Bielski Rajd Syren 2012. Zobacz Syrenki w akcji [ZDJĘCIA]

  Bielski Rajd Syren 2012. Zobacz Syrenki w akcji [ZDJĘCIA]

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bielski Rajd Syren 2012. Zobacz Syrenki w akcji [ZDJĘCIA]
  1/15
  przejdź do galerii
  Około 40 syrenek przyjechało do Bielska-Białej na organizowany po raz piąty Bielski Rajd Syren. W sobotę można było obejrzeć, jak syreny radzą sobie w próbach sprawnościowych. W niedzielę będzie można je pooglądać z bliska na placu Wojska Polskiego.
  Bielski Rajd Syren to cykliczna impreza organizowana przez Syrena Bielsko Klub. Z roku na rok rajd cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zarówno ze strony właścicieli samochodów marki syrena, sympatyków starej motoryzacji, jak i widzów, którzy coraz częściej decydują się na spędzanie weekendu oglądając syreny na trasie i próbach zręcznościowych.

  Tym razem w trwającym od piątku rajdzie bierze udział około 40 syrenek, które przyjechały z różnych stron Polski m.in. Rybnika, Łodzi, Krakowa, Zgierza czy Katowic.

  Jednym z uczestników jest Grzegorz Lis, który syrenką przyjechał z miejscowości Wohyń w województwie lubelskim (okolice Radzynia Podlaskiego).

  - Uwielbiam jeździć tą syrenką i tak już jest - kwituje. - Samochód kupił 4 lata temu. Remontował przez około dwa lata. - Pracowałem popołudniami, spokojnie Części kupowałem głównie na Allegro, albo z ogłoszeń prasie. Ludzie jeszcze mają pochowane takie rzeczy na zapleczach. Trzeba ratować to, co kiedyś mieliśmy. Teraz przecież nic już nie produkujemy - wyjaśnia. Podkreśla, że jazda syrenką to frajda nie do opisania.

  Robert Skubis z Jaworzna podczas Bielskiego Rajdu Syren wciela się w rolę milicjanta. Nieprzypadkowo, bo jego syrena to milicyjny wóz. - Polacy mają sentyment do syrenek. Widać to na drodze. Trąbią za nami, pozdrawiają nas, wyprzedzają i robią zdjęcia komórkami, aparatami, machają do nas - wyjaśnia. - A patrząc na zainteresowane syrenkami i ceny tych pojazdów, to w tej chwili posiadanie syrenki to rarytas. Robi się moda na syrenki, czy inne samochody lub motocykle zabytkowe - dodaje.

  Swoją syrenkę kupił sześć lat temu. Pojazd był w bardzo dobrym stanie, a co najważniejsze, nie trzeba było p niego daleko jechać. - Mieszkam w Jaworznie, a syrenkę przez internet znalazłem w Chorzowie: stan bardzo dobry, drugi właściciel, auto brało udział w zlotach - wyjaśnia

  Co ciekawe, początkowo z racji zawodu (Skubis jest fotografem) kupił syrenkę, jako rekwizyt do zdjęć m.in. ślubnych. Ale szybko złapał bakcyla syreniarzy od kolegi, który posiada syrenkę cabrio.

  - Gdy zacząłem jeździć syrenką, poznawać ludzi, którzy też mają ten samochód, wtedy zrodziła się pasja - mówi.
  Niedawno jego syrenkę można było zobaczyć w Expo Silesia. Przy tej okazji obecny Sosnowcu Krzysztof Hołowczyc złożył autograf na… błotniku jego syrenki.

  Baza Bielskiego Rajdu Syren znajduje się w Ustroniu. W sobotę syrenki można było oglądać m.in. na parkingu Centrum Handlowego Sarni tok. W niedzielę od 13.00 zaparkują na parkingu przy placu Wojska Polskiego.


  Juwenalia Śląskie 2012: program, wydarzenia, zdjęcia, filmy
  Kanon książek śląskich: Debata Dziennika Zachodniego
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama