Uniwersytet Śląski: Akcja - Nie kupuj! Adoptuj!

  Uniwersytet Śląski: Akcja - Nie kupuj! Adoptuj!

  redakcja

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Rusza kolejna akcja na rzecz zwierząt, organizowana w ramach projektu "Uniwersytet pomaga". Kampania, która przebiega pod patronatem JM Rektora UŚ prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia, ma na celu nie tylko zwrócenie uwagi na los zwierząt przebywających w schroniskach, ale przede wszystkim zachęca do opieki nad bezdomnymi czworonogami.
  Adopcja ratuje życie. Bezdomne psy i koty, przebywające w schroniskach, często nie mogą przystosować się do warunków w nich panujących, życiu w schronisku towarzyszy stres, tęsknota, walka o dominację, choroby. Adopcja zmniejsza również skalę zjawiska pseudohodowli zwierząt, w których czworonogi są traktowane jedynie jako źródło dochodów. Jak przekonują organizatorzy akcji, Polska jest krajem zmagającym się z problemem nielegalnego handlu zwierzętami oraz społecznym przyzwoleniem na okrutne traktowanie zwierząt.


  Dając dom - dajemy nadzieję i zyskujemy miłość. Przygarnięty pies czy kot stają się bowiem prawdziwymi i oddanymi przyjaciółmi, którzy szybko adaptują się do nowych, domowych warunków. Dlatego przed zakupem pupila, warto odwiedzić schronisko.

  Adresy stron internetowych najbliższych schronisk i Stowarzyszenia Nadzieja na Dom:
  • schronisko w Sosnowcu - www.schronisko.sosnowiec.pl;
  • Stowarzyszenie Nadzieja na Dom - www.nadziejanadom.org;
  • schronisko w Katowicach - www.schronisko-katowice.eu;
  • schronisko w Chorzowie - www.chorzow.schronisko.com.


  Psy ze schronisk oraz te, które znalazły już dom będzie można zobaczyć również 26 maja 2012 r. w Sosnowcu podczas "Marszu na Czterech Łapach". Wydarzenie to wpisuje się sosnowieckie Dni Aktywności Obywatelskiej. Korowód, w którym uczestniczyć będą przedstawiciele władz miasta oraz zaproszeni goście przejdzie ulicami Sosnowca do Parku Sieleckiego. Tam organizator marszu, Stowarzyszenie Nadzieja na Dom, będzie miał swoje stoisko, przy którym specjaliści, weterynarz i behawiorysta, udzielać będą bezpłatnych porad. Nie zabraknie również wolontariuszy, którzy rozdawać będą ulotki i przekonywać dlaczego warto zaadoptować zwierzę, zamiast je kupić. Akcja jest ma charakter edukacyjny i wpisuje się w realizację nowej regulacji prawnej - planu walki z bezdomnością. Organizatorzy zaplanowali również konkurs na "Azylanta Roku" oraz występ wokalny Janiny Sabat, studentki z Wydziału Filologicznego UŚ.


  Juwenalia Śląskie 2012: program, wydarzenia, zdjęcia, filmy
  Kanon książek śląskich: Debata Dziennika Zachodniego
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama