na Pilsku. W weekend nadal będą czynne cztery wyciągi, a zjeżdżać będzie można z Pilska i Kopca na Halę Miziową, a nawet na położoną niżej Halę Szczawiny.

  - Na hali Miziowej leży jeszcze od 40 do 120 centymetrów śniegu, warunki są więc bardzo dobre. W weekend w Korbielo-wie na narciarzy czekać będzie kolej krzesełkowa, która wywiezie ich na górę. Byle tylko byli chętni, bo o tej porze ludzie myślą już o zupełnie innych rzeczach - mówi Edward Kudzia, po dyrektora Ośrodka Narciarskiego Pilsko.

  Ci z nas, którzy zamienili już narty i deski snowboardowe na kije nordic walking i planują pierwszy wiosenny wypad w góry, powinni jednak pamiętać, że w Beskidach powyżej schronisk nadal panują zimowe warunki, więc zalecana jest ostrożność.

  - Na Babiej Górze i Pilsku leży od 50 do 100 centymetrów śniegu, który zwłaszcza rano i popołudniu jest zmrożony. Dlatego wybierając się w te rejony należy zabrać ze sobą odpowiedni sprzęt - przestrzega Piotr Szostek, ratownik Beskidzkiej Grupy GOPR. Dodaje, że na szlakach poniżej schronisk, zwłaszcza w Beskidzie Śląskim, zapanowała już jednak wiosna. - Wprawdzie w zacienionych miejscach leżą jeszcze płaty śniegu i trzeba być na to przygotowanym, ale generalnie warunki na szlakach są dobre i warto się wybrać na górski spacer - zachęca.

  W weekend na turystów będą czekały również beskidzkie wyciągi krzesełkowe. W sobotę, po wiosennej przerwie technicznej, uruchomiona zostanie m.in. Kolej Linowa Czantoria. Wyciąg będzie czynny od 8.30 do 16.30, a za przejażdżkę zapłacimy 17 zł (w obie strony). Wyciągiem krzesełkowym dostaniemy się również w pobliże schroniska PTTK na Stożku w Wiśle.

  - Wprawdzie turystów jest jeszcze mało, ale w weekend wyciąg będzie czynny od 9. do 17. Wyjazd w górę kosztuje 8, a w obie strony 11 zł. Przerwę techniczną planujemy dopiero po długim, majowym weekendzie - usłyszeliśmy w stacji na Stożku.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *Nowy taryfikator mandatów SPRAWDŹ, ZA CO GROŻĄ WYŻSZE KARY
  *Sprawa Madzi z Sosnowca - ustalenia prokuratorów, zeznania rodziców, wielka ucieczka Katarzyny W.

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama