Ziobro chciał medialnego show?

  Ziobro chciał medialnego show?

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Kolejnych dwóch prokuratorów katowickich przesłuchała wczoraj sejmowa komisja śledcza badająca okoliczności śmierci Barbary Blidy. Niewiele nowego wnieśli do sprawy.
  Rola Tomasza Pałki z katowickiej prokuratury rejonowej ograniczyła się do przesłuchania Ryszarda Z., który na początku 2006 roku zgłosił się sam, by powiadomić o przestępstwach korupcyjnych popełnionych przez Barbarę K. zwaną Alexis. W sprawę mieli być zamieszani ludzie polityki i biznesu. Ryszard Z. był wcześniej bliskim współpracownikiem Alexis.

  Drugi z przesłuchiwanych wczoraj prokuratorów - Jarosław Hołda w chwili akcji w domu Blidów został oddelegowany z Katowic do Prokuratury Krajowej w Warszawie.


  To on dzień przed planowanym zatrzymaniem byłej posłanki, 24 kwietnia 2007 roku telefonował do Katowic, do prokuratora Tomasza Balasa po materiały ze śledztwa. Wczoraj tłumaczył posłom, że dopytywał o treść planowanych zarzutów i zatrzymań z polecenia ówczesnego prokuratora krajowego Tomasza Szałka. Otrzymane informacje przekazał następnie zastępcy ministra Ziobry - Dariuszowi Barskiemu.

  - Balas pytał, po co są mi potrzebne te zarzuty i ja odpowiedziałem, że pewnie na jakąś konferencję - zeznawał Hołda. - Przypuszczałem, że informacje ze śledztwa zostaną wykorzystane do poinformowania opinii publicznej.

  Tomasz Balas był jednym z czterech prokuratorów prowadzących śledztwo, w którym zarzuty usłyszeć miała Barbara Blida.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama