Piast Gliwice - GKS Katowice 3:0. Jeden punkt do ekstraklasy! [ZDJĘCIA]

Piast Gliwice podejmuje w niedzielę GKS Katowice. Mecz rozpoczął się rewelacyjnie dla Piasta. Już w 7. minucie Ruben Jurado zdobył gola na 1:0. W 51. minucie na 2:0 podwyższył Wojciech Kędziora. Ten sam zawodnik ustalił wynik meczu na 3:0 w 83. minucie. Niestety pewne zwycięstwo nie oznacza awansu do ekstraklasy. Brakuje jeszcze jednego punktu.

Piłkarze Piasta wygrali pierwszoligowe derby Śląska z GKS 3:0 i na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek tylko punktu brakuje im do awansu do ekstraklasy. Będą go mogli wywalczyć w niedzielę w ostatnim meczu sezonu u siebie z Zawiszą Bydgoszcz. Katowiczanie, mimo porażki, też nie mieli smutnych min, bo dzięki przegranym Polonii Bytom i Wisły Płock, zapewnili sobie utrzymanie w I lidze.

CZYTAJ KONIECZNIE:
Piast Gliwice czeka mecz barażowy o ekstraklasę? Tak, to możliwe!

Gliwiczanie często mają pretensje do losu, że stolica Górnego Śląska zamiast w ich mieście mieści się w Katowicach. Nad Kłodnicą nie bez racji uważają, że mają ładniejsze centrum i najnowocześniejszy w regionie stadion. Po latach pozostawania w cieniu lokalnych rywali Gliwice mają teraz również lepszą drużynę niż w Katowicach.

ZOBACZ KONIECZNIE:
RELACJA LIVE Z MECZU PIAST - GKS

Podczas wczorajszych śląskich derbów o wyższości gospodarzy przekonaliśmy się już po 7 minutach gry. Tyle bowiem czasu potrzebowali podopieczni trenera Marcina Brosza, by objąć prowadzenie. Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Tomasz Podgórski, jej lot przedłużył głową Adrian Klepczyński, a Ruben Jurado doskonale wiedział jak należy zachować się w polu karnym posyłając ją z 9 m do siatki GKS. Był to już 11 gol hiszpańskiego snajpera gliwiczan w tym sezonie ligowym.

Piast często atakował lewą stroną boiska. Kamil Cholerzyński miał ogromne problemy z zatrzymaniem Tomasza Podgórskiego. Prawy obrońca katowiczan szybko zobaczył żółtą kartkę, a chwilę później po kolejnym faulu na kapitanie gospodarzy powinien wylecieć z boiska. Sędzia Marek Karkut zlitował się nad nim i nie odesłał go do szatni, ale za moment z boiska zdjął go trener Rafał Górak słusznie obawiając się osłabienia drużyny.

GKS starał się nacierać, lecz osamotniony w ataku Przemysław Pitry nie był w stanie zbyt wiele zrobić. Najbliższy wyrównania był w I połowie Damian Chmiel. Po jego uderzeniu z rzutu wolnego z 23 m piłka o centymetry minęła słupek bramki Jakuba Szmatuły.
Po zmianie stron znów do ataku ruszył Piast i na efekty nie trzeba było długo czekać. Wprawdzie sędzia nie odgwizdał faulu na Podgórskim w polu karnym GKS, ale w 52 min. gospodarze zdobyli drugiego gola. Kapitan gliwiczan obsłużył znakomitym podaniem Wojciecha Kędziorę. Najskuteczniejszy zawodnik Piasta spokojnie ograł przed polem karnym bramkarza katowiczan i lobem z 20 m posłał piłkę do pustej bramki.

Gliwiczanie strzelili gola, ale stracili bramkarza. Po zderzeniu z Przemysławem Pitrym kontuzji doznał Szmatuła i musiał opuścić boisko. Na jego miejsce wszedł Dariusz Trela. W trakcie opatrywania bramkarza Piasta miejscowi kibice sprawdzali wytrzymałość bramy prowadzącej na murawę. Szarpanina trwała kilka minut, ale ostatecznie ochrona zapobiegła jej otwarciu.
W końcówce zwycięstwo gospodarz przypieczętował Kędziora wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarzem po podaniu Mariusza Zganiacza. Była to 17. bramka napastnika Piasta w tym sezonie. Okazje do podwyższenia wyniku mieli jeszcze Podgórski, Cicman i Docekal. Po drugiej stronie boiska bliscy zdobycia honorowej bramki byli Pitry i Bartłomiej Chwalibogowski, lecz ich uderzenia obronił Trela. W doliczonym czasie gry kibice GKS rzucili na boisko race i sędzia w tym momencie postanowił zakończyć spotkanie.

Piast Gliwice - GKS Katowice 3:0 (1:0)
1:0 Ruben Jurado (7)
2:0 Wojciech Kędziora (52)
3:0 Wojciech Kędziora (83)