Ważne
  Mieć czas dla Boga

  Mieć czas dla Boga

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Symbol zegara o średnicy 1 metra zostanie zamocowany dziś na specjalnej konstrukcji przy drodze wiodącej ze Szczyrku do Wisły.
  To pomysł księdza Jana Byrta z parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu, który w przypadającym dziś Święcie Reformacji chce przypomnieć ludziom o przemijalności człowieka. W górze zegara znajdzie się napis "Bóg ma czas dla ciebie!", a pod dołem pytanie "Czy ty masz czas dla Boga?".

  - To takie reformacyjne hasło. We współczesnym świecie ludziom trzeba symbolami wskazywać, że na tej ziemi nie będą żyć wiecznie - wyjaśnia ksiądz.

  Święto Reformacji to jedno z ważniejszych świąt luteran. Upamiętnia ogłoszenie przez Marcina Lutra 31 października 1517 r. w Wittenberdze 95 tez. W ramach święta tego dnia organizowane są nabożeństwa, podczas których rozważane jest osiem błogosławieństw z Kazania na Górze lub inne teksty biblijne podkreślające usprawiedliwiający charakter wiary.

  Dziś w kościele w Szczyrku z okazji święta o godz. 18 zostanie wyświetlony amerykańsko-niemiecki film "Luter".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama