Opolska żenada

  Opolska żenada

  Stanisław Bubin

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W cieniu skandalu z rzutem karnym podyktowanym przez Howarda Webba mamy i swój własny, lokalny skandal. Opolski.
  Telewizja publiczna, główny organizator festiwalu piosenki, najpierw przyznała, a później odebrała nagrodę Superpremiera Kasi Cerekwickiej. Przedstawicielka TVP tłumaczyła się, że winę za pomyłkę ponosi "nowa technologia". Niestety, nie podała imienia i nazwiska tej technologii, czym wprawiła w zamieszanie wiele osób, m.in. lidera zespołu Zakopower, Sebastiana Karpiela-Bułeckę i prowadzącego koncert Grzegorza Turnaua. O upokorzeniu, jakie przeżyła Cerekwicka nie wspomnę.

  Okazało się, że w dobie nowoczesnych komputerów ciężko jest zliczyć głosy widzów i jurorów. Turnau-konferansjer przed całym zamieszaniem proroczo zawyrokował: "Państwo nie wiedzą, co się dzieje i ja nie wiem". Prorocze były też tytuły piosenek. Cerekwicka wykonywała utwór "Nie ma nic", a Zakopower "Bóg wie gdzie". Mogło to się odnosić do kasy. Cerekwicka przewidziała, że nic nie dostanie (nagroda wynosiła 25 tys. zł), a Karpiel-Bułecka miał widzenie, że forsa jest "Bóg wie gdzie", ale nie w jego w kieszeni.

  Halina Przebinda, dyrektorka biura programowego TVP, przy gwizdach i wyciu publiki mętnie tłumaczyła, że zgrzeszyły "systemy wirtualne i nowe technologie". Wtedy Karpiel-Bułecka powiedział "niech wam się darzy" i oznajmił, że to dla niego krępująca sytuacja i że odda nagrodę Cerekwickiej. Artyści wyszli z opresji honorowo i zaraz zresztą opuścili Opole. Spiker ze studia skomentowł z uśmiechem: "Tak się przechodzi do historii". Słowa przepraszam nie wydukał nikt. Po co? Nowe technologie w telewizji Urbańskiego takich słów nie znają.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo