Komunijny ranking pożyczek z banków

  Komunijny ranking pożyczek z banków

  Joanna Pieńczykowska

  Polska

  Aktualizacja:

  Polska

  Gdzie obecnie najtaniej pożyczymy 1500 zł, a który bank udzieli nam najkorzystniejszej pożyczki gotówkowej, jeżeli potrzebujemy 5000 zł? Sprawdzili to dla nas eksperci porównywarki finansowej Comperia.
  Komunijny ranking pożyczek z banków

  ©PIOTR KRZYZANOWSKI/POLSKAPRESSE

  Maj to sezon komunii. Nawet jeśli rodziny nie planują wystawnych przyjęć w lokalach i nie zamierzają ulegać prezentowemu szaleństwu, ale skupić się na duchowym przeżywaniu - to i tak muszą się liczyć z wyższymi niż zwykle wydatkami. Zakup garnituru czy sukienki, butów, komunijnych pamiątek, pamiątkowych fotografii, a także wydanie obiadu dla najbliższych - dla wielu rodzin oznacza przekroczenie miesięcznego budżetu.

  Najlepiej oczywiście wcześniej zaoszczędzić wymaganą sumę. Jeśli na to za późno - można skorzystać z kredytu gotówkowego.

  Czytaj także: Zaczyna się sezon pierwszych komunii KOSZTY, PREZENTY
  Komunia, czyli czym dla księdza jest umiar


  Banki obecnie intensywnie promują kredyty gotówkowe. - Oprócz standardowych metod, czyli obniżenia kosztów kredytu, np. prowizji czy oprocentowania, stosują także niecodziennie zabiegi promocyjne. Na przykład Alior Bank obiecuje, że zawsze przebije ofertę konkurencji - mówi Marta Ośko, ekspert Comperii.

  Eksperci radzą: zanim zaciągniemy kredyt, sprawdźmy dokładnie warunki, jakie proponuje nam bank. I porównajmy z ofertą konkurencji. - Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wysokość prowizji, marżę, oprocentowanie nominalne i koszty ubezpieczeń - radzi Ośko.

  Wskazówką atrakcyjności oferty może być rzeczywista roczna stopa procentowa - RRSO. Jest to wskaźnik, w który wliczonych jest sporo kosztów całościowych kredytu. Jednak i on nie zawiera wszystkich (nie są wliczone np. koszty ubezpieczenia) - mówi Marta Ośko.

  Czytaj także: Będzie referendum w sprawie Pierwszej Komunii Świętej 6-latków?

  Tymczasem często warunkiem uzyskania kredytu jest skorzystanie właśnie z oferty ubezpieczenia lub założenie konta w banku (mimo że mamy już rachunek w innej instytucji). - Takie dodatkowe koszty mogą mieć znaczący wpływ na ogólną atrakcyjność kredytu - podkreśla Ośko.

  Na przykład Eurobank przy kredycie z kontem wymaga założenia konta osobistego i przelewania wynagrodzenia na konto. Z kolei ubezpieczenia wymagają m.in. Bank BNP Paribas w przypadku kredytu gotówkowego "Zrealizuj swój plan" i Bank BGŻ, proponując pożyczkę gotówkową z ubezpieczeniem.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo