Inwazja w sercu Śląska - po raz pierwszy gra miejska typu...

  Inwazja w sercu Śląska - po raz pierwszy gra miejska typu scavenger hunt!

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Inwazja w sercu Śląska - po raz pierwszy gra miejska typu scavenger hunt!
  1/2
  przejdź do galerii
  Od trzech lat organizatorzy gry miejskiej w Zabrzu zaskakują uczestników nowymi pomysłami.
  W poprzednich edycjach gracze zamieniali się m.in. w przedsiębiorców sprzed 100 lat i szpiegów przemysłowych. W tym roku na uczestników IV edycji gry, która odbędzie się w sobotę 12 maja czekają kolejne niespodzianki. Gracze wcielą się w przybyszów z innych planet i w zwariowanym wyścigu w stylu scavenger hunt zawalczą o główną nagrodę gry - lot balonem dla 4 osób!

  Co to jest scavenger hunt?  Tegoroczna gra miejska w Zabrzu będzie pierwszą na Śląsku grą typu scavenger hunt.

  Scavenger hunt (w wolnym tłumaczeniu "łowcy rupieci") to forma zabawy popularna w Stanach Zjednoczonych. Zasady są bardzo proste. Podstawą gry jest lista.
  Na liście znajdują się różnego rodzaju zadania, w tym: przedmioty do zdobycia, osoby do odnalezienia, pytania do odpowiedzenia, czy miejsca do zidentyfikowania na podstawie wskazówek. Każde zadanie ma wartość punktową. Zwycięża uczestnik lub zespół, któremu w wyznaczonym, ograniczonym czasie uda się zdobyć najwięcej punktów.

  ZOBACZ CO SIĘ DZIAŁO PODCZAS POPRZEDNIEJ GRY MIEJSKIEJ W ZABRZU

  Jedną z najbardziej znanych amerykańskich imprez scavenger hunt organizują co roku studenci Uniwersytetu w Chicago. Impreza trwa cztery dni, a uczestnicy wybierają zadania do wykonania spośród listy kilkuset zwariowanych wyzwań.

  Co czeka uczestników gry w Zabrzu?  Uczestnicy zabrzańskiego scavenger hunt pod hasłem "Inwazja w sercu Śląska" będą mieli 4 godziny, by zdobyć na terenie Zabrza jak największą ilość punktów za wykonanie zadań z listy otrzymanej po starcie gry. Lista zadań aż do startu gry pozostanie tajemnicą. Wiadomo jednak, że zadania nie będą przypadkowe, bo uczestnicy wcielą się na czas imprezy w najeźdźców z innych planet, którzy przybywają do Zabrza aby przenieść swoje zwyczaje na ziemski ląd oraz dowiedzieć się jak najwięcej o tym co w Zabrzu najcenniejsze.

  Na zdobywców największej ilości punktów czeka atrakcyjna nagroda - lot balonem dla 4 osób zorganizowany specjalnie w terminie wyznaczonym przez zwycięzców!

  19. MAJA KOLEJNA ODSŁONA GRY METROPOLITALNEJ: 2 KOLEJNE WEEKENDY, KILKA MIAST, TAJEMNICZE LISTY I KONFLIKT POLSKO-NIEMIECKI

  Gra będzie się toczyła na terenie Zabrza. Gracze w ramach wykonywania zadań odwiedzą m.in.: Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego "Guido", Muzeum Górnictwa Węglowego, Galerię "Cafe Silesia" oraz kino "Roma".

  Jak wziąć udział w grze?  W grze można brać udział indywidualnie albo w dwuosobowych zespołach. Indywidualni gracze muszą być osobami pełnoletnimi, a w zespole wystarczy jedna osoba dorosła.

  Udział w grze jest bezpłatny i wymaga wcześniejszej rejestracji. Wstępnej rejestracji można dokonać wysyłając zgłoszenie e-mailem. Adres i wzór zgłoszenia są dostępne na stronie www.zabrzegra.pl. Rejestracji można także dokonać osobiście w dniu gry, czyli 12 maja przed startem imprezy.

  Start gry dla wcześniej zarejestrowanych zespołów odbędzie się o godzinie 15.00 na terenie hali MOSiR w Zabrzu, a zakończenie i wręczenie nagród planowane jest na 20.00.

  Więcej praktycznych informacji na www.zabrzegra.pl.

  Kto za tym stoi?  Organizatorem trzeciej edycji gry miejskiej w Zabrzu jest Urząd Miejski w Zabrzu. Grę realizuje Silesia Events. Patronatu medialnego grze udzielili: TV Zabrze oraz studenckie radio Egida. Partnerami gry są najważniejsze instytucje i obiekty kulturalne i turystyczne w Zabrzu. Partnerami studenckimi są: AEGEE Gliwice, Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego, IAESTE Gliwice, Parlament Studencki UE w Katowicach oraz NZS.

  * TO MUSISZ ZOBACZYĆ:

  MATURA 2012 - ZOBACZ CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ, SPRAWDŹ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  NAJLEPSZY NAUCZYCIEL 2012
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama