IX edycja Węgiel Film Festiwal w Katowicach

  IX edycja Węgiel Film Festiwal w Katowicach

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Prezentacja twórczości studentów uczelni filmowych z całej Europy, wymiana doświadczeń oraz integracja środowisk twórczych to najważniejsze cele imprezy znanej pod nazwą Węgiel Film Festiwal. Jej dziewiąta edycja rusza w czwartek.
  Węgiel Film Festiwal organizowany jest przez studentów Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W ramach dziewiątej edycji zostanie zaprezentowanych 41 etiud zrealizowanych przez studentów z 3 szkół filmowych z kraju oraz 6 uczelni zagranicznych - z Hiszpanii, Niemiec, Słowacji i Czech.

  Na konkurs nadesłanych zostało ok. 100 etiud. Decyzję o tym, które z nich zostaną pokazane w trakcie Festiwalu podjęli studenci drugiego roku organizacji filmowej i telewizyjnej katowickiej filmówki. Jak powiedział PAP rzecznik Festiwalu Adrian Jasiński etiudy będą prezentowane w dwóch kategoriach: fabuła i animacja.

  W ramach Węgiel Film Festiwal oprócz Grand Prix, wręczone zostaną także nagrody za najlepszą reżyserię, zdjęcia i animację.

  W jury zasiądą: aktorka filmowa i teatralna Anna Radwan, zdobywca "Złotej Kijanki" na festiwalu Camerimage Paweł Dyllus, współpracująca na stałe z TVP SA reżyserka i scenarzystka Natasza Ziółkowska-Kurczuk oraz reżyserka i absolwentka wydziału Barbara Białowąs - autorka filmu "Big Love".

  Jak poinformowało PAP biuro prasowe Uniwersytetu Śląskiego w trakcie trwania imprezy zorganizowane zostaną Dni Otwarte Wydziału, podczas których kandydaci na studia będą mogli wziąć udział w konsultacjach z wykładowcami oraz studentami.

  Tradycyjnie odbędą się również spotkania z osobowościami polskiego kina związanymi z katowicką filmówką. W poprzednich edycjach byli to Krzysztof Zanussi oraz Jerzy Stuhr, w tym roku będą m.in. to reżyserka i wykładowca dr Dagmara Drzazga - autorka nagradzanych filmów dokumentalnych, a także reżyserka i absolwentka wydziału Barbara Białowąs - autorka filmu "Big Love".

  Festiwal rozpoczyna się w czwartek, potrwa dwa dni.

  Filmowe dokonania studentów zostaną zaprezentowane w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach. (PAP)

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *TAKIEJ BIJATYKI NIE BYŁO W KATOWICACH OD LAT! ANTYFASZYŚCI KONTRA POLICJA - ZOBACZ ZDJĘCIA i FILMY
  *EGZAMIN GIMNAZJALNY 2012 - SPRAWDŹ JAK CI POSZŁO, ZOBACZ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama