Blackout w Śląskim Wesołym Miasteczku. W Parku Śląskim...

  Blackout w Śląskim Wesołym Miasteczku. W Parku Śląskim "Elka" też kursuje rzadziej

  Michał Nowak

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Śląskie Wesołe Miasteczko
  1/7
  przejdź do galerii

  Śląskie Wesołe Miasteczko ©Arkadiusz Gola/Dziennik Zachodni

  Z powodu ograniczeń w dostawach prądu cierpią sklepy, fabryki, ale także centra rozrywki. W Śląskim Wesołym Miasteczku największe atrakcje pracują tylko cztery razy na godzinę. Kolejka "Elka" nie kursuje, jeśli nie zbierze wystarczającej liczby klientów. W Rudzie Śląskiej park wodny Aquadrom zbroi się na ewentualność ograniczenia prądu.
  Śląskie Wesołe Miasteczko dotkliwie odczuło skutki ograniczenia dostaw prądu. Na terenie obiektu wprowadzono ograniczone funkcjonowanie największych atrakcji, czyli tych ekstremalnych, które generują wysoki pobór prądu. Chodzi m.in. karuzele Flik Flak, Enterprise, Balerina, samoloty czy filiżanki. Obecnie wszystkie te atrakcje uruchamiane są tylko 4 razy na godzinę. – Każdy nasz klient jest informowany o ograniczeniach w Wesołym Miasteczku.
  Mimo to, funkcjonujemy normalnie i jesteśmy otwarci. Działanie naszych urządzeń jest tak rozplanowane, aby każdy, kto odwiedzi Wesołe Miasteczko, był w stanie skorzystać z każdej atrakcji – mówi Paweł Cebula, dyrektor ds. Śląskiego Wesołego Miasteczka. Ceny biletów w Wesołym Miasteczku pozostają bez zmian.

  Zmieniła się także sytuacja na kolejce Elka w Parku Śląskim. Zarządcy sami postanowili ograniczyć kursy Elki. – Ponieważ jest konieczność oszczędzania energii, postanowiliśmy, że kolejka będzie jeździć o pełnych godzinach. Czekamy na większe grupki ludzi i wtedy puszczamy kolejkę w ruch. Wcześniej można było dołączać do kolejki w każdej chwili, nawet jeśli chętnych było tylko 5-6 osób – mówi Wojciech Zamorski z Parku Śląskiego.

  Tymczasem w Rudzie Śląskiej nie ma problemów z funkcjonowaniem parku wodnego Aquadrom. Wszystkie atrakcje działają zgodnie z harmonogramem, ale: - Chociaż nie otrzymaliśmy żadnej informacji o potrzebie ograniczenia zużycia energii, wolimy być przygotowani. Dlatego przeprowadzamy symulacje funkcjonowania urządzeń przy mniejszym poborze energii. Gdyby pojawiła się potrzeba, postaramy się wprowadzić system zmianowy, który pozwoli klientom dalej korzystać ze wszystkich atrakcji – poinformowała Agnieszka Piekorz, rzeczniczka Aquadromu.


  *Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
  *Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
  *Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
  *Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
  *Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama