Sierpień też chce protestować

  Sierpień też chce protestować

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nie tylko Solidarność, ale również związek zawodowy Sierpień 80 oraz siedem innych organizacji związkowych zapowiedziało serię protestów przeciwko działaniom rządu Donalda Tuska.
  Akcja Sierpnia 80 zacznie się już 4 listopada. Organizatorzy planują rozpocząć od blokad dróg na Pomorzu (na trasie Redzików-Słupsk, Kołobrzeg-Szczecin oraz koło Gdyni). Blokady sparaliżują ruch w tym rejonie. Potem protesty obejmą też inne części kraju. Najwięcej ich ma być na Śląsku. I tu również można spodziewać się sporych utrudnień.

  Protestować chcą m.in. górnicy w sprawie konieczności odrabiania L-4 i ograniczenia uprawnionych do wcześniejszych emerytur. - Koniec z pieszczotami, wypowiadamy wojnę rządowi - zapowiada Bogusław Ziętek, szef WZZ Sierpień 80.

  W skład grupy protestacyjnej wchodzą także Solidarność 80, Związek Rybaków Polskich, ZZ Pracowników Ratownictwa Medycznego i inne związki działające w służbie zdrowia. Apelują one o dalsze wsparcie. Nie wykluczają zjednoczenia ruchu związkowego i stworzenia nowego związku.

  Dlaczego będą protestować? Powodów jest kilka: obrona rybaków, stoczni, sprzeciw przeciwko limitowi emisji gazów cieplarnianych, komercjalizacji służby zdrowia, a także ograniczaniu praw pracowniczych i swobód związkowych.

  - W zależności od rozwoju sytuacji nie wykluczamy nawet strajku powszechnego. Musimy się jednoczyć. Tylko tak będziemy w stanie wygrać - apeluje Ziętek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama