Ważne
  Euro 2012: Konferencja dotycząca bezpieczeństwa mundurowych

  Euro 2012: Konferencja dotycząca bezpieczeństwa mundurowych

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Podczas zbliżających się mistrzostw Euro 2012 na różnego rodzaju zagrożenia narażeni będą nie tylko fani futbolu i mieszkańcy, ale także służby mundurowe, zabezpieczające tę imprezę - przypominali uczestnicy konferencji zorganizowanej w piątek w Katowicach.
  W sali Sejmu Śląskiego zastanawiali się, jak minimalizować ryzyko, na które narażeni są podczas imprez masowych funkcjonariusze.

  "W naszym województwie nie będzie rozgrywek piłkarskich, ale mamy granicę państwa i lotnisko w Pyrzowicach. Część policjantów będzie delegowanych do obsługi meczów na terenie innych województw, pozostali będą dbać o bezpieczeństwo naszych mieszkańców i przemieszczających się kibiców" - powiedziała PAP podinsp. Grażyna Słomska, która jest ekspertem Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

  Jak podkreślali uczestnicy konferencji, brak meczów Euro w regionie nie oznacza, że nie będzie tu imprez i spotkań związanych z mistrzostwami. Kibice będą chodzić na mecze do pubów i ogródków, a goście, którzy odwiedzą Polskę na pewno będą się zatrzymywali na Śląsku, np. w drodze z Wrocławia do Krakowa.

  "Dbamy o bezpieczeństwo kibiców, mieszkańców, gości, ale sami też musimy zadbać o własne. Przeciętny obcokrajowiec nie odróżnia munduru policjanta od funkcjonariusza SOK, czy strażnika miejskiego, a u niektórych agresję wzbudza sam widok munduru" - zaznaczyła podinsp Słomska.

  Każda impreza masowa niesie zagrożenia, przede wszystkim dla zdrowia funkcjonariuszy. Nie chodzi wyłącznie o burdy, ale też zachowania napotkanych na ulicy kibiców, będących pod wpływem alkoholu i narkotyków. Policjanci i przedstawiciele innych służb mundurowych muszą wiedzieć czego po takim człowieku mogą się spodziewać, jakie mogą być konsekwencje - mówili uczestnicy konferencji.

  Szkolenie adresowane było do policjantów, funkcjonariuszy straży miejskich i Straży Ochrony Kolei, czyli do służb, które będą zaangażowane w organizację, koordynację i zabezpieczenie porządku w strefach kibica i podczas przemieszczaniu się kibiców po kraju. Podczas konferencji poruszano np. problematykę związaną zarażeniem się wirusem HIV, mówiono o postępowaniu z osobami pod wpływem alkoholu i narkotyków, omawiano też procedury związane z koordynacją i zabezpieczeniem imprez masowych.

  Organizatorem szkolenia pt. "Bezpieczeństwo służb mundurowych podczas Euro 2012 w woj. śląskim" był Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.(PAP)

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *TAKIEJ BIJATYKI NIE BYŁO W KATOWICACH OD LAT! ANTYFASZYŚCI KONTRA POLICJA - ZOBACZ ZDJĘCIA i FILMY
  *EGZAMIN GIMNAZJALNY 2012 - SPRAWDŹ JAK CI POSZŁO, ZOBACZ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama