Podczas meczu żużlowego w Rybniku zebrano sporą sumę na...

  Podczas meczu żużlowego w Rybniku zebrano sporą sumę na lecznie Pauliny Szołtysek

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Podczas meczu żużlowego w Rybniku zebrano sporą sumę na lecznie Pauliny Szołtysek
  Ponad 12 tysięcy złotych - tyle udało się zebrać wczoraj podczas meczu żużlowego w Rybniku na leczenie 16-letniej Pauliny Szołtysek. Nastolatka, córka znanego dziennikarza i pisarza Marka Szołtyska choruje na białaczkę.
  Podczas meczu żużlowego w Rybniku zebrano sporą sumę na lecznie Pauliny Szołtysek
  Pieniądze na leczenie Pauliny zbierane były podczas niedzielnego spotkania ŻKS ROW Rybnik ze Startem Gniezno. I po raz kolejny, żużlowi fani pokazali, że na nich zawsze można liczyć. Dzięki tym, którzy w niedzielę, na stadionie wrzucili do specjalnej puchy pieniądze, fundusz na leczenie Pauliny powiększył się o dokładnie 12 071,20 zł! Pieniądze zostały już przelane na jej subkonto w Fundacji Iskierka.


  - Po pięciu godzinach liczenia, ja i dwoje moich dzieci Jaś i Ania wszystko porachowaliśmy i wyszło na to, że tych pieniędzy przekazanych przez kibiców żużla jest 11 984,76 zł oraz 20,58 euro. Euro zamieniliśmy na złotówki po kursie 4,20/1 euro, co dało 86,44 zł. Po dodaniu tego wartość całej zbiórki to 12 071,20 zł! - mówił dziś rano działaczom klubu żużlowego Marek Szołtysek, ojciec chorej dziewczynki. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi z tych pieniędzy i z poczucia pomocy tak wielu ludzi, zwłaszcza szefów klubu ŻKS ROW Rybnik, którzy tak wiele dla tej sprawy zrobili. O wszystkim już powiadomiłem Paulinę w szpitalu i pozdrawia wszystkich kibiców i darczyńców - dodaje.

  Zbiórka przeprowadzona na stadionie przy Gliwickiej nie była łatwym zadaniem. Ze sporą puszką biegali osobiście prezes ŻKS ROW Krzysztof Mrozek, który razem ze swoim zastępcą Maciejem Kołodziejczykiem przemierzał całe trybuny stadionu przy ul. Gliwickiej. Puszka była coraz cięższa i cięższa od datków, przez co na koronie stadionu prezes Mrozek dźwigający puszkę wyglądał jakby dopiero co wyszedł z basenu. - Było warto, bo nie ma nic cenniejszego od ludzkiego zdrowia i życia. Każdy z kibiców, który wrzucił do urny choćby kilka groszy może być dumny z tego, że w ten sposób zwiększył szanse Pauliny Szołtysek na życie! Dziękuję Wam bardzo za zaangażowanie i sam też jestem dumny - kolejny raz potwierdziło się, że rybniccy kibice są wspaniali i mają wielkie serca - mówi prezes Mrozek i dodaje: - A Paulinę już zaprosiliśmy na żużel. Wierzę, że po szczęśliwym zakończeniu leczenia spotkamy się z nią na stadionie!

  Konto Iskierki dla Pauliny
  Fundacja ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, Warszawa 02-460, Daimlera 2,
  ING Bank Śląski nr konta:
  47 1050 0099 6781 1000 1000 0421
  Wpłaty zagraniczne:
  IBAN: PL38 1050 1588 1000 0023 1106 1085
  BIC (SWIFT): INGBPLPW
  Z dopiskiem: Paulina Szołtysek  *Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
  *Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
  *Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
  *Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
  *Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama