Katowiczanka autorką i reżyserką spektaklu Teatru TV

  Katowiczanka autorką i reżyserką spektaklu Teatru TV

  Regina Gowarzewska-Griessgraber

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  To bardzo kameralna historia, w którą nie wchodzi świat zewnętrzny. Jest tylko ojciec i trzy córki. Pozostali gdzieś odbijają się w szybach, przemykają po korytarzach.
  Akcja to próba więzi pomiędzy tymi osobami - tłumaczy Beata Dzianowicz, autorka sztuki i reżyser "Koncertu życzeń", spektaklu, który powstał w Katowicach dla Teatru Telewizji. Jej bohaterowie, czyli siostry: Viola, Ewa i Ala, oraz ojciec, spotykają się w dniu I Komunii.

  - Wydaje się, że sióstr już nic nie łączy życiowo, a z drugiej strony okazuje się, że wszystko co dotąd zrobiły, związało je bardzo mocno. Fantastyczny tekst. Ujął mnie specyficzny humor i wielka wiedza o kobietach - mówi aktorka Ewa Kaim.

  Do udziału w spektaklu udało się pozyskać znakomite grono aktorów, znane z produkcji filmowych i telewizyjnych. Występują też: Katarzyna Herman, Ewa Gorzelak i Władysław Kowalski.

  - Bardzo dobrze współpracuje mi się z Beatą Dzianowicz jako reżyserem. Nie lubię rutyniarzy w tym zawodzie, a ona, debiutantka, ma w sobie wiele świeżego. Doskonale wie, czego chce - chwali Władysław Kowalski.

  Producentem wykonawczym spektaklu jest oddział katowicki TVP. - Staramy się, by spektakle przez nas przygotowywane reżyserowali twórcy związani ze Śląskiem. Wystarczy wymienić więc tu realizacje Magdaleny Piekorz, Macieja Pieprzycy, Łukasza Wylężałka czy Piotra Łazarkiewicza - twierdzi Grażyna Ogrodowska, redaktor programu.

  Za kamerą stanął Jacek Petrycki. Producentem jest Adam Łukaszek, a scenografię zaprojektowali Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński. Spektakl w Teatrze Telewizji zobaczymy wiosną.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama