Metropolia Silesia zachęcała hiszpańskich inwestorów

  Metropolia Silesia zachęcała hiszpańskich inwestorów

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Po Cannes i Monachium czas na Madryt. Delegacja prezydentów miast Metropolii "Silesia" promowała region podczas zakończonych wczoraj targów inwestycyjnych odbywających się w Madrycie. Gospodarze śląskich i zagłębiowskich miast przedstawili ofertę inwestycyjną Metropolii "Silesia" oraz spotkali się z przedstawicielami metropolii madryckiej.
  Podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Biznesu i Inwestycji IMEX-IMPULSO EXTERIOR Polska miała status Kraju Zaproszonego Targów. Polskie stoisko wystawiennicze było miejscem spotkań typu B2B przedstawicieli polskich instytucji promujących regiony i miasta oraz izb handlowych z hiszpańskimi firmami poszukującymi możliwości inwestycyjnych i partnerów biznesowych w Polsce. Hiszpańscy biznesmeni otrzymali m.in. informacje o możliwościach inwestycyjnych w Polsce, w tym w Metropolii "Silesia", w specjalnych strefach ekonomicznych oraz o zachętach inwestycyjnych oferowanych inwestorom zagranicznym.

  Delegacja miast Metropolii "Silesia" uczestniczyła również w specjalnym panelu pt. "Polska motorem wzrostu europejskiego". Przewodniczący GZM, prezydent Dawid Kostempski podkreślił podczas spotkania, że kołem zamachowym polskiej gospodarki są właśnie inwestycje w miastach. Zachęcając przedstawicieli hiszpańskich firm do inwestowania w Polsce, przewodniczący przekonywał ich, że "Polska dzięki stabilności rządów oraz dzięki funduszom europejskim jest silną gospodarką Europy".

  Prezydenci spotkali się również z przedstawicielami Federacion de Municipos e Madrid. Jest to dobrowolny związek metropolitalny 179 gmin z Madrytem włącznie. Obejmuje swym zasięgiem teren zamieszkany przez 6 mln osób. Podczas spotkania rozmawiano o problemach dwóch metropolii - śląskiej i madryckiej. Prezydentów śląskich i zagłębiowskich miast najbardziej interesowały problemy związane z funkcjonowaniem tak dużej metropolii oraz składowaniem odpadów. Na kolejnym spotkaniu samorządowcy rozmawiali z przedstawicielami Regionalnego Konsorcjum Transportu, które zarządza transportem publicznym na terenie aglomeracji madryckiej. Ciekawostką jest fakt, że transport ten jest finansowany nie tylko ze środków pochodzących ze sprzedaży biletów i dotacji samorządów, ale również z budżetu państwa.

  Metropolia "Silesia", podobnie jak miało to miejsce podczas poprzednich dużych targów inwestycyjnych, przedstawiła inwestorom hiszpańskim ofertę inwestycyjną 12 swoich miast członkowskich. Ponad 70 propozycji inwestycyjnych, o różnym przeznaczeniu można oglądać w formie multimedialnej prezentacji wykonanej w kilku językach.

  Każda oferta inwestycyjna zawiera krótki opis, typ inwestycji, określa powierzchnię nieruchomości, uwagi, dostępną infrastrukturę techniczną, a nawet dostępność komunikacyjną. Przy każdej karcie inwestycyjnej są również zamieszczone informacje, dotyczące osoby uprawnionej do udzielania na jej temat szczegółowych informacji. Oferta została przygotowana w siedmiu językach obcych: angielskim, niemieckim, rosyjskim, francuskim, hiszpańskim, chińskim i arabskim.

  Metropolia "Silesia" na promocję inwestycyjną miast członkowskich otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Projekt o wartości miliona złotych uzyskał dofinansowanie w wysokości 884 000 PLN ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007 - 2013.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *TAKIEJ BIJATYKI NIE BYŁO W KATOWICACH OD LAT! ANTYFASZYŚCI KONTRA POLICJA - ZOBACZ ZDJĘCIA i FILMY
  *EGZAMIN GIMNAZJALNY 2012 - SPRAWDŹ JAK CI POSZŁO, ZOBACZ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama