Ważne
  Siemianowice Śląskie: Kwiaty na grobie Barbary Blidy...

  Siemianowice Śląskie: Kwiaty na grobie Barbary Blidy [ZDJĘCIA]

  Martyna Dyszka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Siemianowice Śląskie: Kwiaty na grobie Barbary Blidy [ZDJĘCIA]
  1/21
  przejdź do galerii

  ©Mikołaj Suchan

  Bliscy i znajomi Barbary Blidy, wśród nich grupa działaczy śląskiego SLD, złożyli w środę kwiaty i zapalili znicze na grobie b. posłanki Sojuszu w Siemianowicach Śląskich. Tego dnia mija 5. rocznica tragicznej śmierci Blidy.
  Prezydent Siemianowic Śląskich Jacek Guzy i radni złożyli 25 kwietnia wieńce i zapalili znicze na grobie Barbary Blidy.

  W piątą rocznicę śmierci posłanki SLD na siemianowickim cmentarzu nie zabrakło Henryka i Jacka Blidy, męża i syna zmarłej. Jak mówi najbliższa rodzina, trudno zapomnieć o tym, co się wydarzyło, bo nadal okoliczności śmierci Barbary Blidy nie są wyjaśnione.

  - Łódzka prokuratura jeszcze nie załatwiła całej sprawy, a sprawa przeciwko Grzegorzowi S. nadal się toczy - wyjaśnia Henryk Blida, wdowiec po posłance.

  Jak dodaje, odwołania od niektórych wyroków złożył w Sądzie Apelacyjnym i u Rzecznika Praw Obywatelskich.

  - Pomimo tego, że upłynęło już pięć lat, ciągle stoimy w miejscu. Osobiście nie wierzę w żaden Trybunał Stanu, bo jak długo żyję, jeszcze nikt przed nim nie stanął i pewnie nie stanie - tłumaczy Henryk Blida.

  Natomiast jego syn liczy na rozwiązanie sprawy właśnie przed Trybunałem Stanu. - Przed nim powinni być postawieni Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro. To jest szansa na to, żeby wymiar sprawiedliwości pokazał swoje sprawiedliwe oblicze i nie mówię tu o skazaniu, a o odsunięciu ich od polityki - mówi syn zmarłej. TU PRZECZYTASZ WIĘCEJ

  Chce, by w końcu sprawą zajął się organ zgodnie z protokołem komisji śledczej. Według Jacka Blidy to rodzinny dramat i trzeba się zastanowić co go poprzedziło. - Była to konsekwencja wywierania nacisku, dawania świadomości że jest się śledzonym i obserwowanym - twierdzi Jacek Blida.

  - To jest dzień, w którym trzeba wspominać Basię Blidę, naszą koleżankę. W naszej opinii to nie była potrzebna śmierć i można było tego uniknąć. Naszym obowiązkiem jest pamiętać i zapalić świeczkę - powiedziała wojewódzka radna SLD Małgorzata Ochęduszko-Ludwik.

  Wyraziła opinię, że mimo upływu pięciu lat od tragedii nie wszystkie jej okoliczności zostały wyjaśnione. - Sam fakt, że SLD już dawno temu złożył wniosek o Trybunał Stanu dla panów Ziobry i Kaczyńskiego świadczy o tym, że w naszej opinii sprawa nie jest zakończona (...) Chcemy po prostu dojść prawdy - przekonywała.

  CZYTAJ TAKŻE:
  Dzisiaj 5. rocznica śmierci Barbary Blidy. Będzie honorowym obywatelem Siemianowic Śl.

  PALIKOT ZŁOŻYŁ KWIATY NA GROBIE BARBARY BLIDY
  ŚMIERĆ BARBARY BLIDY: 5 LAT DOMYSŁÓW
  Latkowski: Śmierć Blidy nie byla samobójstwem

  W tym roku w rocznicę śmierci Blidy do Siemianowic nie przyjechali przedstawiciele władz krajowych partii, bo - tłumaczył rzecznik śląskiego SLD Tomasz Niedziela - zatrzymało ich w stolicy posiedzenie Sejmu.

  Blida - b. minister budownictwa, b. posłanka SLD - zginęła od rany postrzałowej 25 kwietnia 2007 r., kiedy funkcjonariusze ABW przyszli przeszukać jej dom w Siemianowicach Śląskich i zatrzymać ją na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Miał jej zostać przedstawiony zarzut w śledztwie dotyczącym tzw. afery węglowej.

  Przed Sądem Rejonowym w Siemianowicach Śląskich toczy się proces byłego oficera ABW Grzegorza S., który dowodził akcją w domu Blidów. Jest on oskarżony o niedopełnienie obowiązków służbowych oraz działanie na szkodę interesu publicznego i prywatnego. Sprawa dwojga pozostałych funkcjonariuszy Agencji, którzy brali udział w akcji, została prawomocnie umorzona.

  Umorzone zostały także wątki śledztwa dotyczące zabezpieczenia śladów i dowodów w domu Blidy po jej samobójczej śmierci oraz nacisków na prokuratorów zaangażowanych w prowadzenie postępowania oraz działań katowickich prokuratorów już po śmierci Blidy. PAP

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  Blida: Ziobro przed Trybunał Stanu!

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *TAKIEJ BIJATYKI NIE BYŁO W KATOWICACH OD LAT! ANTYFASZYŚCI KONTRA POLICJA - ZOBACZ ZDJĘCIA i FILMY
  *EGZAMIN GIMNAZJALNY 2012 - SPRAWDŹ JAK CI POSZŁO, ZOBACZ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze (27)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Policja puka

   hen (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 74 / 69

   Jeżeli policja zapuka do moich drzwi to na pewno nie strzele sobie w łeb. Ilu polaków by to zrobiło. Uczciwy człowiek takiego targania nie uczynił.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ZAMORDOWALI BLIDĘ

   Obserwatorka MJ (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 67 / 57

   Wierchuszka PiS z Ziobro , Święczkowskim spowodowali zamordowanie minister Panią Barbarę
   BLIDĘ i innych z b. PZPR. To miłosierdzie Kościoła Kat.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Jarek i Zbysiu przed Trybunal !

   Gustlik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 77 / 63

   Nie ma, nie było i pewnie już nie będzie czegoś bardziej odrażającego, nikczemnego, podłego i makabrycznego niż haniebne kc pis i upiorne mohery ziejące miłością bliźniego.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kwiaty na grobie Blidy

   krzysztofmo3 (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 71 / 71

   Prawda zawsze sama się obroni.A kiedy wy czerwoni ,złodzieje i bandyci, złożycie kwiaty na grobach OFIAR ---które się rozstały z życiem przez Blide. O tych LUDZIACH ,to czerwona swołocz nie...rozwiń całość

   Prawda zawsze sama się obroni.A kiedy wy czerwoni ,złodzieje i bandyci, złożycie kwiaty na grobach OFIAR ---które się rozstały z życiem przez Blide. O tych LUDZIACH ,to czerwona swołocz nie pamięta,byli uczciwi i nie potrafili kraść. Blida takie porządne panisko,że aż odebrała sobie życie,ot tak po prostu.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ŻAŁOWNICY I KPIARZE

   MG (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 62 / 88

   CZY TAK NAPRAWDĘ ŻAŁUJĄ ????ZE; JAKO WIERCHUSZKA PO KOMUNISTYCZNA WKRĘCILI BLIDE W ŚMIERTELNĄ SPIRALE PRZEKRĘTÓW WĘGLOWYCH ZA KTÓRE ZAPŁACIŁA NAJWYŻSZĄ CENĘ??

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oby, oby...

   oczekujący od 60 lat... (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 91 / 52

   święta dla SLD p. B. Blida,teraz nie miałaby się czego obawiać. Dzisiaj jest mało Polski Polaków w państwie Tuska a, po ustawie Tuska, niezależna prokuratura poczuła się wolna jak ptak, który...rozwiń całość

   święta dla SLD p. B. Blida,teraz nie miałaby się czego obawiać. Dzisiaj jest mało Polski Polaków w państwie Tuska a, po ustawie Tuska, niezależna prokuratura poczuła się wolna jak ptak, który lata fantazyjnie - jak mu się podoba, albo gdzie z góry zobaczy papu... W sprawie Olewnika nie uwierzyłem w żaden podawany przez gdańską prokuraturę motyw najazdu na rodzinę ofiary, ani w "monitoring" o którym stary Olewnik od razu i wiele razy mówił, że go wówczas nie było, ani wg. prokuratury w "koronny dowód" samouprowadzenia - to jest niby "instruowanie" porywaczy przez Krzysztofa Olewnika. Wciskają kit i pic bo nie są przed nikim odpowiedzialni. Tyle !!!! Powiem wam więcej, bo wiem i pamiętam: stara komuna też tak działała....a nadto miała 100% mediów w swoich łapach i dopuszczali tylko to co chcieli. Sprawdzało im się przez prawie 50 lat więc i teraz też są pewni, bo najwyżej sobie pogadamy i tyle... Ale kto tamtą "szkołę" przeszedł tego nie tak łatwo wziąć pod bajer....i okazuje się, że słusznie, bo zamiast szukać ukradzionej Olewnikowi kasy /300.000 euro/i inspiratorów porwania i zabójstwa, to szukają nagrań polityków, z którymi stary Olewnik rozmawiał w sprawie porwania syna /m.in. z grubym Rysiem/ - ba taka była prawdziwa przyczyna najazdu na domy rodziny ofiary.
   A w sprawie gen. Papały to co ??? tak samo prokuratura znalazła kozła ofiarnego "Patyka" i chce go sprzedać opinii publicznej.../ale weryfikacja jest prosta: niech prokuratura poda: ilu właścicieli samochodów "Patyk" zabił przy okazji kradzieży samochodów osobowych ??? No, ilu ....??? Jeżeli okaże się, że nikogo a tylko raz się przytrafiło i to od razu komendantowi polskiej policji to, ludzie kochani, sami zapalcie sobie w głowie lampeczki, które wam nasuną pytanie: co jest grane ??
   i następna sprawa: zakłamywanie tego, że była decyzja polityczna Komorowskiego i Tuska w sprawie TV TRWAM, jest jak policzek dla narodu. A oto pismacy i politycy - wybrańcy narodu, komentatorzy a nie zauważyli, że niedzielny marsz w obronie wolnych mediów i TV TRWAM w Warszawie ... spowodował przyspieszenie zmian politycznych i potwierdził, że katastrofa smoleńska dała decydujący impuls do zakończenia kilkadziesięciu lat dominacji komuny w narodzie - nie formalnej dominacji, bo ta niby skończyła się 20 lat temu, ale faktycznej dominacji: politycznej, kulturowej i tajnych służb. Trzeba było aż ceny życia tylu ludzi aby ten finał nastąpił. Oni oddali swoje życie za odrodzenie Ojczyzny, za ostateczne odrzucenie komuny, jej myślenia, jej "wartości". Są na sposób świecki świętymi a na pewno współczesnymi zbawcami Ojczyzny. I dobrze to zrozumiał kardynał Dziwisz otwierajc Wawel dla Lecha i Marii Kaczyńskich. Teraz, po uprzątnięciu "gruzów" po komunie - jak reżimowej walki przeciw TV TRWAM, zawstydzeniu ciasnych poglądów PO-litycznych i politycznych pozostałości /co już się zaczęło / może być w Ojczyźnie tylko lepiej.
   Komu bije dzwon ???
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Za nie uczciwość

   adolf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 97 / 48

   Człowiek inteligenty i wysokim poczuciu wartości bez skazy na sercu , nie obiera sobie życia, bo prawda obroni się sama

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Piąta bolesna

   Ja-sionka (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 93 / 110

   To jak, nie było samobójstwa? tylko co, może brzoza?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PiSowska Sprawiedliwosc?

   Gustlik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 92 / 70

   A gdzie sa Swieczkowski,Wasik i reszta doopowlazow Jarka i Zbynia? Wysokie emerytury i wszystkich maja w ryci............

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   była afera i już jej "nima"

   zz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 89 / 82

   błazenada na cmentarzu , dajcież spokój ,nie przypominajcie co robiła i dlaczego wybrała śmierć ,przecież to była afera i w cale nie mała!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama