Ważne
  Przygotowania do wygaszania szpitala w Tychach

  Przygotowania do wygaszania szpitala w Tychach

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  W związku z przerwą w działaniu Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 im. prof. Gasińskiego w Tychach kilkanaście innych szpitali przejmie na prawie 2 tygodnie pacjentów z terenu objętego jego działaniem. W tym celu powstanie system informacji o wolnych łóżkach.
  W środę w Katowicach odbyło się spotkanie robocze, w którym udział wzięli dyrektorzy trzynastu szpitali wraz z przedstawicielami Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego oraz Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

  Rozmawiali m.in. na temat tych osób, które w trakcie przerwy będą szukały pomocy medycznej. "Dyrektorzy potwierdzili gotowość do współpracy przy przejmowaniu pacjentów z tyskiego szpitala" - powiedział PAP Witold Trólka z biura prasowego Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach.


  Zgodnie z uchwałą sejmiku województwa 19 maja będzie ostatnim dniem działalności Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 im. prof. Józefa Gasińskiego w Tychach w dotychczasowej formule organizacyjno-prawnej - SP ZOZ. Leczenie szpitalne od 1 czerwca przejmie spółka Megrez, w której 100 proc. udziałów będzie należeć do woj. śląskiego, natomiast przychodnie pozostaną w strukturze SP ZOZ.

  Szpital wznowi działalność 1 czerwca.

  W tyskim szpitalu znajduje się obecnie ok. 200 osób, ale - jak poinformował PAP Trólka - prawdopodobnie tylko 6 z nich trzeba będzie przewieźć do innych szpitali. Pozostali zostaną wypisani do domów do 19 maja.

  W czasie przerwy w działaniu pacjentami z terenu Tychów i okolic zajmą się szpitale m.in. z Katowic, Mikołowa, Jaworzna, Pszczyny, Mysłowic, Sosnowca i Szpitala Miejskiego w Tychach.

  Uruchomiony zostanie także "system informacji o wolnych łóżkach".

  Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 1 w Tychach od kilku lat boryka się z problemami finansowymi, a od kilku miesięcy jego konta bankowe są zablokowane przez komorników, m.in. po wystąpieniu części pracowników z roszczeniami o wypłatę zaległych wynagrodzeń. Jako pierwsze do komornika o egzekucję sądowego nakazu wypłacenia zaległych pensji zwróciły się niektóre pielęgniarki.

  Zobowiązania i rezerwy na zobowiązania szpitala wynoszą łącznie ok. 68,4 mln zł, z czego zobowiązania krótkoterminowe przeterminowane ok. 27,3 mln zł. W marcu w uzasadnieniu do uchwały sejmiku woj. śląskiego dotyczącej zmiany nazwy i przekształcenia szpitala napisano, że "dalsze prowadzenie działalności medycznej w formule samodzielnego publicznego zakładu opieki zdrowotnej jest obciążone zbyt wysokim ryzykiem całkowitej utraty płynności finansowej". (PAP)

  * TO MUSISZ ZOBACZYĆ:

  MATURA 2012 - ZOBACZ CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ, SPRAWDŹ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  NAJLEPSZY NAUCZYCIEL 2012
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO


  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Skandal

   PACJENTKA (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 22

   Ta chołota PO i PSL ROBIĄ Z NAMI CO CHCĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama