Ważne
  Dni Województwa Śląskiego 2012: Dziś koncert Tricky'ego!

  Dni Województwa Śląskiego 2012: Dziś koncert Tricky'ego!

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Dni Województwa Śląskiego 2012: Dziś koncert Tricky'ego!

  ©slaskie.pl

  W Parku Sieleckim w Sosnowcu wystąpi dziś legendarny twórca trip-hopu, Tricky. Wcześniej na scenie pojawią się Digit All Love, hipersoniK i Julia Marcell.
  Dni Województwa Śląskiego 2012: Dziś koncert Tricky'ego!

  ©slaskie.pl

  Tricky urodził się w części Bristolu zwanej Knowle West (później użyje nazwy dzielnicy w tytule jednej z płyt). Nie miał łatwego dzieciństwa. Ojca praktycznie nie znał - opuścił bowiem rodzinę, jeszcze zanim Adrian Nicholas Matthews Thaws (bo tak naprawdę nazywa się Tricky) przyszedł na świat. Matka popełniła samobójstwo, kiedy miał cztery lata. W hołdzie matce nazwie debiutancką płytę Maxinquaye. Wychowywali go dziadkowie.
  Jego pierwszy zespół to grupa Wild Bunch, która w późniejszym czasie zmieniła nazwę na Massive Attack, a Tricky wraz z kolegami zostali uznani za twórców trip-hopu. Pierwsza solowa płyta, wspomniana już Maxinquaye z 1995 roku, przyniosła artyście wielki sukces.

  Kolejne lata zaowocowały ośmioma krążkami. Tricky współpracował z Martiną Topley-Bird, PJ Harvey, Neneh Cherry, Anthonym Kiedisem i Johnem Frusciante z Red Hot Chilli Peppers, Cyndi Lauper i Alanis Morissette, a dla Bjork, z którą miał przelotny romans, napisał dwa utwory do jej płyty Post. Ostatnia płyta, "Mixed Race" została wydana w 2010 roku, a sam Tricky powiedział o niej tak: "Album nosi tytuł "Mixed Race", ponieważ wielokulturowość jest czynnikiem najsilniej wpływającym na moją twórczość. Jeśli usiądziesz się przy stole w moim domu, zobaczysz wszystkie kolory. To właśnie sprawiło, że jestem bardziej otwarty, niż można sobie wyobrazić. Pochodzę z dwóch różnych światów. (...) Dorastałem wśród różnych dźwięków, dlatego też czuję się błogosławiony, bo nikt nie może wsadzić mojej muzyki do pudełka: ona nie jest ani czarna, ani biała, ani kobieca, ani męska".

  Sealesia Festival 2012  Park Sielecki, Sosnowiec

  Godz. 17.00 - Digit All Love
  Godz. 18.00 - hipiersoniK
  Godz. 19.00 - Julia Marcell
  Godz. 21.00 - Tricky

  * TO MUSISZ ZOBACZYĆ:

  MATURA 2012 - ZOBACZ CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ, SPRAWDŹ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  NAJLEPSZY NAUCZYCIEL 2012
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama