Matura 2012: Historia i biologia [PYTANIA, ODPOWIEDZI,...

  Matura 2012: Historia i biologia [PYTANIA, ODPOWIEDZI, OPINIE, ARKUSZE]

  Katarzyna Domagała

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Matura 2012: Historia i biologia [PYTANIA, ODPOWIEDZI, OPINIE, ARKUSZE]
  1/6
  przejdź do galerii

  ©arc DZ

  Po weekendowej przerwie - ciąg dalszy maturalnego maratonu. W poniedziałek swoją wiedzę sprawdzili uczniowie, którzy jako przedmiot dodatkowy wybrali biologię lub historię. Oto arkusze pytań i odpowiedzi wraz z opiniami maturzystów ZOBACZ ARKUSZE Z ODPOWIEDZIAMI Z BIOLOGII I HISTORII
  Uczniów, którzy zdecydowali się na zdawanie biologii w naszym regionie jest 2791. Tylu zadeklarowało, że będzie zdawało ten przedmiot na poziomie podstawowym (na rozwiązanie mają 120 minut). Zaś arkusze z poziomu rozszerzonego rozwiązało 2769 abiturientów (150 minut).

  MATURA 2012 - ARKUSZE Z BIOLOGII i HISTORII- POZIOM PODSTAWOWY i ROZSZERZONY  O godz. 14 sale maturalne zajęli uczniowie zdający historię. W Śląskiem wybrało ją zaledwie 1242 maturzystów - na poziomie podstawowym (egzamin trwa 120 minut). Poziom rozszerzony zdawało równo tysiąc uczniów (czas 180 minut). To zwykle osoby, które chcą kandydować na studia prawnicze.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  POZNAJ HARMONOGRAM MATUR 2012

  Biologia i historia ARKUSZE I ODPOWIEDZI z MATURY 2012

  Do końca tygodnia maturzyści zmierzą się jeszcze z informatyką, językiem niemieckim, geografią, filozofią oraz językiem rosyjskim. Tegoroczna matura zakończy się 25 maja. Zaś 29 czerwca okręgowe komisje egzaminacyjne przekażą do szkół świadectwa. Uczniowie, którzy w pierwszym terminie nie zdali egzaminu, poprawkowy będą zdawać od 20 do 24 sierpnia.

  Na dzisiejszej maturze z biologii niespodzianki nie było. Jak mówi Maciej Stanka z II Liceum Ogólnokształcącego w Jaworznie, egzamin był zbliżony poziomem do tego z ubiegłego roku.

  - Najwięcej kłopotu sprawiło mi zadanie z wykresem, które dotyczyło receptorów w oku i tkanek - zdradza maturzysta. - Myślę jednak, że poszło mi nieźle - dodaje. Maciej zamierza studiować medycynę w Katowicach lub w Zabrzu.

  Beata Rosiek, maturzystka z I LO im. Smolenia w Bytomiu
  - Matura z historii nie była trudna, ale wymagała umiejętności kojarzenia i interpretacji. Najtrudniejszym do wykonania były obrazki historyczne, na podstawie których mieliśmy odgadnąć, jakie wydarzenie pokazują. Oczywiście to nie wszystko. Trzeba było jeszcze podać przyczyny i skutki tego wydarzenia.

  Anna Pyszkowska, maturzystka z I LO im. Smolenia w Bytomiu
  Moim zdaniem matura z historii była na średnim poziomie trudności. Łatwe były opisy wydarzeń do których mieliśmy dopasować przywódców. Dotyczyło to starożytności, którą "wałkujemy" od podstawówki, tak więc chyba nikt nie miał z tym problemu.

  W samo południe odwiedziliśmy bielskie Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej, by dowiedzieć się, jak oceniają dzisiejszy egzamin. Wiola Bajorek i Natalia Korzeniowska opuściły szkolne mury uśmiechnięte.

  Natalia Korzeniowska: Zdawałyśmy biologię. Emocje jeszcze nie opadły. Jestem może trochę spokojniejsza niż w ubiegłym roku, bo podchodziłam do matury z biologii drugi raz. Tym razem wewnętrzny spokój był trochę większy, ale w tej chwili trudno ocenić, jak mi poszło, bo stres jeszcze we mnie jest. Mam nadzieję, że nie będzie źle.

  Wiola Bajorek: Jestem zaskoczona, że ta matura nie była wybitnie trudna.
  Natalia Korzeniowska: Ale nie można powiedzieć, że była prosta. Zadania były mocno wyśrodkowane. Nie było takich pytań z poziomu akademickiego, jakie zdarzały się na maturze wcześniej. Wszystko było z programu.
  Wiola Bajorek: Był duży nacisk na genetykę, zresztą jak zawsze, bo z tego zazwyczaj jest dużo zadań. Było parę zadań zaskakujących. Osobiście nie lubię zadań z botaniki. Ale wierzę, że jakoś mi poszło.

  >>> PRZEJDŹ DO NASTĘPNEJ STRONY, ABY ZOBACZYĆ ODPOWIEDZI Z EGZAMINU MATURALNEGO >>>


  1 3 4 5 ... 12 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Załączniki (4)

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Matura z historii

   Matura z historii (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 214 / 189

   Matura z historii 2012: przewodniki, arkusze, dyskusje, giełda pytań...rozwiń całość

   Matura z historii 2012: przewodniki, arkusze, dyskusje, giełda pytań
   http://www.historia.org.pl/index.php/projekty/projekty/matura-z-historii/3058-matura-z-historii-2012-przewodniki-arkusze-dyskusje-gieda-pyta.html
   Jest to najpełniejsze kompendium wiedzy dla maturzysty z historii w polskim internecie. Wszystko w znanym portalu i za darmo.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama