Sosnowiec nadrabia zaległości. Będą nowe ścieżki rowerowe

  Sosnowiec nadrabia zaległości. Będą nowe ścieżki rowerowe

  Tomasz Szymczyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

  W najbliższych miesiącach w Sosnowcu mają się pojawić nowe ścieżki rowerowe, a do tego co najmniej dwie wypożyczalnie jednośladów.

  ©Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press

  Ścieżek i tras rowerowych w Zagłębiu nie jest wcale tak mało. W Dąbrowie Górniczej, Sławkowie czy gminie Psary tworzą one dość spójną sieć. Gorzej jest w Sosnowcu, gdzie takiej sieci brakuje. Miasto chce jednak teraz nadrobić te wszystkie braki. Program budowy w mieście centrów przesiadkowych ma obejmować nie tylko remont kilku przejść podziemnych i kładek, ale także połączenie tych punktów szlakiem rowerowym i uruchomienie przynajmniej dwóch wypożyczalni rowerów.


  - Planujemy dwie takie lokalizacje. Tego, gdzie będzie można wypożyczyć rowery, jeszcze nie wiemy. Zostanie to ustalone w trakcie projektowania ścieżek rowerowych - mówi Mateusz Rykała, wiceprezydent Sosnowca.

  Wypożyczalnie rowerów w miastach są coraz popularniejsze. Korzystają z nich mieszkańcy, studenci, ale też turyści. Działają m.in. w Krakowie czy Wrocławiu, ale także w Dolinie Chochołowskiej w Tatrach. Miasto nie określiło jeszcze zasad działania wypożyczalni. Najprawdopodobniej wypożyczenie jednośladu będzie płatne, jednak niewykluczone, że przez pierwsze dwadzieścia minut będzie można z niego korzystać za darmo. W Urzędzie Miasta zastanawiają się również, czy to miasto zarządzać będzie wypożyczalniami, czy też będzie to robić wyłoniona w przetargu firma.

  - Chcemy także rozmawiać z Dąbrową Górniczą czy Czeladzią, aby wspólnie coś takiego zorganizować. Wycieczki rowerowe nad Pogorię czy nad Sosinę mogłyby się przyjąć - uważa Mateusz Rykała. Chodzi o to, by np. rower wypożyczyć w Sosnowcu, a móc go zwrócić w Dąbrowie Górniczej.

  W ramach projektu modernizacji węzłów przesiadkowych wyremontowane mają zostać m.in.: przejście podziemne w rejonie basenu na Sielcu czy przy Egzotarium, a także kładka przy przystanku autobusowym i tramwajowym w dzielnicy Środula.  *Wybieramy Dziewczynę Lata 2015 ZGŁOŚ SIĘ i ZAGŁOSUJ NA KANDYDATKĘ
  *Nowy sklep IKEA powstanie w Zabrzu
  *Burza na Śląsku i Zagłębiu. Po burzy Rydułtowy wyglądają jak po wojnie ZDJĘCIA + WIDEO
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Program Rolnik szuka żony 2: Rolniczka Anna będzie gwiazdą
  *Plebiscyt Fotolato 2015 WYGRAJ FANTASTYCZNE NAGRODY
  *Erotyczna bielizna i gadżety z Zabrza podbijają rynek w Arabii Saudyjskiej

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Zdjęcie autora komentarza
   z okazji 100 rocznicy Rewolucji Październikowej możnaby do 2017

   Deutsch-Oberschlesier

   Zgłoś naruszenie treści / 1

   wyznaczyć szlak rowerowy sosn'sowiecko-moskiewski.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama