Kto doczytał przepisy, ten ma licencję na Euro 2012

  Kto doczytał przepisy, ten ma licencję na Euro 2012

  Justyna Przybytek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Policja przypomina, o konieczności posiadania licencji na transmisje rozgrywek piłkarskich Mistrzostw Europy. O taką restauratorzy, którzy na pokazach Euro chcą zarobić, mogli ubiegać się do 18 maja.
  W pubach i restuaracjach już zacierają ręce: czerwiec prawdopodobnie okaże się wyjątkowo dochodowy. Mecze Euro 2012 będą w nich oglądali wszyscy ci, którzy na bilety na stadiony się nie załapali i zamiast gwarnych i zatłoczonych stref wybiorą bardziej przytulne wnętrza barów. Właściciele tych ostatnich zainwestowali w nowe telewizory, wielu już wywiesiło biało - czerwone flagi. Wielu jednak mogło też mylnie zinterpretować dość zagmatwane wymogi UEFA.

  Te stwierdzają, że z obowiązku wystąpienia o licencję można zostać zwolnionym, jeśli pokaz publiczny spełnia jednocześnie trzy warunki: przekątna wykorzystywanego ekranu jest mniejsza niż 3 metry, nie uczestniczy w nim więcej niż 150 osób, a także nie zaangażowano żadnych sponsorów ani nie jest pobierana opłata za wstęp. Warunki spełnia większość lokali gastronomicznych - ekrany są raczej maje, lokale mieszczą do kilkudziesięciu osób, a opłaty za wstęp brak.

  Ale… uwaga: Europejska Federacja Piłkarska w tym samym regulaminie sama sobie przeczy i definiuje dwa rodzaje pokazów publicznych: komercyjny i niekomercyjny. I na jeden i na drugi licencja jest wymagana, w drugim wypadku - gdy pokaz jest niekomercyjny -należy o nią zawnioskować, ale przyznawana jest bezpłatnie. Gdy pokaz jest komercyjny, czyli taki podczas którego prowadzona jest na przykład sprzedaż napojów - każdy bar i pub - i żywności, za licencję - w zależności od przekątnej ekranu - trzeba zapłacić od 35 do 65 euro, z tym że w Polsce i Ukrainie obowiązuje 50 procentowy rabat.

  Euro 2012 w Dzienniku Zachodnim SPORT, ZABAWA i...
  SERWISY SPECJALNE DZIENNIKA ZACHODNIEGO
  * WEŹ UDZIAŁ W PLEBISCYTACH:
  CHUDNIESZ - WYGRYWASZ ZDROWIE
  NAJSYMPATYCZNIEJSZY ZWIERZAK ŚLĄSKIEGO ZOO

  Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera


  * BUDYNEK JAK TITANIC? JEDNA Z NAJWIĘKSZYCH ZABRZAŃSKICH TAJEMNIC ODKRYTA [ZDJĘCIA + FILM]
  * OSTATNI CASTING MISS ZAGŁĘBIA 2012 [ZOBACZ ZDJĘCIA!]

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama