Ważne
  Balcar, Ibisz, Kupicha, Durczok, Piróg. Gwiazdy za 30 lat...

  Balcar, Ibisz, Kupicha, Durczok, Piróg. Gwiazdy za 30 lat [ZOBACZ]

  Łukasz Respondek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Maciej Balcar dzisiaj
  1/16
  przejdź do galerii

  Maciej Balcar dzisiaj ©Łukasz Respondek

  Wyglądam na tym zdjęciu trochę jak Zgredek, jakbym miała 80 lat - żartowała Alicja Janosz. Piosenkarka jest jedną z kilkudziesięciu osób, oprócz takich jak Michał Piróg, Kamil Durczok, Krzysztof Ibisz, które zgodziły się na użyczenie swojego wizerunku na otwartą dziś w Parku Śląskim wystawę "I Ty będziesz Seniorem". Przygotowali ją eksperci antroposkopii z Komendy Wojewódzkiej Policji, którzy przy użyciu programów graficznych, aktualnych zdjęć i własnej wiedzy stworzyli fotografie znanych m.in. z telewizyjnego ekranu osób za 30 lat.
  Na wystawie można zobaczyć jak za 30 lat będą wyglądać m.in. Krzysztof Ibisz, Kamil Durczok, Jolanta Fraszyńska, Piotr Kupicha, Jerzy Dudek i Michał Piróg. Postarzone zdjęcia robią niesamowite wrażenie.

  - Są to przybliżone wizerunki, bo o procesie starzenia decydują różne czynniki: genetyczne, środowiskowe, społeczne, zawodowe - wylicza nadkomisarz Tomasz Przybyła, ekspert antroposkopii z laboratorium kryminalistycznego KWP w Katowicach. - Inaczej starzeje się górnik, a inaczej artysta - zaznacza.

  Eksperci stworzyli fotografie wiedząc w których miejscach pojawiają się zmarszczki i mając ogólną wiedzę na temat progresji - nos rośnie nam przez całe życie, płatki uszu się wydłużają, mięśnie mimiczne twarzy się osłabiają, czerwień wargowa robi się cieńsza.

  ZOBACZ, JAK POSTARZYĆ SWOJĄ TWARZ NA ZDJĘCIACH - PORADNIK WIDEO

  Policjanci podkreślają, że najłatwiej przerabiać zdjęcia, które są robione w naturalnych pozycjach. - Poza tym zdecydowanie łatwiej odmładza się każdą twarz niż postarza - tłumaczy Przybyła. - Specjalne zalecenia? Owszem były. Maciej Balcar początkowo miał okulary, ale stwierdził, że nie zamierza ich nosić. Zrezygnowaliśmy w jego przypadku również z krawata.

  Balcar z ostatecznej wersji zdjęcia był bardzo zadowolony. - Widzę w niej swoje ojca, widzę i wujka. Muszę przyznać, że spodziewałem się czegoś o wiele straszniejszego. Korzystam z różnych programów graficznych i sam potrafię zrobić ze sobą o wiele gorsze rzeczy - przyznał podczas otwarcia.  Policja programów graficznych używa w działaniach operacyjnych. Ostatnio udało się złapać groźnego szefa włoskiej mafii, który ukrywał się przez kilkadziesiąt lat. Na podstawie zdjęcia z lat 60. - właśnie dzięki wykonaniu komputerowej progresji - ujęcie przestępcy okazało się łatwiejsze.

  Wystawa została zorganizowana w ramach Parkowej Akademii Wolontariatu. Jednocześnie jest zapowiedzią Kongresu Obywatel Senior w Parku Śląskim - bardzo dużego wydarzenia poświęconego tematyce osób w wieku 50+ (17-19 września 2012). Park Śląski organizuje te przedsięwzięcia w związku z trwającym Europejskim Rokiem Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej.

  - Ta ekspozycja pokazuje, że starzenie się dotyka każdego z nas, również celebrytów Każdy z nas będzie kiedyś seniorem - podkreśla Arkadiusz Godlewski, prezes Parku Śląskiego. - Seniorzy chcą być coraz aktywniejsi i brać udział we wszystkich sferach życia. Stąd szereg naszych działań jest skierowanych właśnie do tej grupy.

  Wystawa wyjeżdża za kilka dni do Poznania, gdzie będzie prezentowana na targach i konferencji poświęconym problematyce starzenia się. Następnie będzie ją można oglądać w Krakowie i w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Zdjęcia w tym roku będzie można zobaczyć również w Wiśle, Wrocławiu, Katowicach i Warszawie.

  * TO MUSISZ ZOBACZYĆ:

  MATURA 2012 - ZOBACZ CZEGO SIĘ SPODZIEWAĆ, SPRAWDŹ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  NAJLEPSZY NAUCZYCIEL 2012
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   She

   He (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 131 / 124

   A Maciek Rock wygląda bardzo ładnie w wersji postarzonej. Jeśli zachowa się jego twarz w ten sposób, to będzie z niego niezłe ciacho ;)

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ibisz

   ja (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 122 / 123

   przeciez Ibisz sie nie starzeje;]

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama