Ważne
  Marek Plura: Pijana hołota może mnie podać do sądu [WYWIAD]

  Marek Plura: Pijana hołota może mnie podać do sądu [WYWIAD]

  Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Marek Plura

  Marek Plura ©Arkadiusz Ławrywianiec

  - Ludzie, którzy nas internowali, z pełną świadomością łamali prawo. Ja niejako zrobiłem to samo, nazywając "pijaną hołotą" tych, którzy do tego określenia pasowali. Jeśli ktoś poczuł się tym dotknięty, może to uznać za pomówienie i podać mnie do sądu - mówi Marek Plura, śląski poseł PO, w rozmowie z Marcinem Zasadą
  Marek Plura

  Marek Plura ©Arkadiusz Ławrywianiec

  Demonstrantów z Solidarności, którzy w piątek blokowali Sejm nazwał pan "pijaną hołotą". Badał ich pan alkomatem?
  Widziałem, co widziałem. Ludzie, którzy nas internowali, z pełną świadomością łamali prawo. Ja niejako zrobiłem to samo, nazywając "pijaną hołotą" tych, którzy do tego określenia pasowali. Niektórzy zachowywali się naprawdę nieludzko, mam nadzieję, że prokuratura to wyjaśni. A moje słowa? Jeśli ktoś poczuł się dotknięty, może to uznać za pomówienie i podać mnie do sądu.

  ZOBACZ ZDJĘCIA Z BLOKADY SEJMU PRZEZ SOLIDARNOŚĆ

  Na jakie określenie zasłużył Stefan Niesiołowski ze swoim "won stąd!" pod adresem dziennikarki?
  Nie wiem, nie widziałem tego incydentu. Byłem za to świadkiem sytuacji, gdy Agnieszka Pomaska nie mogła wyjść z Sejmu, by nakarmić dziecko. Marek Suski został uderzony kijem od transparentu. Swoje słowa napisałem w dużym wzburzeniu. Czy po namyśle napisałbym to samo? Nie wiem, nadal uważam, że część demonstrantów zasłużyła na taki epitet. Kto wie, może następnym razem dojdzie pod parlamentem do rękoczynów. Piotr Duda już zapowiedział przecież, że ma w zanadrzu jeszcze inne niespodzianki dla polityków.

  Czy mimo wszystko politycy nie powinni nawet w takich sytuacjach trzymać nerwów na wodzy?
  Chamstwo jest chamstwem, a łamanie prawa nie jest stosowaniem prawa, więc nie można udawać, że się nic nie stało. Niektórzy mówią, że "kiedyś to były demonstracje" i "kiedyś to krew się lała". Tak nie wolno. Powtarzam raz jeszcze: ostrym tonem postanowiłem przeciwstawić się tym, którzy twierdzą, że mieli prawo do takiej rozróby. Nie mieli żadnego prawa. W dodatku było to uderzeniem w elementarne ludzkie wartości. Ja protestuję przeciwko takim praktykom.

  * TO MUSISZ ZOBACZYĆ:

  MATURA 2012 - ZOBACZ CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ, SPRAWDŹ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  NAJLEPSZY NAUCZYCIEL 2012
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO


  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze (64)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zapomniał

   paw (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 22 / 18

   Zapomniał jak jego szef z Palikotem pili na wyscigi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   " Internowali "... ale jaja poseł sobie robi , teraz pewnie nasi kochani posłowie

   kataryniarz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 11 / 21

   zostaną kombatantami , zapiszą się do ZBOWiD-u i polecą do kasy po odszkodowanie . Byli prześladowani w Rzeczpospolitej ... upadek moralny !

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pan MAREK PLURA PRÓBUJE ZAISTNIEĆ POPRZEZ PONIŻANIE (sic?)

   S Y L W E S T E R (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 9

   Właściwie z członkiem reżimu "PO" które obecnie OKUPUJE POLSKĘ nie powinno się rozmawiać. Ale jak widać na zdjęciu jest Pan poważnie chorym człowiekiem, więc w drodze wyjątku i żeby...rozwiń całość

   Właściwie z członkiem reżimu "PO" które obecnie OKUPUJE POLSKĘ nie powinno się rozmawiać. Ale jak widać na zdjęciu jest Pan poważnie chorym człowiekiem, więc w drodze wyjątku i żeby Pana nie prze męczać krótko tylko stwierdzę, że obecnie Sejm RP jest Urzędem Antypolskim . Od dłuższego już czasu zapadają decyzje SPRZECZNE Z INTERESEM NARODOWYM. Dlatego najpierw należy rozliczyć Wrogów Polski a dopiero póżniej mieć pretensje do NARODU POLSKIEGO KTÓRY POD HISTORYCZNYMI SZTAN DARAMI "SOLIDARNOŚCI" ZABLOKOWAŁ MIEJSCE W KTÓRYM WROGOWIE POLSKI PROWADZILI DZIAŁALNOŚĆ WBREW KONSTYTUCJI RP NA SZKODĘ PAŃSTWA I NARODU POLSKIEGO !. Ta blokada powinna polegać na ustawieniu przy wyjściach samochodów więżniarek i wychodzących z Sejmu Wrogów Polski kierować do więżniarek i wywie zienie Wrogów Polski na Rakowiecką czy do innego warszawskiego więzienia !. A za poniżenie Narodu Polskiego przez Pana Plura Prokurator powinien zastosować areszt i pozew do Sądu Karnego !. Jak można Patriotyczny Naród Polski nazywać ..." pijaną hołotą " (sic?). Opamiętania Antypolku !.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   w pijanym widzie

   Gedan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 36

   Propoganda jak za PRL: gdy narod prostestowal tez byli to chuligani nieodpowiedzialne elementy wrogowie ustroju a teraz sa kibice pijacy a jesczce gorzej i obroncy narodowosci religji rodziny...rozwiń całość

   Propoganda jak za PRL: gdy narod prostestowal tez byli to chuligani nieodpowiedzialne elementy wrogowie ustroju a teraz sa kibice pijacy a jesczce gorzej i obroncy narodowosci religji rodziny patryjotyzmu. Dlaczego ten Plura nie zajaknie sie o tym ze rzad olal obywateli w sprawie emerytur co jest meritum sporawy a nie jakies glupoty o pijakach ktorych rzekomo widzial moze w pijanym widziezwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Hołota /

   El Vis (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 47 / 24

   Przebiglować go na razie letnim żelazkiem .Jak nie pomoże dźwignąć temperaturę .

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   O czym chamy z PO nam nie mówią?

   polo (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 28

   Autorka Teresa Bochwic jest członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz przewodniczącą Obywatelskiej Komisji Etyki Mediów.
   Cyt;
   "Przykrywanie ważnych spraw".

   Jest...rozwiń całość

   Autorka Teresa Bochwic jest członkiem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich oraz przewodniczącą Obywatelskiej Komisji Etyki Mediów.
   Cyt;
   "Przykrywanie ważnych spraw".

   Jest oczywiste, że dziennikarze w miejscach publicznych mają prawo rozmawiać z osobami publicznymi na taki temat i w taki sposób, jaki wybierze dziennikarz. Osoba publiczna ma ustawowy obowiązek (prawo prasowe) udzielania odpowiedzi na wszystkie pytania poza dotyczącymi spraw ściśle tajnych. Miały one zostać ściśle określone, ale w ostatnim czasie ich liczba została zmieniona. Nie zmienia to faktu, że osoba publiczna nadal ma obowiązek udzielania odpowiedzi na zadawane pytania, co zakłada normalny sposób zachowania, przyjęty w cywilizowanym społeczeństwie.

   Odpowiedzi można udzielić na miejscu, poprosić dziennikarza na bok lub w innej formie.
   W każdym razie osoba publiczna, a taką jest poseł Stefan Niesiołowski, nie może uchylać się od udzielenia dziennikarzowi pełniącemu służbę publiczną odpowiedzi na postawione pytania. Zresztą sposób odpowiedzi nie jest ustawowo określony, ale poseł ma obowiązek udzielenia odpowiedzi na pytania każdemu obywatelowi. Z tym, że odpowiedzi na pytania obywateli może przekazywać w wybranej przez siebie formie, np. na piśmie. Natomiast w przypadku dziennikarza musi zwracać się do niego bezpośrednio, jakkolwiek niewygodne byłyby zadawane przez dziennikarza pytania.

   Jest oczywiste, że poseł Niesiołowski powinien ponieść konsekwencje dyscyplinarne za swoje piątkowe zachowanie przed Sejmem, gdy zaatakował filmującą go dziennikarkę Ewę Stankiewicz.
   Chciałabym bliżej zwrócić uwagę na rolę mediów w całej sprawie. Dziennikarze znaleźli się przed Sejmem, a byli obecni także w samej jego siedzibie, żeby relacjonować ważne działania Sejmu. Większość parlamentarna przeforsowuje jedno za drugim głosowanie w sprawie niekorzystnych dla wielu grup społecznych różnych ustaw, które wprowadzają zmiany wieku emerytalnego, ograniczenie wolności słowa, pogarszają warunki pracy itd. Takie awantury, jak wywołana przez posła Niesiołowskiego, mogą służyć rządzącym do "przykrywania" w mediach spraw o wiele ważniejszych niż to, czy ktoś źle się zachował wobec innej osoby itd. [….]
   Ewa Stankiewicz chciała zadać posłowi Niesiołowskiemu tego rodzaju ważne pytania, a została potraktowana tak, jak widzieliśmy to na nagraniu filmowym".
   Teresa Bochwic
   Wklejono; http://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1144221
   zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pani Bochwic orzeka

   MP (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 70 / 50

   Kuriozalne twierdzenie! Może zdaniem pani Bochwic taki obowiązek spoczywa na "osobie publicznej" z PO. Bo nic nie wiem o tym, by napiętnowała prezesa PiS, który w Sejmie i gdzie indziej ignoruje...rozwiń całość

   Kuriozalne twierdzenie! Może zdaniem pani Bochwic taki obowiązek spoczywa na "osobie publicznej" z PO. Bo nic nie wiem o tym, by napiętnowała prezesa PiS, który w Sejmie i gdzie indziej ignoruje dziennikarzy z "niepolskich mediów". zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   puknijta się w pusty łeb!!!

   billy (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 20 / 16

   ..a gdzie napisano,że osoba publiczna MUSI UDZIELAĆ ODPOWIEDZI na każde pytanie?????????????coś tu się komuś zupełnie pop..liło w pustym łbie!!!!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Sejmik-buderlik.

   QXA. (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 31 / 22

   Zasłużyli na to mieli ich tam trzymać jeszcze dłużej nawet na 48h.niech się liczą z głosem ludu w końcu dzięki nim tam siedzą ,to nie jest prywatny ich folwark.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Paranoja

   Rokoko (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 36 / 29

   W cywilizowanym kraju obywatel bijący innego obywatela jest brany za dupę i pociągany do odpowiedzialności karnej. W polskim pierdolniku Policja przygląda się z bezpiecznej odległości jak...rozwiń całość

   W cywilizowanym kraju obywatel bijący innego obywatela jest brany za dupę i pociągany do odpowiedzialności karnej. W polskim pierdolniku Policja przygląda się z bezpiecznej odległości jak związkowiec łamie (cieńki bo cieńki ale...) kij na pośle RP, nie reaguje by nie prowokowac (?!) i nie narazić się na wyzwanie od Gestapo i ZOMO. Dyskutuje i mieli się bez końca, że inny poseł wrzasnął do natrętnej dziennikarki "won" a kompletnie ignoruje fakt, że ta redaktorka publicznie lżyła prezydenta i premiera jednego nazywając analfabetą a drugiego zdrajcą, a w/wym związkowcy łamia prawo odbierając posłom swobody obywatelskie I ten knajacki, zaściankowy, kato-obskurancki i kołtuński burdel, w którym rząd nie potrafi poradzić sobie z narastającą falą anarchii pod wodzą ewidentnie chorego psychicznie kurdupla nazywa się nazywa praworządnym, europejskim państwem... To chyba qurva jakiś żart!zwiń


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   leczenie

   paw (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 12 / 11

   Ja mam 180 cm a premier 174 i taki kurdupel nami rządzi.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   @Rokoko

   jo/ich (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 21

   Niystety ale zes dobrze trefiol tym tekstym.Prawo musi byc prawym i szlus.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   POkemon

   andrzej (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 8 / 5

   jw. krótko Pokemon

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   co tam jakiś plura

   tomi (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 9 / 5

   Panie Plura jo myśloł ze pan jest mondrzejszy ale widac noga od stoła jest madzejszo od ciebie


   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   PO namieszało posłowi w główce ...

   oszukanyprzezPOlityków (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 6 / 4

   korytko się spodobało ... niestety !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama