Rusza "Górska Majówka 2012" w Beskidach

  Rusza "Górska Majówka 2012" w Beskidach

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Organizatorzy zapraszają na Górską Majówkę. Od lewej: wiceprezes Fundacji Wioletta Piecha, kierowca i dobry duch Rafał Bier oraz prezes Dorota Łab

  Organizatorzy zapraszają na Górską Majówkę. Od lewej: wiceprezes Fundacji Wioletta Piecha, kierowca i dobry duch Rafał Bier oraz prezes Dorota Łaba ©FOT. IGA ŁABA

  Już tylko godziny dzielą nas od "Górskiej Majówki", którą organizuje bielska Fundacja Na Przełaj. Zapowiada się wyjątkowa impreza, jakiej jeszcze w Bielsku-Białej nie było. Mogą w niej wziąć udział wszyscy, którzy aktywny wypoczynek stawiają wyżej od leżenia przed telewizorem.
  Organizatorzy zapraszają na Górską Majówkę. Od lewej: wiceprezes Fundacji Wioletta Piecha, kierowca i dobry duch Rafał Bier oraz prezes Dorota Łab

  Organizatorzy zapraszają na Górską Majówkę. Od lewej: wiceprezes Fundacji Wioletta Piecha, kierowca i dobry duch Rafał Bier oraz prezes Dorota Łaba ©FOT. IGA ŁABA

  - Chcemy, żeby to była impreza rodzinna, mogą w niej brać udział cełe rodziny - mówi Rafał Bier z Fundacji Na Przełaj, jeden z organizatorów imprezy.

  Ale do rzeczy: pierwsza "Górska Majówka 2012", czyli bieg górski i marsz nordic walking odbędą się jutro, 1 maja. Zbiórka przy karczmie Pod Zaporą przy ul. Tartacznej w bielskiej dzielnicy Wapienica. Biuro zawodów będzie czynne już od godz. 8.00.
  Odprawę do biegu górskiego przewidziano na godz. 9.45, a pierwsze stary na godz. 10.00. Jeśli chodzi natomiast o marsz nordic walking, to odprawa odbędzie się o godz. 10.00, a pół godziny później zawodnicy wyruszą na trasę.

  Oba biegi zostaną rozegrane w rejonie Doliny Luizy i prowadzić będą na szczyt Błatniej. Warto dodać, że Dolina Luizy od 1990 r. stanowi zespół przyrodniczo-krajobrazowy "Park Ekologiczny Dolina Wapienicy". Aż do XVIII wieku pozostawała nieznana. Walory krajobrazowe tego miejsca dostrzegła dopiero Luiza Sułkowska, żona księcia bielskiego Jana Sułkowskiego, która często przyjeżdżała tu na spacery. Od jej imienia wzięła się nazwa Dolina Luizy.

  Bieg górski rozpocznie się z parkingu przy ul. Tartacznej, trasa przemierzać będzie właśnie w rejonie Doliny Luizy, następnie powiedzie na szczyt Błatniej (950 m n.p.m.), dalej grzbietem góry poprowadzi w stronę szczytu Przykra i zbiegać będzie mocno stromym zejściem do trasy w dolinie przy zaporze. Meta znajdzie się w miejscu startu. Uczestnicy będą musieli pokonać dystans 15,5 km.

  Z kolei trasa marszu nordic walking rozpocznie się łagodnie na parkingu karczmy Pod Zaporą, poprowadzi przez Dolinę Wapienicy drogą początkowo asfaltową, a później w gruntową, utwardzoną. Zawodnicy zrobią 8-kilometrową pętlę i zakończą rywalizację przy karczmie.
  W programie przewidziane są także atrakcje dla dzieci i osób towarzyszących zawodnikom. W porozumieniu z bielskim Centrum Sportowym Modelarnia zostanie utworzona sala fitness na świeżym powietrzu. W zajęciach będą mogli wziąć udział wszyscy chętni, którzy chcą spróbować swoich sił w aerobic dance, zumbie czy spinningu pod okiem instruktorów.

  - Pogoda zapowiada się ładna, więc zapraszamy na strat - mówi Dorota Łaba, prezes Fundacji Na Przełaj.

  * CZYTAJ KONIECZNIE:

  *TAKIEJ BIJATYKI NIE BYŁO W KATOWICACH OD LAT! ANTYFASZYŚCI KONTRA POLICJA - ZOBACZ ZDJĘCIA i FILMY
  *EGZAMIN GIMNAZJALNY 2012 - SPRAWDŹ JAK CI POSZŁO, ZOBACZ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo