Ważne
  Misje olimpijskie wyjechały spokojne

  Misje olimpijskie wyjechały spokojne

  Jolanta Pierończyk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W sobotę zakończyła się wizyta około 60 działaczy narodowych komitetów olimpijskich, którzy mieli ocenić stan przygotowania obiektów do IX Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy Śląsk-Beskidy 2009.
  Wizytacja zaczęła się w Bielsku, a zakończyła w Tychach, gdzie szefowie misji olimpijskich zobaczyli modernizowany stadion zimowy (ten sam, na którym swoje pierwsze kroki stawiał kiedyś Mariusz Czerkawski).

  Delegacja wyjechała z Polski zadowolona. Wszędzie stan zaawansowania robót wskazywał na ich szybkie zakończenie. Nie ma obaw, żeby na lutego 2009 któryś z obiektów nie był gotów. Zaangażowanie w olimpijski festiwal było zresztą szansą dla gmin na pozyskanie środków zewnętrznych na remont i modernizację obiektów, które kiedyś i tak musiałyby wykonać, ale za własne pieniądze. Tak byłoby na pewno w Tychach, gdzie powstałe w roku 1978 lodowisko nie było do tej pory remontowane. Kończąca się wkrótce modernizacja kosztuje 28 mln zł, z czego aż około 50 proc. to dotacje zewnętrzne.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama