Wielka gala Czarnych Diamentów już w sobotę

  Wielka gala Czarnych Diamentów już w sobotę

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Już w najbliższą sobotę w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbędzie się gala Czarnych Diamentów, podczas której Izba Przemysłowo-Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego wręczy nagrody przyznawane od dziesięciu lat najlepszym firmom i instytucjom naszego regionu.
  Ważące 10 kilogramów statuetki z brązu, przedstawiające pień dębu, w który wbity jest czarny sześcian, symbolizują ciężką pracę i węgiel. Nieprzypadkowo wiele nagród co roku trafia do firm związanych z górnictwem.

  - Przecież Śląsk węglem stoi. Wśród tegorocznych laureatów są m.in. KWK Chwałowice oraz Wyższy Urząd Górniczy z Katowic i Okręgowy Urząd Górniczy z Rybnika - mówi Andrzej Żylak, prezes rybnickiej Izby.
  - Jednak nasze nagrody trafiają też do firm, które z górnictwem nie mają wiele wspólnego, bo doceniamy najlepszych w wielu dziedzinach - dodaje. I rzeczywiście, w sobotę swój Diament odbierze m.in. właściciel ciastkarni Jerzy Król z Rybnika. Wśród laureatów wyłonionych przez kapitułę znaleźli się w tym roku także: Bank Polska Kasa Opieki z Rybnika, Centralne Laboratorium Pomiarowo-Badawcze z Jastrzębia Zdroju, jastrzębska firma Elplast+, Jastrzębska Spółka Ubezpieczeniowa, firma Energoport z Rybnika, Rybnicka Fabryka Maszyn Ryfama i Zakład Specjalistycznych Robót Górniczych "ZSRG" z Żor.

  Każdego roku podczas uroczystości w teatrze wręczana jest również nagroda specjalna Czarnego Diamentu. To wyróżnienie przypadło tym razem Adolfowi Sośnie, wiceprezesowi rybnickiego oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Górnictwa.

  Jubileuszowa gala rozpocznie się o godz. 17. Specjalnie dla laureatów i zaproszonych gości zagra Akademicka Orkiestra Dęta Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, pod dyrekcją profesora Jana Górnego.

  Współgospodarzem dziesiątej edycji Czarnych Diamentów jest miasto Racibórz, które w tym roku obchodzi jubileusz 900-lecia swojego istnienia. Uroczystość została dofinansowana ze środków "Śląskie. Pozytywna energia".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama