Jechał po pijanemu, musi oddać diety

  Jechał po pijanemu, musi oddać diety

  Grażyna Kuźnik

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zarząd powiatu tarnogórskiego podjął uchwałę w sprawie rozłożenia na 36 rat należności, jakie musi oddać starostwu były radny Maciej W.
  Chodzi o ponad 11 tys. złotych. Macieja W. skazano za jazdę po pijanemu, ale zataił ten fakt, żeby zasiadać w radzie powiatu. Przepisy zabraniają pełnić taką funkcję osobom karanym za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego. Dzięki kłamstwu radny mógł jednak pobierać diety. Kiedy sprawa wyszła na jaw, W. został skazany za zatajenie faktu jazdy po pijanemu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Otrzymał karę ośmiu miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata.

  Były radny zwrócił się do starosty z prośbą o odłożenie terminu spłaty na luty 2009 r i rozłożenie jej na raty. Zarząd powiatu przychylił się do jego prośby z zastrzeżeniem, że gdyby nie spłacił nawet jednej raty w terminie, będzie musiał natychmiast oddać całość długu wraz z odsetkami.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama