Ważne
  Marek Niedźwiecki w Bibliotece Śląskiej w Katowicach...

  Marek Niedźwiecki w Bibliotece Śląskiej w Katowicach [ZDJĘCIA i WIDEO]

  Ola Szatan

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Marek Niedźwiecki w Bibliotece Śląskiej w Katowicach [ZDJĘCIA i WIDEO]
  1/8
  przejdź do galerii

  ©Arkadiusz Gola

  Teraz radio jeśli istnieje to przede wszystkim w korkach na drogach. W domach to już chyba coraz mniej się go słucha - stwierdził Marek Niedźwiecki, który gościł dzisiaj w Bibliotece Śląskiej w Katowicach. Licznie zgromadzona publiczność zareagowała na te słowa z dezaprobatą, ale legendarny głos "Trójki" w ten kokieteryjny sposób chciał nawiązać do dzisiejszej podróży do Katowic.
  - Zastanawiałem się czy zdążę dojechać z powodu protestu taksówkarzy w Warszawie - podkreślił Marek Niedźwiecki w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

  Do Katowic przyjechał, by porozmawiać m.in. o swojej najnowszej książce "Nie wierzę w życie pozaradiowe", o podróżniczych pasjach, jak został pomylony z Markiem Sierockim, a także o tym co przyciągnęło go przed radiowe "sitko" (jak w slangu radiowym mówi się o mikrofonie).  - Zawsze chciałem być "Panem Markiem od muzyki w radiu" i to marzenie udało mi się zrealizować, choć na początku myślałem o tym w kategorii kosmosu - powiedział Marek Niedźwiecki. - Całe życie robię radio w sposób intuicyjny, bo nikt nie dal mi gotowego scenariusza. Nikogo też nie udaję - dodał.

  Podczas spotkania nie zabrakło wspomnień dotyczących początków słynnej "Listy Przebojów", opowieści o tym jak pół radia liczyło głosy nadsyłane na kartkach pocztowych, gdy układając jedno notowanie trzeba było wcześniej przeczytać 1700 kartek.

  Jego książka "Nie wierzę w życie pozaradiowe", którą sam dziennikarz pieszczotliwie nazywa "biuletynem" okazała się jedną z najbardziej poczytnych pozycji ubiegłego roku, zresztą wiele osób przyniosło ją dzisiaj na spotkanie, by zdobyć upragniony podpis. Wśród nich Natalia Drost z Katowic. - Od 40 jestem radiową "Trójką". W domu śmieją się, ze już w brzuchu mamy słuchałam tego radia. Marek Niedźwiecki ma bardzo ciepły głos, jest gawędziarzem i fantastycznie się go słucha - podsumowała, już po zdobyciu autografu. - Wychowywał mnie muzycznie praktycznie od stanu wojennego - stwierdził z kolei Marek Pytel, który przyjechał specjalnie z Rybnika.

  Spotkanie z popularnym "Niedźwiedziem" trwało w sumie ponad dwie godziny (dziennikarz jeszcze przed 20.00 miał pociąg powrotny do Warszawy). A jeszcze zanim spotkał się ze swoimi słuchaczami poświęcił nam kilka minut rozmowy. - Książka "Nie wierzę w życie pozaradiowe" powstała z przypadku, jak wiele rzeczy w moim życiu. Na początku to miała być książka o Australii. Ale musi poczekać. Nie myślę na razie o kontynuacji, ale jeśli kiedyś powstanie to będzie w niej 150 procent Marka Niedźwieckiego - zdradził.


  Juwenalia Śląskie 2012: program, wydarzenia, zdjęcia, filmy
  Kanon książek śląskich: Debata Dziennika Zachodniego
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wywalić mi te wstrętne reklamy z publicznych mediów

   spokojny

   Zgłoś naruszenie treści / 82 / 79

   publiczne Polskie Radio, w którym co pół godziny słyszę teksty „a mój dziadek może kupić sobie co chce, bo ma używany papier toaletowy, czyli obligacje WC” a inny dziadek nadaje teksty...rozwiń całość

   publiczne Polskie Radio, w którym co pół godziny słyszę teksty „a mój dziadek może kupić sobie co chce, bo ma używany papier toaletowy, czyli obligacje WC” a inny dziadek nadaje teksty typu „chcesz być łysy jak Fronczewski, zażywaj biosteron do grobowej deski”. A przy niedzielnym obiadku ktoś znowu proponuje czopki doodbytnicze firmy Lekam albo informuje w szczegółach o środkach na puszczające zwieracze przy nietrzymaniu moczu. Smacznego. I to jest ta misja?

   I do tego przeboje Kunickiej typu „kiedy gra orkiestra dęta znaczy jesteś bardzo wzdęta, więc na rzyganie weź Gaspertin kochanie”. Wywalić mi te wstrętne reklamy z publicznych mediów, bo za to podatków płacić nie chcę! zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama