Pustułka: Polityka na teście dla trzecioklasistów. Ktoś...

  Pustułka: Polityka na teście dla trzecioklasistów. Ktoś zwiariował

  Agata Pustułka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Pustułka: Polityka na teście dla trzecioklasistów. Ktoś zwiariował
  "Wyobraź sobie, że Twoja szkoła zostanie wkrótce zamknięta, ponieważ jest za mało uczniów i jej utrzymanie dużo kosztuje. Dzieci będą przeniesione do innej, odległej szkoły. Napisz w liście do burmistrza, wójta lub prezydenta miasta, co o tym sądzisz"
  Pustułka: Polityka na teście dla trzecioklasistów. Ktoś zwiariował
  Czy to instrukcja dla nauczyciela - związkowca? Skoordynowana akcja obrońców szkół ? Nic z tych rzeczy. To jedno z zadań jakie znalazło się w arkuszu egzaminacyjnym dla trzecioklasistów, którzy przedwczoraj pisali test kompetencyjny.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  Sprawdzian trzecioklasty był za trudny! Zdecydowanie za trudny!
  Rzecznik Praw Dziecka: Treść testu trzecioklasistów narusza prawa dziecka


  Nie mam wątpliwości, że ktoś, kto w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zatwierdził to zadanie, musiał cierpieć na pomroczność jasną. Chyba, że to związkowa prowokacja!

  Rozpatrując jednak sprawę całkiem poważnie ciekawa jestem, która odpowiedź ucznia zostanie uznana za poprawną. Czy, jeśli uczeń w zdrowym przecież odruchu uzna, że szkołę zlikwidować trzeba, to dostanie maksimum punktów? A może wyżej będzie punktowany obrońca szkoły i miejsc pracy swoich nauczycieli?

  To oczywiste, że dzieci muszą wiedzieć, iż świat nie jest czarno-biały, a rzeczywistość bardziej skomplikowana niż historia z kreskówki, ale buntuję się przeciwko takiemu "uświadamianiu" dzieciaków.

  To jakaś paranoja. Zastanawiam się, jakim prawem uczniów włącza się w sprawy zbyt poważne, zbyt skomplikowane, których nie potrafią załatwić dorośli. Dorośli nie wyręczajcie się dziećmi!


  Juwenalia Śląskie 2012: program, wydarzenia, zdjęcia, filmy
  Kanon książek śląskich: Debata Dziennika Zachodniego
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze (7)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Pani

   Dana (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 28 / 21

   Agato jako nauczycielka z 30 letnim stażem uważam,że ma pani rację.To jest pomroczność jasna i to coraz częsciej w edukacji naszych dzieci!

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Górny Śląsk !

   Niederschlesier (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 30 / 31

   Nie ma w tym pytaniu nic nadzwyczajnego i żadnej polityki. Dzieci muszą wiedzieć, iż świat nie jest czarno-biały, a rzeczywistość bardziej skomplikowana niż historia z kreskówki.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Przecież to naturalny rozwój sytuacji

   Niniol (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 8

   Trzeba było protestować gdy jakiś czas temu na maturze był do zinterpretowania w jedyny słuszny sposób tekst Żakowskiego. Teraz to już ciężko będzie odkręcić tę machinę.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Paszczaki walone.

   TechnoUberViking (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 35 / 30

   Udusiłbym śmiecia który wymyśla takie testy. Niech ma za swoje zasrany indoktryniarz małych dzieci.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Co musiały przeżywać dzieci?

   Nauczycielka kl.III (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 23 / 20

   Nie wierzyłam własnym oczom, zastanawiałam się czy znam podstawę programowa, zwątpiłam w siebie! Sprawdziłam podstawę i okazało się - ja podstawę znam, ale układający test NIE! Dzieci bardzo...rozwiń całość

   Nie wierzyłam własnym oczom, zastanawiałam się czy znam podstawę programowa, zwątpiłam w siebie! Sprawdziłam podstawę i okazało się - ja podstawę znam, ale układający test NIE! Dzieci bardzo przeżywają ten trudny test! Gdyby pieniądze z tego nieudanego projektu przeznaczyć na dofinansowanie jednej z małych szkół to byłby pożytek, a tak jest porażka! Niestety,konsekwencje błędów ponieśli uczniowie, a odpowiedzialni za ten sprawdzian nie poniosą odpowiedzialności! Mam nadzieję, że mój dyrektor przyłączy się do bojkotu i nie wprowadzi wyników testu.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   postkomunistyczna aberracja

   Euro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 27

   Red. Agata Pustulka ma absolutną rację. Pytanie trzecioklasistów o sprawy społeczno-polityczne to niewątpliwie oznaka chorej tęsknoty członków Centralnej Komisji Egzaminacyjnej za czasami...rozwiń całość

   Red. Agata Pustulka ma absolutną rację. Pytanie trzecioklasistów o sprawy społeczno-polityczne to niewątpliwie oznaka chorej tęsknoty członków Centralnej Komisji Egzaminacyjnej za czasami komunistycznymi (vide obóz pionierów "Artek" na Krymie).zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Ktoś zwariował!!!

   Olga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 33 / 28

   Z pomroczności jasnej się zdrowieje.Pomysły Centralnej Komisji Edukacyjnej są z Marsa.Ktoś odkrył istnieje życie na Marsie.Miałam piątkę z Astronomii i życia na Marsie nie ma.Pomocy szanowna...rozwiń całość

   Z pomroczności jasnej się zdrowieje.Pomysły Centralnej Komisji Edukacyjnej są z Marsa.Ktoś odkrył istnieje życie na Marsie.Miałam piątkę z Astronomii i życia na Marsie nie ma.Pomocy szanowna komisja musi poszukać u Pana Profesora Wolszczana,tylko o ile wiem przebywa w Stanach.Pat całkowity.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama