Ważne
  Jak zaoszczędzić 15 milionów? Zaprosić gości do Katowic

  Jak zaoszczędzić 15 milionów? Zaprosić gości do Katowic

  MIW

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Jak zaoszczędzić 15 milionów? Zaprosić gości do Katowic

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Choć od rozpoczęcia Europejskiego Kongresu Gospodarczego dzielą nas jeszcze 2 doby, to już dziś można pokusić się o bilans tego wydarzenia. O ile bowiem trudno spodziewać się, by w przerwach między kolejnymi dyskusjami i bankietami zapadły jakieś wiążące decyzje biznesowe, to z całą pewnością można wskazać tych, którzy skorzystają na obecności w Katowicach kilku tysięcy gości Kongresu. Szacuje się, że każdy z nich zostawi u nas kilkaset euro.
  Jak zaoszczędzić 15 milionów? Zaprosić gości do Katowic

  ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Listę szczęśliwców, którzy już mogą zacząć liczyć zyski otwierają hotelarze i przewoźnicy. Specjalnie dla uczestników Kongresu jego organizatorzy wynajęli pół tysiąca taksówek. W renomowanych hotelach nawet nie ma sensu pytać o wolne pokoje.

  - Cały hotel jest wynajęty dla gości Kongresu - przyznaje Monika Leraczyk, menadżer katowickiego "Monopolu".

  Pełne ręce roboty będą mieli ochroniarze i ponad setka wolontariuszy - ci ostatni na Kongresie nie zarobią, ale zyskane przy tej okazji doświadczenie i obycie pewnie procentować będzie w przyszłości. Catering podczas pierwszego dnia imprezy zapewni sieć hoteli Sheraton, ale jako że żaden z nich nie znajduje się w naszym regionie, więc wydane na ten cel pieniądze wypłyną poza Śląsk.

  ROK TEMU KATOWICE PRZEGRAŁY KONGRES. DOWIEDZ SIĘ DLACZEGO

  Największym zyskiem z tytułu organizacji Kongresu będzie jednak 3-dniowa obecność Katowic w mediach. Przebieg imprezy relacjonować będą wszystkie liczące się stacje telewizyjne, gazety i portale internetowe. Jak podkreśla Wojciech Kuśpik - prezes Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości, które organizuje Kongres - gdyby chcieć wykupić w mediach porównywalną ilość czasu antenowego i powierzchni reklamowych w gazetach, to trzeba by wydać (bagatela) około 15 milionów złotych.

  Widać korzyści  Mimo związanych z Kongresem ograniczeń w ruchu mieszkańcy Katowic są zadowoleni z faktu, że to właśnie w ich mieście odbywa się to wydarzenie. Aż 9 na 10 dostrzega płynące z Kongresu korzyści - najczęściej wskazują oni promocję miasta (84 proc.), wzrost znaczenia Katowic wśród polskich metropolii, szansę na wykreowanie nowego wizerunku Katowic jako miasta przyjaznego biznesowi.

  * TO MUSISZ ZOBACZYĆ:

  MATURA 2012 - ZOBACZ CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ, SPRAWDŹ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  NAJLEPSZY NAUCZYCIEL 2012
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Państwo polskie daje kościołowi...

   Alojz aus Rybnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 15 / 9   1. Państwo Polskie zatrudnia w Wojsku Polskim kapelanów, żeby nasi żołnierze celniej strzelali.
   2. Państwo Polskie zatrudnia w Służbie Granicznej kapelanów, żeby nasi pogranicznicy lepiej...rozwiń całość   1. Państwo Polskie zatrudnia w Wojsku Polskim kapelanów, żeby nasi żołnierze celniej strzelali.
   2. Państwo Polskie zatrudnia w Służbie Granicznej kapelanów, żeby nasi pogranicznicy lepiej łapali przemytników wódki, przemytników papierosów i nielegalnych imigrantów.
   3. Biuro Ochrony Rządu zatrudnia ( tylko ) trzech kapelanów, którzy najwyraźniej modlą się za bezpieczeństwo naszego Rządu.
   4. Ministerstwo Zdrowia zatrudnia kilka tysięcy kapelanów, którzy najwyraźniej modlą się za stan naszej służby zdrowia.
   5. Mamy kapelanów w harcerstwie ( nie wiem po co ).
   6. Mamy kapelanów w PKP, żeby nasze pociągi jeździły na czas.
   7. Mamy kapelanów w klubach sportowych.
   8. Mamy też kapelana w Polskim Komitecie Olimpijskim.
   9. Ś.P. Prezydent Kaczyński miał nawet osobistego kapelana.

   Koszt samych pensji tych niezwykle dobrze wykształconych ( ? ) fachowców ( ? ) to zaledwie 17 milionów złotych rocznie. To daje nam kwotę zaledwie 46 000 złotych dziennie wydawanych na ich niezwykłe usługi. Cóż to jest dla naszego niesamowicie bogatego kraju ? Sam tylko budżet ordynariatów polowych w 2010 roku to jedynie 24 500 000 złotych.Są to trzy ordynariaty polowe. Prawosławny, katolicki i protestancki. 24 500 000 złotych podzielone przez 365 dni w roku daje nam kwotę zaledwie 67 000 złotych dziennie za bezpośrednią komunikację pomiędzy Panem Bogiem, a wojskiem.Za bezpośrednią komunikację trzech różnych wyznań z Panem Bogiem to nie jest wygórowana kwota. Tak dla przykładu. Jeden z najwybitniejszych żołnierzy Wojska Polskiego, generał Leszek Sławoj Głódź, pseudonim „Flaszka”, otrzymywał pensję w wysokości 10 000 złotych miesięcznie.Za wsparcie modlitewne naszego wojska.W momencie, kiedy odszedł ze swojej generalskiej „służby” otrzymał roczną pensję wypłaconą z góry, oraz 360 % odprawy.Co dało mu zaledwie ( jak na człowieka,który powinien żyć w ubóstwie ) kwotę 150 000 złotych?.Za wsparcie modlitewne naszego wojska.Niedoceniony generał nie dostał nawet żadnego orderu. Powinniśmy mu płacić więcej niż te marne 10 000 złotych. Jestem pewien, że pozostali „komandosi” w stopniach generalskich, ci prawosławni i protestanccy również odwalali kawał porządnej roboty. I otrzymywali za to porównywalne pieniądze.Ale dzięki temu mamy lepsze kontakty z Panem Bogiem, a nasze wojsko może nas lepiej obronić przed wrogiem. Swoją drogą, czy wiecie, kto mianuje Ordynariusza Polowego w Wojsku Polskim ? Nie jest to nominacja Zwierzchnika Sił Zbrojnych. Otóż tym kimś jest papież. Tak, tak. Głowa obcego państwa mianuje biskupa Wojska Polskiego. Tej samej głowie obcego państwa biskupi i kardynałowie polskiego Kościoła Katolickiego przysięgają wiernośc.No, ale my nie o tym.
   Szkolnictwo.Szerzenie mitologii religijnych w naszym kraju kosztuje podatnika około 1 500 000 000 złotych rocznie, ponad 4 000 000 dziennie. Są to dane z Ministerstwa Edukacji. Dużo ? Nie sądzę. Samo tylko miasto Szczecin wydaje na naukę mitologii religijnej 9 000 000 złotych rocznie.Nie są to żadne wielkie pieniądze, ponieważ daje to kwotę zaledwie około 25 000 złotych dziennie. Przeznaczonych na kształtowanie duszyczek naszych dzieci. Gdzie na lekcjach religii nasze dzieci uczą się, że zgodnie z Biblią świat został stworzony przez Pana Boga kilka tysięcy lat temu. Potem udają się na lekcje biologii, historii, fizyki, gdzie są uczone kłamliwych teorii naukowych. Wobec tego 25 000 złotych na lekcje religii,dziennie w Szczecinie nie jest kwotą wygórowaną za nauczanie naszych dzieci prawdy. Ministerstwo Edukacji zatrudnia „tylko” 32 000 nauczycieli,za których poza pensjami musi płacić ZUS oraz opłacić niezbędne „pomoce naukowe” do nauki mitologii katolickiej.Państwo Polskie utrzymuje też uczelnie katolickie. W roku 2010 zostało na ten cel przekazanych 280 000 000 złotych. Na szerzenie zabobonów sprzecznych ze współczesną nauką i posiadaną wiedzą .280 000 000 podzielone przez 365 dni daje nam zaledwie 767 000 złotych dziennie, co daje nam kwotę 32 000 złotych na godzinę !!! Za szerzezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Możecie mi wierzyć ,bo obliczyłem że gdyby nie finansowano z budżetu miast i

   Judasz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 26 / 20

   gmin kleru katolickiego to w każdej gminie i mieście jeszcze by pieniędzy zostało .Czarni czarodzieje doją rocznie z budżetu państwa 10 miliardów złotych ,za opowiadanie bajek o żydzie którego...rozwiń całość

   gmin kleru katolickiego to w każdej gminie i mieście jeszcze by pieniędzy zostało .Czarni czarodzieje doją rocznie z budżetu państwa 10 miliardów złotych ,za opowiadanie bajek o żydzie którego żydzi ukrzyżowali za niepoczytalność .zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ignoranci zawsze stawiają gusła przed wiedzą.

   Alojz aus Rybnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 32 / 16


   Jezus to postac fikcyjna i istnieje tylko w umysłach wierzących.

   Llogario Pujola - kataloński biblista i badacz tekstów staroegipskich, były ksiądz, który studiował teologię na uniwersytecie w...rozwiń całość


   Jezus to postac fikcyjna i istnieje tylko w umysłach wierzących.

   Llogario Pujola - kataloński biblista i badacz tekstów staroegipskich, były ksiądz, który studiował teologię na uniwersytecie w Strasburgu. Napisał książkę "Jezus, 3000 lat przed Chrystusem. Faraon zwany Jezusem”, w której dowodzi, iż życie Jezusa Chrystusa opisane w Ewangeliach jest repliką wcześniejszych o 3000 lat pism egipskich mówiących o faraonie. Jako dowód podaje między innymi następujące zbieżności:

   - Faraona w starożytnym Egipcie uważano za syna boga, był człowiekiem, a zarazem bogiem jak Jezus. Jego matce zwiastowano boskie poczęcie, tak jak potem poczęcie Jezusa. Faraon był pośrednikiem między ludźmi a Bogiem, zmartwychwstał i wstąpił do nieba.
   - Modlitwa "Ojcze Nasz", którą według tradycji chrześcijańskiej ułożył Jezus, jest prawie jednakowa z "Modlitwą ślepca", która znajduje się w tekście egipskim z 1000 roku przed Chrystusem.
   - Tekst egipski (w języku demotycznym) z 550 r. przed Chrystusem, "Opowieść Satmiego", mówi: "Cień boga pojawił się przed Mahitusket i oznajmił jej: »Będziesz miała syna, którego będą zwać Si-Osiris«". W tłumaczeniu Mahitusket znaczy "Łaski pełna". A Si-Osiris znaczy "syn boga", czyli syn Ozyrysa.
   - W mitologii egipskiej Set chce zabić dziecko imieniem Horus. Jego matka Izyda ucieka, więc z nim. Tak jak Święta Rodzina ucieka do Egiptu.
   - Egipcjanie uważali mirrę, kadzidło i złoto za emanacje boga Ra: złoto było jego ciałem, kadzidło jego zapachem, a mirra jego nasieniem.
   - Obraz uczty, który znajduje się on na grobie egipskim w Paheri (1500 lat przed Chrystusem). Przedstawia zamienienie wody w wino przez faraona (jest tam sześć dzbanów, w cudzie, jakiego dokonał Jezus, jest też sześć dzbanów. Teologowie ciągle zadają sobie pytanie, dlaczego sześć (Llogari Pujol twierdzi, że dlatego, iż skopiowano opowieść egipską)
   - Bóg Sobek, o czym opowiadają "Teksty z piramid", z 3000 roku przed Chrystusem rozmnożył chleb i ryby i rozdał ludziom na brzegu jeziora Faiun. Następnie chodzi po wodach tego jeziora. (Na gotyckich malowidłach przedstawiających cudowny połów ryb przez apostołów można się dopatrzyć, że te ryby to specjalny gatunek żyjący tylko w Nilu).
   - Ozyrys, bóg zboża, umierający, co roku, pozwalał Egipcjanom żywić się swoim ciałem (chlebem). W "Tekstach z piramid" zwany jest także "panem wina". Ozyrys daje Izydzie do picia z kielicha swoją krew, by pamiętała o nim po jego śmierci.

   Horus został zrodzony z dziewicy - Jezus został zrodzony z dziewicy
   Przybranym ojcem Horusa był Seb lub Seph - Przybranym ojcem Jezusa jest Joseph (Józef)
   Horus miał królewski rodowód. - Jezus miał królewski rodowód
   Narodzinom Horusa towarzyszyły solarne bóstwa [star gazers] które podążały za gwiazdą Syriusza przynosząc dary - Narodzinom Jezusa towarzyszyło, 3ch mędrców [Zoroastrian star gazers], którzy podążali za "gwiazdą na wschodzie" niosąc dary
   Narodziny Horusa były obwieszczone przez anioły. - Narodziny Jezusa były obwieszczone przez anioły
   Herut próbował zamordować niemowlę Horusa. - Herod zamordował każdego pierworodnego próbując zabić Jezusa (przyszłego mesjasza)
   Horus był ochrzczony przez chrzciciela Anupa nad rzeką w wieku 30 lat - Chrystus był ochrzczony przez Jana chrzciciela nad rzeką w wieku 30 lat
   Horus opiera się pokusie złego Suta (Sut był prekursorem hebrajskiego Szatana) na wysokiej górze - Jezus opiera się pokusie szatana na wysokiej górze
   Horus miał 12 uczni - Jezus miał 12 uczni.
   Horus dokonywał cudów jak chodzenie po wodzie i uzdrawianie chorych - Jezus dokonywał cudów jak chodzenie po wodzie i uzdrawianie chorych
   Horus wskrzesił z martwych swego Ojca Ozyrysa [Osiris] - Jezus wskrzesił z martwych Łazarza (Lazarus). Warto zwrócić uwagę na to, że Lasarus to zdrobnienie Elasarus - końcówka "us" jest zromanizowana. Imie Elasar(us) jest wywiedzione od “El-Asar”, imieniem tym obdarzano Ozyrysa
   Horus był pochowany i zmartwychwstał w mieście Anu. Miejsce Bethany wspominane przez św. Jana pochodzi od 2ch słów "Bet" i "Anu", które należy tłumaczyć "Dom Anu"
   Horus był ukrzyżowany - Jezus był ukrzyżowany
   Horusowi towarzyszy 2 złodziei przy ukrzyżowaniu - Jezus został ukrzyżowany z dwoma łotrami.
   Horus był pochowany w grobowcu Anu - Jezus został pochowany w grobowcu w Bethany
   Horus zmartwychwstał po 3 dniach - Jezus Zmartwychwstał po 3 dniach.
   Zmartwychwstanie Horusa było obwieszczone przez 3 kobiety - Zmartwychwstanie Jezusa było obwieszczone przez 3 kobiety
   Horusowi nadano tytuł, KRST co oznacza pomazaniec - Jezusowi nadano tytuł Chrystus [Christos] co oznacza pomazaniec

   W tekstach historycznych z tamtych czasów niby życia Jezusa nie ma żadnej wzmianki o Jezusie. Nie ma tez wzmianki o trzęsieniu ziemi po jego śmierci ani o zaćmieniu słońca, które miało mieć miejsce po śmierci Jezusa. To, co można znaleśc to tylko fałszerstwa chrześcijańskich kopistów, którzy próbowali do tekstów Flawiusza wklejać nieudolnie zresztą zapiski o Jezusie. Jezus jest bogiem solarnym podobnie jak dziesiątki przed nim, zwróćmy uwagę jak często w kościele mówi się, że Bóg to światłość lub światło, A monstrancja to wypisz wymaluj słońce jest tak, dlatego że skopiowano wierzenia Egipcjan. Jezus Chrystus to postać całkowicie zmyślona, podobnie jak inni Bogowie przed nim. Czy ma ktoś jeszcze jakieś wątpliwości, że nowa religia to plagiat wierzeń egipskich. Ktoś powie to przypadek!? Raczej nie za dużo podobieństw. Historię o Jezusie nawet nie zmyślono, ale skopiowano to, co wcześniej zmyślili Egipcjanie.
   Ponadto takich Jezusów w owych czasach było więcej
   Jako chłopiec bywa często w świątyni i wszyscy podziwiają jego mądrość. Później w towarzystwie uczniów, wędruje wygłaszając kazania. Jego czyny zyskują mu sławę człowieka obdarzonego boskością i on sam podaje się za Boga, bądź wysłannika Bożego. Jego ambicje reformatorskie dotyczą nade wszystko etyki. Niejeden człowiek doczekuje się dzięki niemu poprawy swego losu, jest przeciwny krwawym ofiarom. Z pewnego młodego mężczyzny wypędza złe duchy i pozyskuje w nim naśladowcę. Uświadamia jakiemuś zamożnemu młodzieńcowi, że bogactwo nie ma żadnej wartości.. Zna nawet ludzkie myśli. Ucisza burzę na morzu, sprawia, że ustaje trzęsienie ziemi, uzdrawia paralityków, ślepców, wypędza demony, wskrzesza dziewczynę, którą chciano właśnie pogrzebać. Zapowiada swoim towarzyszom, że zostanie uwięziony i skazany. A potem mówi się o jego zmartwychwstaniu i wniebowstąpieniu. (...) zmartwychwstały ukazał się dwóm swoim uczniom i pozwolił im nawet ująć się za rękę, iżby się przekonali, że on żyje"
   O kim mowa powiecie wiadomo to Jezus Chrystus.
   Niestety błąd to opowieść o Apoloniuszu z Tiany

   Ważniejsze bóstwa solarne:
   • aztecki Huitzilopochtli
   • babiloński Szamasz
   • bałtycka Saule
   • celtycki Lug
   • egipski Re (Ra) lub Amon-Re (Amon-Ra), Aton
   • grecki Apollo i Helios, którego kult przetrwał po części w kulcie świętego Eliasza
   • indoirański Mitra
   • indyjski Surja i Sawitri
   • inkaski Inti
   • japońska Amaterasu
   • rzymski Sol
   • słowiański Swaróg
   • staroarabska Hunam
   • skandynawska Sol zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Państwo polskie daje kościołowi...

   Rolf (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 14   1. Państwo Polskie zatrudnia w Wojsku Polskim kapelanów, żeby nasi żołnierze celniej strzelali.
   2. Państwo Polskie zatrudnia w Służbie Granicznej kapelanów, żeby nasi pogranicznicy lepiej...rozwiń całość   1. Państwo Polskie zatrudnia w Wojsku Polskim kapelanów, żeby nasi żołnierze celniej strzelali.
   2. Państwo Polskie zatrudnia w Służbie Granicznej kapelanów, żeby nasi pogranicznicy lepiej łapali przemytników wódki, przemytników papierosów i nielegalnych imigrantów.
   3. Biuro Ochrony Rządu zatrudnia ( tylko ) trzech kapelanów, którzy najwyraźniej modlą się za bezpieczeństwo naszego Rządu.
   4. Ministerstwo Zdrowia zatrudnia kilka tysięcy kapelanów, którzy najwyraźniej modlą się za stan naszej służby zdrowia.
   5. Mamy kapelanów w harcerstwie ( nie wiem po co ).
   6. Mamy kapelanów w PKP, żeby nasze pociągi jeździły na czas.
   7. Mamy kapelanów w klubach sportowych.
   8. Mamy też kapelana w Polskim Komitecie Olimpijskim.
   9. Ś.P. Prezydent Kaczyński miał nawet osobistego kapelana.

   Koszt samych pensji tych niezwykle dobrze wykształconych ( ? ) fachowców ( ? ) to zaledwie 17 milionów złotych rocznie. To daje nam kwotę zaledwie 46 000 złotych dziennie wydawanych na ich niezwykłe usługi. Cóż to jest dla naszego niesamowicie bogatego kraju ? Sam tylko budżet ordynariatów polowych w 2010 roku to jedynie 24 500 000 złotych.Są to trzy ordynariaty polowe. Prawosławny, katolicki i protestancki. 24 500 000 złotych podzielone przez 365 dni w roku daje nam kwotę zaledwie 67 000 złotych dziennie za bezpośrednią komunikację pomiędzy Panem Bogiem, a wojskiem.Za bezpośrednią komunikację trzech różnych wyznań z Panem Bogiem to nie jest wygórowana kwota. Tak dla przykładu. Jeden z najwybitniejszych żołnierzy Wojska Polskiego, generał Leszek Sławoj Głódź, pseudonim „Flaszka”, otrzymywał pensję w wysokości 10 000 złotych miesięcznie.Za wsparcie modlitewne naszego wojska.W momencie, kiedy odszedł ze swojej generalskiej „służby” otrzymał roczną pensję wypłaconą z góry, oraz 360 % odprawy.Co dało mu zaledwie ( jak na człowieka,który powinien żyć w ubóstwie ) kwotę 150 000 złotych?.Za wsparcie modlitewne naszego wojska.Niedoceniony generał nie dostał nawet żadnego orderu. Powinniśmy mu płacić więcej niż te marne 10 000 złotych. Jestem pewien, że pozostali „komandosi” w stopniach generalskich, ci prawosławni i protestanccy również odwalali kawał porządnej roboty. I otrzymywali za to porównywalne pieniądze.Ale dzięki temu mamy lepsze kontakty z Panem Bogiem, a nasze wojsko może nas lepiej obronić przed wrogiem. Swoją drogą, czy wiecie, kto mianuje Ordynariusza Polowego w Wojsku Polskim ? Nie jest to nominacja Zwierzchnika Sił Zbrojnych. Otóż tym kimś jest papież. Tak, tak. Głowa obcego państwa mianuje biskupa Wojska Polskiego. Tej samej głowie obcego państwa biskupi i kardynałowie polskiego Kościoła Katolickiego przysięgają wiernośc.No, ale my nie o tym.
   Szkolnictwo.Szerzenie mitologii religijnych w naszym kraju kosztuje podatnika około 1 500 000 000 złotych rocznie, ponad 4 000 000 dziennie. Są to dane z Ministerstwa Edukacji. Dużo ? Nie sądzę. Samo tylko miasto Szczecin wydaje na naukę mitologii religijnej 9 000 000 złotych rocznie.Nie są to żadne wielkie pieniądze, ponieważ daje to kwotę zaledwie około 25 000 złotych dziennie. Przeznaczonych na kształtowanie duszyczek naszych dzieci. Gdzie na lekcjach religii nasze dzieci uczą się, że zgodnie z Biblią świat został stworzony przez Pana Boga kilka tysięcy lat temu. Potem udają się na lekcje biologii, historii, fizyki, gdzie są uczone kłamliwych teorii naukowych. Wobec tego 25 000 złotych na lekcje religii,dziennie w Szczecinie nie jest kwotą wygórowaną za nauczanie naszych dzieci prawdy. Ministerstwo Edukacji zatrudnia „tylko” 32 000 nauczycieli,za których poza pensjami musi płacić ZUS oraz opłacić niezbędne „pomoce naukowe” do nauki mitologii katolickiej.Państwo Polskie utrzymuje też uczelnie katolickie. W roku 2010 zostało na ten cel przekazanych 280 000 000 złotych. Na szerzenie zabobonów sprzecznych ze współczesną nauką i posiadaną wiedzą .280 000 000 podzielone przez 365 dni daje nam zaledwie 767 000 złotych dziennie, co daje nam kwotę 32 000 złotych na godzinę !!! Za szerzenie „prawdy” o Panu Bogu.I za szerzenie wiedzy, że za porządek w kosmosie odpowiedzialne są anioły z trzeciego chóru anielskiego, tak zwane „anioły kosmosu”.Te marne pieniądze za tak niesamowitą wiedzę ? Przyznacie, że to nie dużo. Sama tylko Papieska Akademia Teologiczna w 2008 roku dostała 60 000 000 złotych, co daje dziennie 165 000 złotych, co daje prawie 7 000 złotych na godzinę. Pieniądze te prawdopodobnie zostały wydane na badania naukowe. Na przykład na to, ile razy św. Faustyna za życia była w niebie, ile razy w piekle, a ile razy w czyśćcu. Oraz ile razy za życia rozmawiała z Jezusem Chrystusem. Swoją drogą to w 2008 roku w Ministerstwie Edukacji padł projekt, na podstawie którego miano wydrukować podręczniki do nauki dla wszystkich niewidzących dzieci w Polsce. Koszt tego projektu wynosił 1 500 000 złotych To
   10-dniowy budżet Papieskiej Akademii Teologicznej, gdzie są prowadzone niezwykle istotne naukowe badania.W zamian za podręczniki dla wszystkich niewidzących dzieci w Polsce. Niestety pieniądze na podręczniki były nie do zdobycia. Same tylko stypendia dla przyszłych Harrych Potterów polskiego Kościoła Katolickiego wynoszą 5 000 000 złotych rocznie,co daje kwotę około 140 000 złotych dziennie przeznaczonych na edukację księży, którzy będą zamieniali w przyszłości wino w krew, a ciasto w ciało Chrystusa. Chociaż wszyscy doskonale wiemy,że nie są w stanie zamienić nawet Pepsi w Coca Colę.A co dopiero mówić o zamianie wina w krew, czy ciastka w ciało Chrystusa.
   Państwo Polskie utrzymuje katolickie przedszkola, katolickie szkoły podstawowe,katolickie szkoły średnie.
   Państwo Polskie utrzymuje katolickie szkoły zawodowe,gdzie prawdopodobnie przyszły murarz,poza nauką zawodu,zdobywa również niesamowicie ważną wiedzę mówiącą,na przykład o tym,że Matka Boska została wzięta do Nieba w orszaku aniołów,żywcem.
   W ramach wydatków na inwestycje w zakresie kultury i dziedzictwa narodowego w 2008 roku przekazano na budowę Świątyni Opatrzności Bożej 30 000 złotych,jest to zaledwie 82 000 złotych dziennie,co daje jakieś 3 500 złotych na godzinę.Przez cały rok 2008 !!!
   Państwo Polskie utrzymuje budżet kościelny,którego wysokość w 2009 roku wyniosła zaledwie 95 000 000 złotych,co daje dziennie 260 000 złotych,co daje kwotę około 10 000 złotych na godzinę !!!W znacznej mierze pieniądze te przeznaczone są na zapłacenie ZUS-u dla księży.Po prostu Państwo Polskie opłaca ZUS ludziom,którzy rozmawiają ze swoimi aniołami stróżami oraz twierdzą,że św. ojciec Pio potrafił przebywać w tym samym czasie w dwóch różnych miejscach.A szatan straszył wspomnianego ojca Pio strasznym czarnym psem.Dlatego właśnie Państwo Polskie płaci im ZUS.
   Odliczenia podatkowe.
   Odliczenia podatkowe na Kościół Katolicki w 2009 roku wyniosły 118 milionów złotych.Wcale nie jest to kwota wygórowana. Dziennie daje to jakieś 323 000 złotych. Co daje na godzinę około 13 500 tysiąca złotych odliczeń podatkowych na korzyść kościoła ?
   Swego czasu mój znajomy chciał nabyć niewielki dworek,który był w bardzo złym stanie.Cena była bardzo przystępna.Niestety,ów dworek znajdował się w rejestrze zabytków.W momencie, kiedy mój znajomy zapoznał się z obciążeniami finansowymi ciążącymi na nim jako na przyszłym właścicielu zrezygnował z kupna,ponieważ nie byłby w stanie utrzymać i wyremontować tego dworku na poziomie, jakiego życzył sobie konserwator zabytków.Natomiast,jeżeli właścicielem zabytku jest kościół,państwo remontuje takie zabytki.Jeżeli jest to osoba prywatna,absolutnie nie.
   Rzeczpospolita Polska jest państwem,w którym w Konstytucji,w najważniejszym dokumencie w naszym kraju,któremu podlegają wszyscy obywatele,zapisany jest rozdział państwa od kościoła.Rozdział państwa od religii.Wierzenia są prywatną sprawą obywateli. Państwo nie powinno się do tego miesząc. Państwo nie powinno tego utrzymywać.Nie jest sprawą państwa, w co wierzy obywatel. Czy wierzy w święte krowy ,czy w dziewice czekające na niego po śmierci w niebie ,czy w facetów chodzących po wodzie?.Nie ma to żadnego znaczenia czy modlisz się do świętych żółwi ,do świętych obrazów czy całujesz zakrwawione bandaże świętego ojca Pio .Nie ma to żadnego znaczenia z punktu widzenia prawa .
   Próbowałem od dłuższego czasu znaleźć informację ile Państwo Polskie wydaje na cele mitologiczne ,na cele mitologii religijnych .Niestety takie oficjalne dane nie istnieją .Po prostu nasze państwo nie wie ile wydaje na mitologie religijne ,nie ma zielonego pojęcia. Można jedynie znaleźć dane szczątkowe w niektórych ministerstwach takich jak Ministerstwo Edukacji ,Ministerstwo Obrony Narodowej czy Ministerstwo Spraw Wewnętrznych .Natomiast Ministerstwo Finansów ,odpowiedzialne za budżet w naszym kraju nie ma w ogóle pojęcia ile wydaje na mitologię .
   W ostatnich latach kilku dziennikarzy ,kilka organizacji zwróciło się bezpośrednio do hierarchów Kościoła Katolickiego w Polsce z pytaniem ?Jakie kwoty otrzymuje Kościół Katolicki z budżetu państwa ?? .Za każdym razem padała ta sama odpowiedź ?Kościół Katolicki nie prowadzi takich statystyk? .Zazdroszczę Kościołowi Katolickiemu samopoczucia .
   W związku z tym ,że nie istnieją oficjalne dane ,istnieją dane nieoficjalne .Można znaleźć w internecie dane szacunkowe ,opracowane przez dziennikarzy czy ekonomistów .Dane te są bardzo rozbieżne .Kwoty ,które można znaleźć to od około 3,5 do 10 MILIARDÓW złotych rocznie .Najczęściej pojawiającą się kwotą jest 5 000 000 000 złotych rocznie !!!Daje nam to kwotę 13 000 000 złotych dziennie .Jest to 570 000 złotych na godzinę .Co daje nam zaledwie 9 500 złotych na jedną minutę.
   A na leczenie nadal brakuje finansów. A Caritas dostaje na wszystko dofinansowanie z budżetu! Nic za darmo, nic z serca.
   Kilka znaczących przykładów:
   - prowadzenie domu dla 20 bezdomnych przez 5 ( słownie: pięć )dni w okresie Bożego Narodzenia przez katolickich pracowników kosztowało władze samorządowe 207 tysięcy złotych;
   - przewiezienie 50 upośledzonych dzieci na opłatek Caritasu diecezji Warszawsko - Praskiej kosztowało 120 tysięcy złotych;
   - ponad 120 tysięcy złotych kosztowały imprezy Caritasu Diecezji Warszawsko- Praskiej zatytułowanej „uczynki miłosierdzie - dzieciństwo bez przemocy".
   W tym czasie fundacja „Synapsic”, która prowadzi profesjonalny ośrodek pomocy dla dziecku dotkniętych autyzmem, dostała 30 tysięcy.
   - adopcją zajmuję się oczywiście najlepiej Caritas diecezji już wspomnianej, więc w roku 2007 dostał prawie 200 tysięcy na sama promocję.
   Tymczasem profesjonaliści zajmujący się pomocą rodzicom adopcyjnym do lat 40 dostali 100 tysięcy na uporządkowanie swoich archiwów i na nic więcej.
   - KOMITET OBRONY PRAW DZIECKA zajmujący się wałęsającymi bez celu małolatami dostał na działalność 14 tysięcy, gdy siostrom zakonnym ze zgromadzenia od św. Wincentego a Paulo przekazano drobne 300 tysięcy złotych.
   Warszawskie Caritasy na 10 parafialnych klubów „łyknęły” w 2007 roku 725 tysięcy złotych.
   30 tysięcy zostało wydanych na msze święte organizowane przez Towarzystwo Śpiewacze przy parafii MB Nieustającej Pomocy.
   Dla porównania podam jeszcze jeden przykład, zimowisko organizowane przez Towarzystwo przyjaciół dzieci ( 40 maluchów ) kosztowało 9 tysięcy złotych, natomiast dla 20 maluchów, ale organizowane przez proboszcza stołecznej parafii św. Szczepana „łyknęło” prawie 50 tysięcy. To jest tylko jeden samorząd, wyobraźcie sobie co się dzieje w całej Polsce...!zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Duda wypuszczając Żoliborskiego wariata z sejmu zrobił z siebie wariata przed

   Herman (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 15

   Polakami.W ten sposób pokazał kto stoi za całym tym burdelem w kraju.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Solidaruchy rozwaliły cały majątek narodowy w Polsce.Teraz wyznawcy

   Karolina (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 19

   Żoliborskiej sekty grzebią w śmietnikach i śpią w kanałach.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   CZAS SIĘ ZASTANOWIĆ NAD ZAROBKAMI PREZESÓW ZWIĄZKÓW

   Alojz aus Rybnik (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 19 / 18

   ZAWODOWYCH !!!!!!!!!!!!. CZY NIE PRZESZKADZA WAM TO RODACY ŻE TAKI JEŁOP ZARABIA NA ZADYMACH 3 KROTNOŚĆ WASZYCH POBORÓW.? PREZES KAŻDEGO ZWIĄZKU POWINIEN BYĆ OPŁACANY ZE SKŁADEK SWOICH CZŁONKÓW...rozwiń całość

   ZAWODOWYCH !!!!!!!!!!!!. CZY NIE PRZESZKADZA WAM TO RODACY ŻE TAKI JEŁOP ZARABIA NA ZADYMACH 3 KROTNOŚĆ WASZYCH POBORÓW.? PREZES KAŻDEGO ZWIĄZKU POWINIEN BYĆ OPŁACANY ZE SKŁADEK SWOICH CZŁONKÓW ,TAK SAMO JAK KOŚCIÓŁ POWINIEN BYĆ UTRZYMYWANY Z DATKÓW JEGO WYZNAWCÓW.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama