Ważne
  Prywatna firma jest tańsza, ale gubi listy

  Prywatna firma jest tańsza, ale gubi listy

  Krzysztof Szendzielorz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  103 koperty, w tym jedną otwartą, znalazł przed swoim domem przy ul. Norwida mieszkaniec Radzionkowa (powiat tarnogórski). Policjanci prowadzą dochodzenie w tej sprawie.
  Znalazca zadzwonił najpierw do najbliższego urzędu pocztowego i poprosił, aby jego pracownicy odebrali porzucone listy. Okazało się jednak, że przesyłki dystrybuowała prywatna firma Polska Grupa Pocztowa. We wszystkich były rachunki.

  - Nadawcami były firmy Vattenfall i Polsat Cyfrowy. Będziemy sprawdzać, dlaczego nie trafiły do adresatów - mówi asp. Rafał Biczysko z tarnogórskiej komendy.

  Polska Grupa Pocztowa, która działa w kilku dużych miastach w Polsce, reklamuje się hasłem "Pełna gwarancja przesyłki". Przypadek z Radzionkowa pokazuje, że ta dewiza jest na wyrost. - Wyjaśniamy tę sprawę w naszej firmie - usłyszeliśmy od Elżbiety Panek z PGP.
  Więcej mówić nie chce, powołując się na ustalenia policji. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że przesyłki zgubił niedawno zatrudniony listonosz. Vattenfall od nas dowiedział się, że rachunki wysłane do klientów znaleziono nie w skrzynkach, a porozrzucane. PGP zgubiła 47 rachunków do klientów Vattenfalla z Radzionkowa. - Jeszcze w tym tygodniu mieszkańcom Radzionkowa zostaną dostarczone nowe przesyłki. Przekaże je ta sama firma wraz z przeprosinami. Zażądaliśmy też od Polskiej Grupy Pocztowej zwiększenia nadzoru nad sposobem dostarczania przesyłek. Inaczej przestaniemy współpracować z tą firmą - ostrzega Łukasz Zimnoch , rzecznik firmy. Podkreśla, że jeśli rachunki przyjdą do klientów z Radzionkowa po terminie, ci mogą zgłosić reklamację i zostanie ona uwzględniona.

  Firma wybrała usługi PGP zamiast Poczty Polskiej, bo prywatna firma kurierska zaoferowała niższe ceny.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama