Kupili kopalnię, mają teraz chrapkę na hotel

  Kupili kopalnię, mają teraz chrapkę na hotel

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Spółka NWR, która ma zielone światło na uruchomienie zlikwidowanej przed ośmiu laty kopalni Dębieńsko, jest teraz zainteresowana kupnem budynku po hotelu robotniczym przy ulicy Młyńskiej.
  - Spółka RPG Real Estate, która współpracuje z NWR rozeznaje już oferty nieruchomości, które w przyszłości mogłyby zostać wykorzystane do zakwaterowania robotników i ekspertów, którzy będą pracować w Dębieńsku. RPG rozważa możliwość przystosowania budynku przy ulicy Młyńskiej do tego celu, jako jednej z kilku możliwych lokalizacji - wyjaśnia Łukasz Chojecki z firmy PR, która reprezentuje NWR w Polsce.

  - Ostateczne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły - dodaje.

  Według optymistycznych zapowiedzi spółki NWR fedrunek w nowej kopalni ma ruszyć za pięć lat. Wtedy też miejsce budowlańców w hotelu mieliby zająć górnicy.

  - Firma wyraziła zainteresowanie całą działką, na której stoi budynek po robotniczym hotelu. Spółka szuka też tzw. mieszkań rotacyjnych dla specjalistów i inżynierów, którzy przyjadą tutaj do pracy na najwyżej kilka miesięcy - mówi Grzegorz Wolnik, wiceburmistrz Czerwionki-Leszczyn.

  Dziś stary hotel straszy tylko swoim wyglądem. Z ogromnego gmaszyska został szkielet. W budynku nie ma okien i drzwi. Pobliscy mieszkańcy od lat domagali się, by tę ruinę wyremontować lub zburzyć.
  - Dobrze, że w końcu ktoś się weźmie za remont, bo ta ruina wygląda tak, jakby miała się za chwilę zawalić - mówią.

  Z przeprowadzonej w ubiegłym roku ekspertyzy budowlanej wynika, że gmach starego budynku można wyremontować, bo jego konstrukcja, pomimo upływu lat wciąż jest jeszcze w dobrym stanie.

  - Szacujemy, że szkielet budynku wraz z gruntem, na którym stoi jest obecnie warty około 400 tysięcy złotych. Chcemy sprzedać obiekt, zanim całkowicie popadnie w ruinę i się rozsypie, a teraz jest ku temu idealna okazja. Przygotowujemy potrzebną dokumentację. Liczymy, że przetarg uda nam się zorganizować najpóźniej do połowy przyszłego roku - mówi Grzegorz Wolnik, zastępca burmistrza.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama