Ważne
  Migalski wieszczy krach systemu. "Nie wiadomo, kto wyjdzie z...

  Migalski wieszczy krach systemu. "Nie wiadomo, kto wyjdzie z tego żywy"

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Polska polityka bez SLD, Ruchu Palikota, Platformy Obywatelskiej, PiS i PSL? Według Marka Migalskiego taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny. Politolog i europoseł PJN uważa, że żadna z tych partii nie może być pewna swojego miejsca na scenie politycznej. "Wszystko trzeszczy w szwach i widać już koniec obecnego układu sił" - ocenia.
  Marek Migalski

  Marek Migalski ©Bogdan Kułakowski/Polskapresse

  Najnowszą notkę na swoim blogu europoseł tytułuje "System trzeszczy". Punktem wyjścia dla tezy o schyłkowym okresie sceny politycznej w obecnym kształcie jest sobotni kongres SLD. Marek Migalski twierdzi, że partia ta z Millerem, Senyszyn i innymi "mastodontami lat 90-tych" w niedługim czasie zakończy swój żywot. "Można o działaczach Sojuszu powiedzieć to, co mówiono o Burbonach na początku 19. wieku - nic nie zrozumieli, niczego się nie nauczyli" - komentuje wybory władz SLD.

  Migalski uważa też, że niepewna przyszłość czeka Ruch Palikota. Jego zdaniem siłą formacji jest wyłącznie popularność lidera i trudno określić kierunek w którym będzie podążać, gdy pojawią się nowi ludzie.
  "(...) dlatego jej przyszłość zależy całkowicie od tego, jakie będą losy samego Palikota. A tu może pojawić się parę niespodzianek. Niekoniecznie przyjemnych" - pisze europoseł. Według niego zwolennicy lewicy mogą być jednak pewni, że nie będą musieli wybierać między dwiema dużymi partiami. gdyż w niedługim czasie "jedno ugrupowanie padnie ofiarą drugiego". Migalski nie wyklucza też nowego tworu na lewicy.

  Platforma Obywatelska się kończy - twierdzi politolog. Jego zdaniem, w partii rządzącej wkrótce rozpoczną się "bratobójcze walki", które rozsadzą formację. "Zbyt wielu było upokorzonych i poniżonych wśród poważnych platformersów, by dzisiaj nie wykorzystali oni tej okazji, by wybić się na niepodległość wewnątrz partii. Lub nawet poza nią" - prognozuje Migalski.

  Także PiS - zdaniem europosła PJN - znajduje się obecnie w okresie schyłkowym. Według Migalskiego, Jarosław Kaczyński "nie będzie żadnym Orbanem, będzie Meciarem" [Vladimir Meciar - słowacki polityk oskarżany o autokratyczny styl rządów, w 2010 roku jego partia po raz pierwszy nie weszła do parlamentu - red.]. Politolog twierdzi, że "ziobryści" będą spychać PiS na pozycje skrajne, a na prawej stronie pojawiać się będzie coraz więcej miejsca na nowe podmioty.

  Problemy mogą mieć także PSL i Solidarna Polska. "Ludowcy" - ze względu na uzależnienie od jednej grupy społecznej. "Ziobryści" - według Migalskiego - mogą okazać się efemerydą i sztucznym tworem.

  "Za dekadę może nie być już w polskiej polityce Kaczyńskiego i Tuska, może nie być partii chłopskiej i ziobrystów. Na pewno nie będzie dwugłowej lewicy, z jaką mamy do czynienia obecnie - Miller może być na emeryturze, a Palkota może w ogóle nie być w życiu publicznym. Im bliżej jest się serca polskiej polityki, tym wyraźniej słychać, że bije ono w dziwnie przyśpieszonym tempie. (...) System trzeszczy i się sypie. Nie wiadomo, kto wyjdzie z tego żywy, a kogo przywali zawalający się gmach polskiego systemu partyjnego. Ale dla tych, którzy lubią wiedzieć i coś rozumieć zaczyna się ciekawy czas. Czas gwałtownych zmian i nieoczekiwanych wolt. Nic nie jest takie, jak się wydaje" - kończy swój wpis Migalski.

  Źródło: Blog Marka Migalskiego

  CZYTAJ TEŻ:
  * Marek Migalski zorganizował debatę o Węgrzech. "W Parlamencie Europejskim odbył się lincz"
  * Migalski pisze o prezesie PiS. "Jarosław Kaczyński - portret impresyjny"
  * Migalski: Kaczyńskiemu damska bielizna kojarzy się z burdelem
  * Ziobro, Migalski, Kasia Tusk... Kto jest najlepszą partią w Polsce?
  * Migalski: PiS pod wpływem "ukąszenie giertychowskiego" zamienia się w LPR

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PROTESTUJĘ!

   Donald (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 16

   To, że nam się nie udało z Zieloną Wyspą jest wyłącznie winą partii Jarosława Kaczyńskiego!

   Udowodnili to już wielokrotnie nasi dzielni dziennikarze z Polsatu, TVP oraz TVN, nie mówiąc już o...rozwiń całość

   To, że nam się nie udało z Zieloną Wyspą jest wyłącznie winą partii Jarosława Kaczyńskiego!

   Udowodnili to już wielokrotnie nasi dzielni dziennikarze z Polsatu, TVP oraz TVN, nie mówiąc już o naszych dziennikarzach z TOK fm oraz Polskiego Radia.

   To samo dotyczy afery hazardowej, stoczniowej, smoleńskiej, szpitalnej, autostradowej, stadionowej, receptowej, szkolnej, emeryturowej, TV cyfrowej, informatyzacyjnej oraz afery inwigilacji internetowej (ACTA).

   Zawsze nasi dziennikarze dzielnie stoją na straży prawdy oraz na straży ustroju.

   Winę za całe zło w naszej ukochanej ojczyźnie ponosi PiS, który -- chcąc założyć IV Rzeczpospolitą -- dąży do zburzenia dotychczasowego porządku ustanowionego przez gen. Kiszczaka oraz innych ludzi honoru.

   PS. To nieprawda, że w Polsce są loże masońskie, mafie lub inne tajne stowarzyszenia!

   Udowodnili to już wielokrotnie nasi dzielni dziennikarze z Polsatu, TVP oraz TVN, nie mówiąc już o naszych dziennikarzach z TOK fm oraz Polskiego Radia.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Władza ma coraz większe kłopoty:

   Durszlak (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 16 / 12

   państwo stoi na skraju bankructwa, ku upadkowi chyli się system emerytalno-rentowy, służba zdrowia znajduje się w zapaści, rośnie bezrobocie, poszerza się obszar biedy. Kumuluje się niezadowolenie...rozwiń całość

   państwo stoi na skraju bankructwa, ku upadkowi chyli się system emerytalno-rentowy, służba zdrowia znajduje się w zapaści, rośnie bezrobocie, poszerza się obszar biedy. Kumuluje się niezadowolenie społeczne. Jedynym środkiem, jakim dysponują rządzący, jest propaganda i manipulacja. Chodzi o to, żeby je intensyfikować, ażeby przekonać Polaków, że winna katastrofie państwa jest opozycja, a nie rząd. To jednak wymaga likwidacji wszelkich niezależnych mediów, a przede wszystkim tych, które będą mogły dotrzeć do milionów ludzi, dlatego w tak brutalny sposób władza rozprawia się z Telewizją Trwam.

   Jak wynika z niezależnych badań, wyborcy Platformy Obywatelskiej to przeważnie ludzie nie potrafiący samodzielnie dokonywać analizy zdarzeń politycznych, łatwo ulegający propagandzie rozsiewanej cynicznie w obronie starego układu i nie orientujący się w zagadnieniach własnego kraju. Poza ogólnikami, nie umieją uzasadnić swego stanowiska wyborczego. Wmówili im, że jak zagłosują na PO, to są inteligentni i wykształceni i to im wystarczy.

   W Polsce nagrodą za PO-pieranie PO jest praca do 67 lat, głodowe emerytury, rozwalona sałużba zdrowia , najwyższe w świecie ceny gazu z Rosji i podsłuchiwanie. Czemu jednak normalni Polacy muszą cierpieć przez takich którym wmówiono, że są inteligentni i wykształceni ? Dlaczego normalni w w swoim kraju muszą byc niewolnikami słabo opłacanymi na śmieciowych umowach ?

   Fenomenem historii jest jak Tusk z pomocą reżimowych mediów potrafi ogłupić miliony ludzi, zadłużając kraj, podwyższając PO-datki zwiększając bezrobocie i ma jeszcze 2-3 miliony wyznawców.

   Zauważyliście, że wszystkie ustawy autorstwa PO, to buble ?

   A miało być tak pięknie, mieli się na wszystkim znać.

   PO, to po prostu nieudolna partia władzy, która używa tylko samych prostackich technik , czyli propaganda sukcesu, wróg i konflikt.

   Polska Tuska, to jeden wielki bałagan i zakłamanie.

   Tusk, to notoryczny kłamca !

   Chyba każdy widzi, że Tusk i PO, chcą kontrolować media, chcą pełnej cenzury aby nikt im nie mieszał w ich prywacie i korycie, które sami sobie przyznali. Panuje w Polsce całkowity brak odpowiedzialności decydentów za rządzenie krajem, i całkowita bezkarność za ich poczynania w parlamencie, za złodziejstwo, korupcje, przewały w armii, autostradach, budownictwie, sprzedaży majątku narodowego i gruntów, w instytucjach pomocy społecznej i innych złodziejskich praktykach.

   Wmówili POlakom, że to PiS chce zrobić państwo policyjne. Straszyli POlaków Kaczorami, Zbiorą i ABW - wszystko po to, żeby dorwać się do władzy i samemu zrobić to czym naród straszyli.

   Prawdą jest, że PO ma tak dobrą propagandę, że nawet z porażek potrafi zrobić sukcesy, a ciemny POlak to kupi.

   Przypomnę że, rząd Tuska korzysta obecnie z funduszy strukturalnych i Funduszu Spójności w wysokości 67,3 mld euro na lata 2007 - 2013. które wywalczył w Unii PIS. Mimo to, Polska pod rządami PO zadłuża się w astronomicznym tempie.

   Rząd idzie po najcieńszej linii oporu, nie przedstawia żadnych konkretnych ustaw, tylko przerzuca koszty zadłużenia na zwykłych obywateli podnosząc podatki i wprowadzając pseudo reformy.

   Ciężko nas los doświadczył chwilowo rozum nam odbierając. I nie chodzi tu o głupotę rodaków głosujących na PO i p. Tuska, ale o akceptację jego kłamstw.

   Jedno jest pewne, dopóki Polacy nie będą rozliczać polityków np.takich kłamców jak Tusk i PO z tego co obiecali, to nigdy nic się w Polsce nie zmieni, ponieważ przyjdą następni i będą robić to samo wiedząc, że nikt im nic za to nie zrobi i nie poniosą żadnej odpowiedzialności za to co mówili i robili.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ornitolog zdrajca

   aleks (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 16

   Migalski prorokiem, śmiechu warte. Sam wspóltworzył formację (PJN), która ma zerowe poparcie i za pół roku wszyscy zapomną, że istaniał.
   Dostał mandat z PiSu i zdradził wyborców, a zdrajcy kończą...rozwiń całość

   Migalski prorokiem, śmiechu warte. Sam wspóltworzył formację (PJN), która ma zerowe poparcie i za pół roku wszyscy zapomną, że istaniał.
   Dostał mandat z PiSu i zdradził wyborców, a zdrajcy kończą kiepsko, jak Migalski....zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Migalszczak wieszczy swój koniec

   koniec w polityce (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 27 / 12

   nikt go nie weźmie, chyba że PALIKOT, ON BIERZE WSZYSTKO, CO SIE RUSZA.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zopstanie na scenie tylko Pan Migalski

   Gabriel (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 18

   Pan Migalski zbudował model dla siebie. Zmyślona bajka niczym nie poparta.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   No proszę, przypominano sobie o "śpiochu" Migalskim.

   polo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 24

   Ten zadowolony z siebie miglanc perfidnie wykorzystał dane mu zaufanie i wjechał na karkach wyborców PiS do Brukseli.
   Dzięki oszustwu jakiego się dopuścił, został uznany za "celebrytę i autorytet"...rozwiń całość

   Ten zadowolony z siebie miglanc perfidnie wykorzystał dane mu zaufanie i wjechał na karkach wyborców PiS do Brukseli.
   Dzięki oszustwu jakiego się dopuścił, został uznany za "celebrytę i autorytet" Sralonu III RP.

   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A nagle ...

   kajtek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 13

   czyta...
   wow ...

   taky madry ÖÖÖÖööööö

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama