Datki na wagę życia chorej Pauliny, córki M. Szołtyska

  Datki na wagę życia chorej Pauliny, córki M. Szołtyska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Już ponad 343 tysiące złotych udało się uzbierać na ratowanie życia 16-letniej Pauliny Szołtysek z Rybnika, córki Marka Szołtyska, autora książek o Śląsku, zarazem naszego redakcyjnego kolegi. Chora na białaczkę limfoblastyczną dziewczynka pilnie potrzebuje terapii amerykańskim lekiem, niezarejestrowanym jeszcze w UE - jedynym, który może jej pomóc.
  Datki na wagę życia chorej Pauliny, córki M. Szołtyska

  ©arc. rodzinne

  Aby kupić ten lek, potrzeba 150 tys. euro. Rodzice takiej kwoty sami nie uzbierają. Na szczęście, pomaga nam każdy, kto może: stowarzyszenie, fundacje, ratownicy WOPR, kibice żużla. Liczymy na każdego z Was. Dla Pauliny ważna jest każda chwila.

  Jeszcze 280 tysięcy złotych brakuje do kwoty, którą trzeba zebrać na leczenie 16-letniej Pauliny Szołtysek z Rybnika. Nastolatka choruje na rzadką postać białaczki, opornej na zwykłą chemioterapię. Po tym, jak w zeszłym roku dziewczyna przeszła przeszczep szpiku kostnego, wydawało się, że wszystko będzie już w porządku. Kilka tygodni temu choroba zaatakowała ponownie - tym razem ze zdwojoną siłą. Zdaniem lekarzy, Paulinie może pomóc lek od niedawna zarejestrowany w USA, ale niedopuszczony jeszcze do użytku w Europie.

  Terapia w Stanach Zjednoczonych jednak kosztuje. I to sporo, bo - w przeliczeniu na polską walutę - aż 600 tysięcy złotych. Dzięki mieszkańcom regionu, kibicom żużla, organizacjom społecznym, instytucjom i naszym wspaniałym Czytelnikom, ponad połowę tej kwoty już udało się zebrać. Ale wciąż potrzeba sporo złotówek. Dlatego też mamy nadzieję, że leczenie Pauli-ny wesprze jeszcze sporo ludzi dobrej woli.

  Zrobiła to już Fundacja "Wspólna Nadzieja" z Chorzowa, która wpłaciła pieniądze na konto dziewczynki w Fundacji Iskierka. Spółdzie-lnia Socjalna "Rybka" z Katowic-Giszowca organizuje - w porozumieniu z miastem Katowice - dwa koncerty śląskich szlagierów. Jeden z nich odbędzie się w niedzielę, 13 września, na Giszowcu "Pod Lipami". Z kolei w Rybniku, dwa dni wcześniej, czyli 11 września, w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbędzie się koncert pod hasłem: "FEEL. Charytatywnie dla Pauliny". Organizatorem koncertu jest pogotowie stomatologiczne Stoma-Dental. Podczas koncertu odbywać się będą licytacje - m.in. gitary z autografem Piotra Kupichy, koszulek sportowców z autografami. Dochód z imprez zostanie oczywiście przekazany na leczenie Pauliny. Musicie tam być! Dla nastolatki liczy się każda ofiarowana złotówka. BARbara KUbica

  Konto Iskierkidla Pauliny


  Fundacja ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową, Warszawa 02-460, Daimlera 2,
  ING Bank Śląski nr konta:
  47 1050 0099 6781 1000 1000 0421
  Wpłaty zagraniczne:
  IBAN: PL38 1050 1588 1000 0023 1106 1085
  BIC (SWIFT): INGBPLPW
  Z dopiskiem: Paulina Szołtysek  *Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
  *Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
  *Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
  *Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
  *Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama