Ladies w ICT: Kobiety też lubią nowinki techniczne i chętnie...

  Ladies w ICT: Kobiety też lubią nowinki techniczne i chętnie je wykorzystują [ZDJĘCIA]

  MCH

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ladies w ICT: Kobiety też lubią nowinki techniczne i chętnie je wykorzystują [ZDJĘCIA]
  1/6
  przejdź do galerii

  ©BP Tomasz Żak

  To nieprawda, że jedynie mężczyznom miękną kolana na widok nowego smartfonu i tabletu. Ani że tylko oni nie wyobrażają sobie życia bez najnowszych zdobyczy techniki. O tym, jak kobiety na co dzień potrafią i mogą wykorzystywać nowe technologie w życiu prywatnym i zawodowym, przekonywały pozostałe panie dziś w katowickim Oku Miasta businesswomen, urzędniczki, studentki, nauczycielki, gospodynie domowe i artystki. Sala była pełna. Na konferencję przyjechały panie z Będzina, Czeladzi, a nawet Kielc.
  Katarzyna Pura przyjechała do Katowic po raz pierwszy. - Nie wiedziałam, jak dojść z Dworca PKP do hotelu, wyjęłam smartfona, włączyłam GPS i bez problemu odnalazłam się w całkiem obcym mi mieście - opowiada. Bez swoich dwóch smartfonów i ipoda nie rusza się z domu, bo jak podkreśla - nigdy nie wiadomo, kiedy mogą okazać się przydatne. Sama jest najlepszym przykładem tego, że panie mogą wiedzieć więcej o nowinkach ze świata technologii.
  Testuje najnowsze modele tabletów i wystawia im cenzurkę na swoim portalu tabletowo.pl - Coraz więcej kobiet zagląda tu, zaczyna dostrzegać, jak przydatny jest sprzęt elektroniczny w życiu codziennym. Mit, że to mężczyźni lepiej radzą sobie z nowymi technologiami jest do obalenia - przekonywała zgromadzone na konferencji panie.

  Agnieszka Przyborowska z Będzina o spotkaniu nowoczesnych pań w Katowicach, dowiedziała się od męża. Nie boi się nowinek technicznych. - Nie mam co prawda swojego smartfona, ale obsługę tabletu męża opanowałam do perfekcji - śmieje się. - Każda z kobiet jest w stanie opanować obsługę tego urządzenia - zapewnia. Ukończyła też kurs języka angielskiego online, a teraz przegląda internet w poszukiwaniu nowej pracy. Była nauczycielką, ale się przekwalifikowała. - Trzeba cały czas się rozwijać, aby być na topie - mówi.

  Konferencja "Ladies w ICT" zorganizowana została z okazji Światowego Dnia Społeczeństwa Informacyjnego, obchodzonego w tym roku pod hasłem: "Kobiety i dziewczyny w ICT". - Dlatego zebraliśmy panie z całego regionu, aby pokazać im dobre praktyki, jak wykorzystywać nowe technologie w życiu prywatnym i zawodowym - mówi Łukasz Szczęsny z Śląskiego Centrum Społeczeństwa Informacyjnego, organizator konferencji. - Cieszy nas, że kobiety coraz to lepiej radzą sobie w tej materii. Co prawda, jak wynika z przeprowadzonych badań, w dalszej ciągu mają problem z instalowaniem nowego sprzętu, za to w obsłudze arkuszy kalkulacyjnych są lepsze od mężczyzn - zaznacza.


  Juwenalia Śląskie 2012: program, wydarzenia, zdjęcia, filmy
  Kanon książek śląskich: Debata Dziennika Zachodniego
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama