Ważne
  Mundurowi będą pracować do śmierci albo... dłużej

  Mundurowi będą pracować do śmierci albo... dłużej

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mundurowi będą pracować do śmierci albo... dłużej

  ©arc.

  Jeszcze nie weszła w życie reforma emerytalna dla służb mundurowych, która zakłada, że żołnierze, celnicy, policjanci, strażacy, pogranicznicy na emeryturę najwcześniej będą mogli przejść w wieku 55 lat, a już wybuchła nowa burza. Spowodowały ją słowa szefa resortu finansów Jacka Rostowskiego, który zapowiedział, że mundurowi będą pracować do 67 roku życia.
  Mundurowi będą pracować do śmierci albo... dłużej

  ©arc.

  W wywiadzie dla RMF Rostowski powiedział wczoraj: "Jestem zdecydowany, aby rozpocząć następną turę podwyższania wieku emerytalnego mundurowych, przez proste włączenie ich do systemu powszechnego. Jeżeli kasjerka w Tesco oszczędza na swoją emeryturę w systemie powszechnym, to dlaczego nie policjant albo wojskowy?"

  Kapitan Stanisław Tkocz z NSZZ Pracowników Pożarnictwa nie wyobraża sobie siebie w wieku 67 lat biegnącego do pożaru: - To niedorzeczne. Zmiany były konieczne, bo emerytura po 15 latach to relikt. Jednak strażak nie jest w stanie pracować skutecznie dłużej niż do 50 roku życia.

  CO NA TO SZEF NSZZ POLICJANTÓW? CZYTAJ WYWIAD

  W czerwcu forum związków zawodowych służb mundurowych chce się spotkać i dyskutować na temat rządowych propozycji, które zakładają pracę do co najmniej 55 roku życia.

  Sławomir Siwy z ZZ Celnicy PL przypomina, że swoje zdanie w sprawie emerytur mundurowych wielokrotnie wyrażał Trybunał Konstytucyjny: - Sędziowie podkreślali, że krótsza praca to rekompensata za ograniczenia praw i swobód obywatelskich, dyspozycyjność, narażanie zdrowia i życia oraz represje jakie nas spotykają.

  Dodaje, że dla niego liczą się słowa szefa MSW Cichockiego, bo póki co to nie Jacek Rostowski decyduje o mundurowych emeryturach.

  Tak chce rząd  Rządowa propozycja dla służb to emerytura po 25 latach pracy, ale nie wcześniej niż przed skończeniem 55 lat.

  Zmiany miałyby objąć nowoprzyjętych do służby, a nie obecnie zatrudnionych m.in. w policji, CBŚ, CBA, straży pożarnej, straży granicznej, w izbach celnych. Emerytura powinna być naliczana na podstawie średniej z 3 lat wskazanych przez funkcjonariusza. Jej wysokość emerytury mundurowej może wynieść maksymalnie 75 proc. uposażenia.

  CZYTAJ WIĘCEJ O EMERYTURACH MUNDUROWYCH NA DZIENNIKZACHODNI.PL

  CZY WASZYM ZDANIEM PRZEDŁUŻENIE CZASU PRACY DLA POLICJANTÓW I INNYCH MUNDUROWYCH TO DOBRY POMYSŁ? ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *Nowy taryfikator mandatów SPRAWDŹ, ZA CO GROŻĄ WYŻSZE KARY
  *Sprawa Madzi z Sosnowca - ustalenia prokuratorów, zeznania rodziców, wielka ucieczka Katarzyny W.

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   to jedyna słuszna wypowiedź Rostowskiego

   dani (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 34

   w całym zamieszaniu emerytalnym, wszyscy do 67 albo po staremu !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama