Ważne
  Ania Rusowicz: Muzyka w genach

  Ania Rusowicz: Muzyka w genach

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Patrycja Markowska - córka lidera Perfectu, Grzegorza Markowskiego
  1/3
  przejdź do galerii

  Patrycja Markowska - córka lidera Perfectu, Grzegorza Markowskiego ©Anna Arent

  Ania Rusowicz poszła w ślady mamy i... wygrała. O innych dzieciach sławnych rodziców, które muzyką oddychały od momentu narodzin, pisze Ola Szatan
  Gdyby czyjekolwiek losy zależały ode mnie, to ja bym zajął się Anią natychmiast, gdyż co najmniej połowa problemu z odkryciem nowej gwiazdy sceny poprockowej jest w jej wypadku załatwiona przez naturę: głos, urodę i poczucie humoru. One składają się na talent, który wyczuwam nosem na kilkaset kilometrów - powiedział Zbigniew Hołdys o Ani Rusowicz.
  W ubiegłym roku Ania pojawiła się na festiwalu w Opolu z recitalem poświęconym pamięci swojej zmarłej 20 lat temu mamy, Ady Rusowicz.
  Od razu zachwyciła opolską publiczność. Pierwsza solowa płyta "Mój Big Bit", która ukazała się w październiku 2011 roku, w połowie zawiera utwory pochodzące z repertuaru Ady Rusowicz (wykonywanych z "Niebiesko-Czarnymi" na przełomie lat 60. i 70.), a pozostałe to dzieło młodej wokalistki. O tym, że jej album trafił na podatny grunt, pokazała niedawna gala Fryderyków (najważniejszych nagród polskiego przemysłu muzycznego), gdzie Ania Rusowicz odebrała 4 statuetki.

  Niedaleko pada jabłko od jabłoni


  Talent muzyczny w połączeniu z dobrym nazwiskiem dużo bardziej zwiększa szansę na sukces. Bo dzieci znanych rodziców od początku budzą zdecydowanie większe zainteresowanie.

  Już w swych najmłodszych latach przekonała się o tym Natalia Kukulska. Córka Anny Jantar (zmarłej w tragicznym wypadku piosenkarki) i kompozytora Jarosława Kukulskiego, jako mała dziewczynka zaczęła karierę wokalną od "Puszka Okruszka", by kilkanaście lat później nagrywać już albumy łączące brzmienia soul, funky czy r'n'b.

  Słyszeliśmy ją także w repertuarze mamy. 1 czerwca tego roku podczas pierwszego dnia Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu Natalia Kukulska ma odsłonić gwiazdę Anny Jantar w słynnej opolskiej "Alei Gwiazd".

  Niedaleko pada jabłko od jabłoni... Te słowa idealnie pasują do Patrycji Markowskiej. Gdy w wieku 3 lat zaśpiewała zachrypniętym dziecięcym głosem "Nie ma wody na pustyni", całe przedszkole mówiło "jaki piękny i zdolny chłopiec".
  Wychowała się w duchu twórczości swojego ojca, Grzegorza Markowskiego i zespołu Perfect. Jako niespełna 22-latka wydała swój debiutancki album "Będę silna". Przełomem okazał się utwór "Świat się pomylił", kórym w 2007 roku wygrała konkurs "Premier" na opolskim festiwalu.

  - Nie utrzymałabym się tak długi czas tylko na samym nazwisku. Grając słabe koncerty, wyłącznie "pchane przez tatusia", nie zbliżyłabym się do sukcesu. Ciężko pracowałam na swój rachunek - mówiła nam wtedy Patrycja Markowska.

  Dzisiaj ugruntowała sobie pozycję jednej z najpopularniejszych poprockowych wokalistek w naszym kraju. A z ojcem wychodzi dobrze nie tylko na zdjęciu. Łączy ich nie tylko podobna sceniczna ekspresja, zamiłowanie do rockowego stylu, ale i wykonane w duecie piosenki. Wśrod nich jest przebój "Trzeba żyć", który Patrycja i Grzegorz zaśpiewali na ostatnim albumie Perfectu "XXX".
  * TO MUSISZ ZOBACZYĆ:

  MATURA 2012 - ZOBACZ CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ, SPRAWDŹ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  NAJLEPSZY NAUCZYCIEL 2012
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]
  1 3 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama