Miliony na inwestycje

Miliony na inwestycje

Krzysztof Suliga

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

W przyszłym roku rozpocznie się modernizacja Szpitala Powiatowego w Myszkowie, jednej z niewielu tego typu placówek w kraju nie mającej żadnych długów.
Komisja Zdrowia Rady Powiatu podczas konstruowania budżetu na rok 2009 zawnioskowała o 3 miliony złotych z budżetu starostwa, które musi sfinansować tę inwestycję. Prawdopodobnie ze względu na ciągle rosnące koszty pieniędzy potrzeba będzie jednak znacznie więcej.

Tymczasem modernizacja placówki jest niezbędna. Inaczej nie będzie spełniać ona wchodzących w życie w 2012 roku norm i automatycznie straci na kontraktach z NFZ.


Rozbudowa miała się rozpocząć już w tym roku, ale procedury związane z przetargiem na opracowanie projektu i jego realizację trwały dłużej niż przewidywano. Do tego okazało się, że nowe skrzydło szpitala nie może zostać wybudowane w pierwotnie planowanym miejscu, równolegle do istniejącego budynku.
Ze względu na różne instalacje techniczne, z których przełożeniem byłby poważny problem, postanowiono nowe skrzydło postawić na przedłużeniu lecznicy. Teraz metamorfozę przechodzą przychodnie należące do SP ZOZ Myszków.

W tym roku na inwestycje związane ze służbą zdrowia poszło już ponad 3,5 mln zł. Przeprowadzono m.in. termomodernizację "straszącej" w centrum miasta przychodni przy ul. Strażackiej. W przychodni w Koziegłowach wymieniono okna i drzwi. Wyremontowano z zewnątrz także budynek administracyjny szpitala i poprawiono jego dach. Rozstrzygnięto już przetarg na tomograf komputerowy, który kosztował ponad 850 tys. zł. Do tego dojdą koszty adaptacji pomieszczenia, co najmniej 300 tys. zł. Na zakup tomografu 500 tys. przeznaczyli radni z budżetu miasta Myszkowa, a 20 tys. zł dołożyły Koziegłowy.

Dzięki prywatnym sponsorom poprawiły się warunki na niektórych szpitalnych oddziałach. Obecnie trwa remont chirurgii urazowej. Wcześniej zmodernizowano ginekologię i oddział noworodków.

Dzięki Urzędowi Miasta i Gminy Żarki szpital nawiązał współpracę z joannitami z niemieckiej miejscowości Borken, którzy doposażają w używany sprzęt Środowiskowy Dom Samopomocy w Żarkach. Joannici przekazali w listopadzie dla szpitala m.in. 17 specjalistycznych, elektrycznie rozkładanych łóżek.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo