W maju decyzja MG w sprawie emisji obligacji KHW

  W maju decyzja MG w sprawie emisji obligacji KHW

  Zdjęcie autora materiału

  Dziennik Zachodni

  Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak spodziewa się, że decyzja w sprawie zgody na emisję obligacji Katowickiego Holdingu Węglowego (KHW) zapadnie w jego resorcie przed końcem maja.
  Chodzi o wart w sumie ponad 1 mld zł program emisji obligacji. W kwietniu zarząd holdingu porozumiał się z bankami w sprawie warunków takiej emisji; zaakceptowała je także rada nadzorcza firmy. Potem całą dokumentację przekazano do Ministerstwa Gospodarki, które wypełnia funkcje właścicielskie wobec KHW.

  NAJNOWSZE INFORMACJE Z KOPALŃ I SPÓŁEK WĘGLOWYCH

  "W tej chwili trwa analiza, decyzja będzie podjęta tak szybko, jak to możliwe, bo holding potrzebuje szybkich decyzji" - powiedział dziennikarzom Pawlak, uczestniczący w Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.

  Nie chciał przesądzać, czy resort zgodzi się na emisję czy też - jak ostatnio spekulowano w środowisku górniczym - uzna ten projekt za zbyt ryzykowny.

  Także odpowiedzialny w resorcie gospodarki za górnictwo wiceminister Tomasz Tomczykiewicz zapewnił, że ministerstwo podejmie decyzje w sprawie zgody na emisję obligacji zaraz po zakończeniu trwających obecnie analiz. "Badamy i analizujemy ten projekt" - powiedział Tomczykiewicz.

  KHW należy do trzech największych spółek węglowych, z wydobyciem węgla rzędu 12,6 mln ton rocznie. Środki z obligacji zamierza przeznaczyć na inwestycje, chce też ustabilizować sytuację finansową.(PAP)

  * TO MUSISZ ZOBACZYĆ:

  MATURA 2012 - ZOBACZ CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ, SPRAWDŹ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  NAJLEPSZY NAUCZYCIEL 2012
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama