Ważne
  Lobbysta nie wyjdzie na wolność

  Lobbysta nie wyjdzie na wolność

  Aldona Minorczyk-Cichy

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Marek Dochnal pozostanie w areszcie do końca roku - taką decyzję podjął wczoraj Sąd Apelacyjny w Katowicach. To był kolejny wniosek prokuratury o przedłużenie lobbyście czasu tymczasowego aresztowania. Decyzja nie jest prawomocna. Dochnal i jego pełnomocnik mogą ją zaskarżyć.
  Lobbysta za kratkami spędził już 3,5 roku. Wyszedł w styczniu. Kiedy pół roku później znaleziono u niego fałszywe dokumenty (litewski paszport, dowód osobisty i prawo jazdy) sąd uznał, że powinien ponownie trafić do aresztu. Jak uzasadniła sędzia Elżbieta Mieszczańska, zachodzi prawdopodobieństwo popełnienia przez podejrzanego zarzucanych mu czynów i obawa przed ucieczką z kraju.

  W sierpniu wraz z nim zatrzymano także byłego posła KPN i AWS, Tomasza K. Obu podejrzanym zarzucono pomocnictwo w uzyskaniu fałszywych dokumentów, które miały ułatwić opuszczenie kraju. Poprzedni termin końca aresztu Marka Dochnala upływa w piątek. Prokuratura chciała, by sąd przedłużył ten okres do końca lutego przyszłego roku. To zaś oznacza, że od decyzji sądu prawdopodobnie odwołają się obie strony.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama