Ważne
  Pacjenci oceniają lekarzy

  Pacjenci oceniają lekarzy

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Opinie na temat funkcjonowania służby zdrowia w powiecie bielskim mogą wyrażać mieszkańcy Bielska-Białej i okolicznych gmin.
  Pacjenci mają możliwość podzielenia się swoimi uwagami oraz spostrzeżeniami na temat działania publicznych szpitali, przychodni, pogotowia ratunkowego i punktów ratownictwa.

  - Dajemy ludziom możliwość wypowiedzenia się, gdyż chcemy się dowiedzieć, czy poszczególne placówki zdrowotne należycie świadczą usługi - podkreśla Lucyna Majewska, p.o. naczelnika Wydziału Zdrowia Starostwa Powiatowego w Bielsku Białej.

  Ankieta składa się z dwóch części. Pierwsza związana jest z wyrażeniem opinii głównie na temat pogotowia. Z kolei w drugiej można ocenić pracę wszystkich placówek nadzorowanych przez powiat, czyli szpitali i przychodni. Siedem głównych pytań dotyczy m.in. oczekiwanego przez pacjentów czasu na przyjazd karetki czy uprzejmości i fachowości personelu.

  Na każde pytanie jest pięć możliwości odpowiedzi (bardzo dobrze, dobrze, przeciętnie, źle, bardzo źle). W kwestionariuszu znalazły się też pytania odnośnie tego, czy pacjenci spotkali się z sytuacją, że musieli ponosić jakieś koszty leczenia oraz czy poleciliby placówkę komuś ze swoich znajomych.

  - Warto poznać zdanie pacjentów. Ich wskazówki posłużą nam do wprowadzenia zmian - tłumaczy Stanisław Tokarz, dyrektor bielskiego Szpitala Pediatrycznego.

  Pielęgniarka Maria Hojdo mówi, że w ankiecie można się wypowiedzieć anonimowo i to pacjenci sobie cenią.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama