Ważne
  Teraz potrzebny śląski okrągły stół w sprawie zdrowia

  Teraz potrzebny śląski okrągły stół w sprawie zdrowia

  AGA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Teraz potrzebny śląski okrągły stół w sprawie zdrowia

  ©arc DZ

  To w praktyce całkowita dezorganizacja służby zdrowia w Tychach oraz w powiecie bieruńsko-lędzińskim - oświadczenie Solidarnej Polski w sprawie sytuacji w szpitalu wojewódzkim w Tychach.
  Teraz potrzebny śląski okrągły stół w sprawie zdrowia

  ©arc DZ

  W związku z dramatyczną sytuacją dotyczącą Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Tychach, Solidarna Polska Województwa Śląskiego wystosowała ostre oświadczenie.

  Solidarna Polska wzywa w nim Marszałka Województwa Śląskiego do podania informacji, co jest rzeczywistą przyczyną zawieszenia działalności szpitala od 19 maja 2012 roku?

  - Według informacji przekazanych w komunikacie Urzędu Marszałkowskiego, przerwa będzie trwała 12 dni.
  Oznacza to w praktyce całkowitą dezorganizację służby zdrowia w Tychach oraz w powiecie bieruńsko-lędzińskim - czytamy w piśmie. - Dodatkowo, sprawę komplikują modernizacje dróg dojazdowych do Tychów, co oznacza, że możliwe jest realne zagrożenie życia i zdrowia obywateli, którzy będą potrzebowali natychmiastowej pomocy.

  PRZECZYTAJ TEŻ:
  Szpital w Tychach zamykany. Pacjenci się żegnają
  Marszałek województwa zapowiada: Szpital w Tychach do likwidacji
  Zadłużony Szpital Wojewódzki w Tychach będzie spółką prawa handlowego


  Solidarna Polska podtrzymuje swoje stanowisko, że przekształcenie szpitala odbywa się na zasadach, które dotychczas nie były praktykowane w innych szpitalach wojewódzkich w Polsce. Pomimo istnienia ustawy o działalności leczniczej, przekształcenia dokonano z obejściem tych zapisów, łamiąc jednocześnie przepisy proceduralne. W tej sprawie Solidarna Polska, kierując się interesem mieszkańców tych miejscowości, zaskarżyła uchwałę Sejmiku Śląskiego.

  Zdaniem radnego Solidarnej Polski Michała Wójcika Służba zdrowia w Tychach oraz powiecie bieruńsko-lędzińskim pogrąża się w coraz większym chaosie, a odpowiedzialnym za to są kolejni marszałkowie reprezentujący Platformę Obywatelską, którzy sprawowali nadzór na służbą zdrowia w szpitalach, dla których samorząd wojewódzki jest organem założycielskim. - Ponoszą jednoznaczną winę polityczną za zaistniałą sytuację i coraz większy chaos w służbie zdrowia. Solidarna Polska wzywa Marszałka Województwa Śląskiego do natychmiastowego skierowania sprawy szpitala do Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego. Wzywamy także Prezydenta Tychów do zaangażowania się w rozwiązanie problemu dotyczącego służby zdrowia w Tychach oraz powiecie bieruńsko-lędzińskim. Od odpowiedzialności za rozwiązanie tego problemu, który jest tak dotkliwy dla obywateli, w żadnym razie nie zwalnia fakt pozostawania szpitala poza nadzorem Prezydenta - pisze Wójcik. Jednocześnie apeluje do Marszałka o zwołanie śląskiego okrągłego stołu w sprawie sytuacji w służbie zdrowia w Województwie Śląskim, z udziałem Wojewody Śląskiego, stron społecznych oraz ekspertów.

  - Sytuacja dotycząca wielu szpitali w Województwie Śląskim pokazuje jednoznacznie, że obecna ekipa rządząca regionem - Platforma Obywatelska, Ruch Autonomii Śląska oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, nie przedstawiły żadnego realnego pomysłu na naprawę katastrofalnej sytuacji w służbie zdrowia. Skutki tego zaniechania odczują mieszkańcy Województwa Śląskiego. Informuję również, że w czasie najbliższego posiedzenia Sejmiku Śląskiego zostanie zorganizowana konferencja prasowa Solidarnej Polski z udziałem przedstawicieli Ogólnopolskiego Zawiązku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w sprawie katastrofalnej sytuacji w tyskiej służbie zdrowia. Jednocześnie, 16 maja 2012 roku odbędzie się w Szkole Muzycznej w Tychach spotkanie z mieszkańcami miasta w sprawie szpitala (godz. 18.00, udział zapowiedzieli już parlamentarzyści Solidarnej Polski : Beata Kempa oraz Arkadiusz Mularczyk ).- dodaje Wójcik.

  * TO MUSISZ ZOBACZYĆ:

  MATURA 2012 - ZOBACZ CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ, SPRAWDŹ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  NAJLEPSZY NAUCZYCIEL 2012
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama