I po majowym długim weekendzie. Koniec laby, praca czeka

  I po majowym długim weekendzie. Koniec laby, praca czeka

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rób coś! Dbaj o swoją kondycjęSPA, także to domowe, które nie jest drogie, a przynosi efekty - zadbaj o skórę. Najprzyjemniej jest oddać się w ręce specjalistów,
  1/4
  przejdź do galerii

  Rób coś! Dbaj o swoją kondycję

  SPA, także to domowe, które nie jest drogie, a przynosi efekty - zadbaj o skórę. Najprzyjemniej jest oddać się w ręce specjalistów, ale skuteczne jest także sa-modzielne wklepywanie wskórę specyfików kupionych lub tych domowego wyrobu. ©arc.

  To bez wątpienia najgorszy dzień w roku! Po tygodniu leniuchowania, grillowania, opalania, uprawiania sportów - wróciliśmy do pracy, szkoły, słowem - do codziennych obowiązków. Jak sobie z tym poradzić?
  Pewnie łatwo nie będzie, a pracować trzeba. A na następny dłuższy weekend przyjdzie poczekać do 7 czerwca (Boże Ciało). Wystarczy wtedy wziąć jeden dzień wolnego (8 czerwca - piątek), aby móc wypoczywać przez cztery dni. A na razie marsz do pracy i nauki! Zaś o zdobytą w majowy weekend kondycję przyjdzie zadbać podczas krótkich spacerów i rowerowych przejażdżek.
  ZOBACZ ZDJĘCIA Z WIELKIEJ MAJÓWKI, NADESŁANE PRZEZ INTERNAUTÓW

  Niesnaski puśćmy w niepamięć, cieszmy się życiem i wiosną


  Rozmowa z prof. Katarzyną Popiołek, psychologiem ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej

  Tydzień wolnego od obowiązków - pracy, szkoły, znacznie dłuższe niż na co dzień przebywanie z najbliższymi. To wbrew pozorom mogło nas stresować, powodować konflikty.
  Tak mogło być, jeśli wbrew moim radom sprzed weekendu majowego, rodzinne spotkania przeobraziły się w egzekutywy, wypominanie sobie różnych spraw z przeszłości, rozliczanie. No i jeśli zamiast odpoczywać narzuciliśmy sobie obowiązki.

  Jak po tym wszystkim teraz wrócić do rzeczywistości?
  Założyć amnestię na wszystkie złośliwości, docinki - zapomnijmy o nich. Szkoda czasu na takie sprawy. Po co tracić go na jakieś banalne i zupełnie niepotrzebne kłótnie i niesnaski. Pamiętajmy zaś tylko miłe chwile bycia ze sobą, odpoczywanie, rozkoszowanie się wiosną, przyrodą, śpiewem ptaków, spokojem.

  A jeśli komuś podpadliśmy?
  Powtórzę wcześniejszą radę - podejdźmy do sprawy filozoficznie. Powiedzmy tym, którzy mają do nas pretensje, że człowiek myśli o przeszłości lub o przyszłości, zamiast cieszyć się dniem dzisiejszym.

  * TO MUSISZ ZOBACZYĆ:

  MATURA 2012 - ZOBACZ CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ, SPRAWDŹ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  NAJLEPSZY NAUCZYCIEL 2012
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama