Marszałek śląski Adam Matusiewicz wzorowym uczniem [ZDJĘCIA...

  Marszałek śląski Adam Matusiewicz wzorowym uczniem [ZDJĘCIA i WIDEO]

  Łukasz Respondek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Marszałek Adam Matusziewicz w szkole w Chorzowie
  1/13
  przejdź do galerii

  Marszałek Adam Matusziewicz w szkole w Chorzowie ©Łukasz Respondek

  To było intensywne 75 minut dla marszałka Adama Matusiewicza: zdążył wrócić do szkoły, odpowiedzieć na niełatwe pytania pierwszoklasistów, oswoić się z tablicą interaktywną, rozwiązać kilka zadań z geometrii, pograć w piłkę. Za swoje świetne wyniki w nauce i bardzo dobre zachowanie otrzymał odznakę wzorowego ucznia.
  Matusiewicz do Szkoły Podstawowej nr 1 w Chorzowie przyjechał z rewizytą do 11- letniego Kuby Rychlickiego, który dokładnie rok temu - dzięki wygraniu konkursu na Małego Marszałka - zajął na jeden dzień jego miejsce. Tym razem sytuacja się odwróciła.

  Marszałek w chorzowskiej podstawówce pojawił się w momencie, gdy zadzwonił dzwonek na pierwszą lekcję. Na wstępie w swoje "obroty" wzięli go pierwszoklasiści.
  Adam Matusiewicz na pytania o świetlicę, stołówkę, klasówki i przybory szkolne odpowiadał śpiewająco. Nieco gorzej poszło mu wskazanie właściwej odpowiedzi, gdy mali egzaminatorzy pytali o ilość godzin w pierwszej klasie i swój pierwszy dokument.  Szef urzędu marszałkowskiego nie najgorzej radził sobie w tańcu i przy tablicy interaktywnej. Dziecięcy aplauz wywołał, gdy na pytanie o długość przerw stwierdzi, że trwają za krótko. Uczniowie Kuba i Adama usiedli razem w jednej ławce na zajęciach z układana papierowych figur geometrycznych. Pomagali sobie i się wspierali. Potem ten pierwszy przyznał, że strasznie żałuje, że marszałek musi wracać do pracy, bo jako kolega z ławki spisuje się świetnie.

  - Czy dał radę? Miał trochę problemów z tablicą interaktywną, a na matematyce było mu trudno składać papierowe figury - oceniał Kuba. - Ogóle poradził sobie świetnie i zasłużył na wzorowego ucznia - dodał. A po chwili przypiął marszałkowi odznakę.

  Wyjątkowy prezent dla Matusiewicza przygotowali młodzi piłkarze. Najpierw dali pokaz swojej techniki, a potem sprawdzili, jak radzi sobie na bramce.

  Marszałek przyznał, że egzaminy nie należały do łatwych. - Po znajomości, ale chyba podołałem - uśmiechał się Matusiewicz. - Końcowy punkt programu był najmilszy. Ale prezenty zawsze są miłe. Dziś jest Dzień Dziecka, a ja się uczyłem i byłem jak dziecko. Powinienem go dostać. To w zasadzie sprawiedliwe - dodał.

  Marszałek Matusiewicz podkreślał, że w przeszłości należał do lepszych uczniów. - Uczyłem się dobrze i tego życzę wszystkim - mówił. I zaznaczył, że na lekcjach zawsze zachowywał się spokojnie. - Na przerwach bywało różnie, ale nigdy nie dałem się złapać.


  Euro 2012 w Dzienniku Zachodnim SPORT, ZABAWA i...
  SERWISY SPECJALNE DZIENNIKA ZACHODNIEGO
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Najgorszy marszałek nieudacznik w Polsce.

   Szkodnik RAŚowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 85 / 77

   I do tego kolaborant ! Wojewodzie Łukaszczykowi do pięt niedorasta...

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama