Odroczenia nie będzie

  Odroczenia nie będzie

  Teresa Semik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Katowicki Sąd Okręgowy nie zgodził się wczoraj na odroczenie wykonania kary zasądzonej Grzegorzowi Włodarczykowi, skazanemu na 3,5 roku więzienia za śmierć górników kopalni Wujek.
  Decyzja nie jest prawomocna. Pod koniec października ten sam sąd odmówił odroczenia kary Zbigniewowi Wróblowi i wezwał go do stawienia się w areszcie śledczym w Sosnowcu. Do wczoraj tam go nie było.

  W zasadzie na wolności spośród trzynastu skazanych członków plutonu specjalnego ZOMO powinien przebywać tylko Maciej Szulc. Jego wniosek o odroczenie kary bezwzględnego pozbawienia wolności sąd rozpozna dopiero pod koniec listopada. Prawomocny wyrok zapadł w tej sprawie 24 czerwca. Za kratkami przebywał już wówczas dowódca plutonu, chorąży Romuald Cieślak, któremu sąd wymierzył 6 lat. Podlegli mu funkcjonariusze, skazani na 3,5 oraz 4 lata więzienia, otrzymali wezwania do odbycia kary na 8 i 22 września.

  Tylko pięciu stawiło się dobrowolnie. Siedmiu złożyło wnioski o odroczenie kary z powodów zdrowotnych lub rodzinnych, co jednak nie zwalniało ich z obowiązku zareagowania na wezwania sądu. Po niektórych poszli policjanci, by siłą ich doprowadzić do aresztu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama