Egzamin gimnazjalny 2012 opinie: Język angielski [PYTANIA,...

  Egzamin gimnazjalny 2012 opinie: Język angielski [PYTANIA, ODPOWIEDZI, OPINIE]

  WS, KUB, DRAPA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Egzamin gimnazjalny 2012 opinie: Język angielski [PYTANIA, ODPOWIEDZI, OPINIE]
  1/13
  przejdź do galerii

  ©arc. Polskapresse

  Dzisiaj ostatni, trzeci dzień egzaminów gimnazjalnych. Uczniowie zmagali się z językami obcymi (angielskim, niemieckim, francuskim lub rosyjskim). PYTANIA, ODPOWIEDZI i OPINIE z testu z języka angielskiego egzaminu gimnazjalnego 2012.

  EGZAMIN GIMNAZJALNY - ODPOWIEDZI I ARKUSZE - ZOBACZ  Egzamin na poziomie podstawowym pisali wszyscy uczniowie. Trwał on 60 minut. Sprawdzał rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu pisanego, znajomość gramatyki.

  WYNIKI EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2012 SPRAWDŹ TUTAJ

  TUTAJ ZNAJDZIESZ ARKUSZ PODSTAWOWY i ROZSZERZONY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO i TRANSKRYPCJE TEKSTU  PRZECIEKI Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO? CO BYŁO NA TEŚCIE GIMNAZJALNYM?

  OPINIE UCZNIÓW PO EGZAMINIE:

  Tak było w Tychach:


  A tak w Rudzie Śląskiej:  Jak informuje serwis Wiadomości24.pl na początku gimnazjaliści wysłuchali scenek, które dotyczyły m.in. spotkań na basenie, w kawiarni i na siłowni. Na podstawie rozmowy telefonicznej musieli również wskazać, w jakim celu jedna z koleżanek dzwoniła do drugiej. Gimnazjaliści łączyli także wysłuchaną prognozę pogody z odpowiednim obrazkiem. Z kolei w zadaniu nr 5 uzupełniali dialog dwóch osób. W szóstym ćwiczeniu, zaznaczając dobrą odpowiedź, musieli wskazać jak poprawnie zapytać np. o drogę do szpitala.

  - Test z języka angielskiego nie był trudny. Musieliśmy między innymi napisać maila do przyjaciela i opisać mu sytuację w której skradziono nam telefon komórkowy. Myślę, że niektóre pytania z części podstawowej egzaminu były trudniejsze niż pytania z części rozszerzonej - mówi nam Ola Jurek, uczennica trzeciej klasy w Gimnazjum nr 1 w Rybniku.

  - Chodzę do klasy angielskojęzycznej, więc napisanie tego listu nie stanowiło dla mnie problemu. Drugi test z poziomu rozszerzonego był trochę trudniejszy, bo zawierał już więcej gramatyki - mówi nam Michał Fizia, uczeń III klasy.

  - Dla mnie poziom rozszerzony był nieco łatwiejszy niż "podstawa" z języka angielskiego. Zdecydowanie szybciej mi to poszło. Czy długo się przygotowywałem? Raczej nie, ponieważ na takim egzaminie trzeba wykorzystywać wiadomości, które ma się już w głowie i stosować poznane wcześniej słownictwo. Listening czy reading? Niektóre zdania były trudniejsze, a niektóre łatwiejsze, ale ogólnie ani słuchanie, ani czytanie nie sprawiło mi większych problemów - stwierdził po egzaminie gimnazjalnym z języka angielskiego Karol Leks, uczeń Gimnazjum nr 3 w Zawierciu.

  Jego kolega ze szkoły też nie narzekał na wysoki poziom zadań. - Ogólnie poszło mi dobrze. Myślę, że troszkę gorzej było podczas części matematyczno-przyrodniczej, a poza tym jestem zadowolony z języka angielskiego, historii i języka polskiego. Moim zdaniem "podstawa" z angielskiego była łatwa, chociaż listening i reading były łatwiejsze na poziomie rozszerzonym. Jak przebiegały u mnie przygotowania? Tak szczerze, to nawet nie otworzyłem książek i to był spontan - uśmiecha się Damian Rojek.

  HARMONOGRAM EGZAMINÓW GIMNAZJALNYCH 2012

  24 kwietnia 2012 r. - egzamin z przedmiotów humanistycznych , godz. 9.00 - część z historii i wiedzy o społeczeństwie (czas trwania: 60 min); godz. 10.45 - część z języka polskiego (czas trwania: 90 min);
  25 kwietnia 2012 r. - egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, godz. 9.00 - część z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania: 60 min), godz. 10.45 - część z matematyki (czas trwania: 90 min);
  26 kwietnia 2012 r. - egzamin z języków obcych (język angielski, język niemiecki, język francuski, język rosyjski), godz. 9.00 - część z poziomu podstawowego (czas trwania: 60 min), godz. 10.45 - część z poziomu rozszerzonego (czas trwania: 60 min).

  >>> ZOBACZ PRZYKŁADOWE ODPOWIEDZI DO EGZAMINU KLIKAJĄC W NASTĘPNĄ STRONĘ >>>
  1 3 4 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (4)

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   xv

   zxc (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 162 / 147

   głupoty gadasz !!!!!!!! że niby co ?

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   mlkm

   m.; (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 146 / 150

   ja to jestem mądra no! ucze sie angielskiego od 9 lat metodą codziennie czytam 1 raz ze 100 słówek ze słownika - nie ucze sie tylko czytam raz, tak przez 9 lat i co ? Miałam 100% z jednego i...rozwiń całość

   ja to jestem mądra no! ucze sie angielskiego od 9 lat metodą codziennie czytam 1 raz ze 100 słówek ze słownika - nie ucze sie tylko czytam raz, tak przez 9 lat i co ? Miałam 100% z jednego i drugiego a w życiu nie wkuwałam niec, powtarzam NIC ani jednego słówka . zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tytul

   adamczyk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 132 / 129

   zarówno podstawowy i rozszerzony był bardzo prosty

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama